ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אחד יחיד ומיוחד
בתקופה קצרה של שנים מעטות חזינו בדברים כה רבים שנחשבו לבלתי אפשריים ומופרכים שהפכו לעובדות מדעיות מוצקות. דברים שמדעני התקופה הכריזו שהם בלתי אפשריים, וכעת הפכו לחלק מחיי היום יום.

ח אלול התש"ע (18.08.2010)

כאשר נפטר אלברט איינשטיין, גדול המדענים של הדור האחרון, נשאר על שולחנו כתב היד הבלתי גמור של עבודתו האחרונה והחשובה מכולן, לה הקדיש את שלושת העשורים האחרונים של חייו. עד היום, למרות התפתחותו המטאורית של המדע בכלל ושל כוח המחשוב בפרט – טרם הצליח איש מעמיתיו להשלים את הפרויקט הגדול שהתחיל: ביסוסה של תיאוריה מקיפה אחת ומאוחדת של הכול. איחוד כל חוקי הפיזיקה לתיאוריה אחת ויחידה, שתסביר את קיומו והתנהגותן של כל התופעות, בכל הזמנים בכל המקומות ובכל סדרי הגודל.
 
ממלכת הפיזיקה היא המקום בו אפשר להמשיך לדבוק ולהיות מוקסם מהבלתי אפשרי, מהבלתי ניתן להוכחה, ובכל זאת לדעת שהוא אפשרי ולהאמין שיבוא יום וניתן יהיה גם להבין ולהוכיח אותו בכלים אמפיריים. טובי המוחות המדעיים בעולם שקועים בלימודים מאומצים של מתמטיקה מתקדמת ופיזיקה תיאורטית, וכבר מודים בענווה כי "הבלתי אפשרי" הוא מושג יחסי.
 
למשל: לכולם מוכרת טענת המדע כי בעבר היו כאן יצורים שונים ומשונים (דינוזאורים וכיוצא בהם). הדעה הרווחת היא כי הם נמחקו והושמדו בבת אחת, באירוע דרמטי פתאומי ורב עוצמה יחד עם רוב רובם של החיים שהתקיימו אז על פני האדמה. פעם, סברו רבים כי קטסטרופה כלל פלנטארית שכזו היא בלתי אפשרית, אך היום מודים כולם שזה אכן מה שקרה, בין אם ביכולתם להסביר זאת ובין אם לאו. מחפשים את הסיבה, תוך הצעת תיאוריות שונות. והאמת? נמצאת כמובן בתורה – בספר בראשית: המבול שהתרחש בימי נוח.
 
בתקופה קצרה של שנים מעטות חזינו בדברים כה רבים שנחשבו לבלתי אפשריים ומופרכים שהפכו לעובדות מדעיות מוצקות. דברים שמדעני התקופה הכריזו שהם בלתי אפשריים, וכעת הפכו לחלק מחיי היום יום.
 
לא נכון יהיה שלא להשליך זאת על העתיד הקרוב, ולהודות: זה אפשרי שהכול יסתדר בבת אחת! אפשרי ואכן עומד לקרות בכל רגע: שלטון יחיד של צדק ויושר יגיח לפתע אל עולמנו המיוסר – שלטונו האלוקי של המשיח – ועמו יבוא המזור השפוט והאחיד לכל הצרות כולן. כל החולים יירפאו, כל התחלואים יימחקו, כל הבעיות תיפתרנה באחת וכולנו נהפוך לחלק מהתגלמות טוב אינסופי ומאוחד שיתקיים לנצח.
 
ביאור רחב יותר לעניין מופיע בבהירות ב"תורה המאוחדת" המוצעת בתורת-החסידות. תורת האמת המוחלטת המחייבת התגלות מלאה של האחד היחיד והמיוחד – השם בכבודו ובעצמו.
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter