יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תנו לחיות לחיות
השם לווייתן הוא מלשון בן-לוויה, סמל למודעות גבוהה וישירה לאלוקות, עד כדי תחושה של היות בן-לוויה לקדוש-ברוך-הוא. זו למעשה מדרגתם של צדיקים עילאיים, הנלווים תמיד אל השם ואינם נפרדים ממנו לרגע.

ל אב התש"ע (10.08.2010)

מאז תשמ"ו (1986) קיימת אמנה בינלאומית האוסרת ציד לווייתנים. למרות זאת ממשיכים ציידים עבריינים מאיסלנד, נורווגיה ובעיקר יפן לצוד ובגדול. מעריכים כי מאז כינון האמנה ניצודו כ-35,000 לווייתנים.
 
משום מה הנושא טורד את מנוחתם של רבים וטובים, הרבה יותר מאלימות דומה המופנית כלפי חיות אחרות. פעילות פוליטית של ארגונים ירוקים להצלת הלווייתנים חובקת עולם. מדוע? מה יש בו בלווייתן, שאסונם של בני מינו דווקא נוגע ללבם של בני אדם כה רבים?
 
ובכן, מחקרים מורים כי ללווייתנים יש תרבות, אינטליגנציה, מבנה משפחתי וחברתי מפותח להפליא ושפה המאפשרת להם לתקשר זה עם זה. חבורת לווייתנים מתנהגת כקבוצה אתנית לכל דבר. יש להם תרבות משלהם וכאשר הם פוגשים בלהקה אחרת – הם רוכשים ממנה ומלמדים אותה התנהגויות ו"שירים" (ביטויי שפה) חדשים. פעילות זו דומה מאוד לחילופי אינפורמציה ולתקשורת שבין קבוצות של בני אדם. נתונים אלו ואחרים נותנים לרבים את התחושה כי ציד לווייתנים הנו לא מוסרי כמעט כמו השמדת אוכלוסיות אנושיות.
 
"כל מה שיש ביבשה – יש בים", אמרו חז"ל. הים משמש משל לעולם עליון –  "עלמא דאתכסיא" (העולם המכוסה) כפי שהוא נקרא בקבלה ובחסידות – בו ניכרות אנרגיות ומהויות רוחניות יותר מאשר בעולמנו אנו. בדומה לים הגשמי בו היצורים חיים בתוך מקור חייהם – המים – כך גם ברוחניות: יצורי הים הרוחני שקועים כביכול במקור חייהם האלוקי ולכן הם מודעים בבהירות וחדות למקור חייהם ואינם מתכחשים לו, כלומר: אינם חיים בשקר באטימות ובעיוורון, כרבים משוכני היבשה.
 
מכל יצורי הים – תופס הלווייתן במקורות מעמד מיוחד. אלא שלא מדובר בבעלי החיים שאנו מכנים לווייתן. במסכת בבא בתרא מתוארת חיה עצומה בשם לווייתן שגילה כגיל העולם (כמעט ששת אלפים שנה) וממדיה מאפשרים לה להקיף את כדור הארץ(!) בחזון אחרית הימים אנו מובטחים לטעום מבשרה, במסגרת סעודה מיוחדת במינה – סעודת הלווייתן ושור הבר, בה יתרחשו תהליכים אלוקיים מופלאים.
 
השם לווייתן הוא מלשון בן-לוויה, סמל למודעות גבוהה וישירה לאלוקות, עד כדי תחושה של היות בן-לוויה לקדוש-ברוך-הוא. זו למעשה מדרגתם של צדיקים עילאיים, הנלווים תמיד אל השם ואינם נפרדים ממנו לרגע. אכילת הלווייתן על-ידי כל עם ישראל משמעותה התעלות של שוכני היבשה לדרגת בני-לוויה אל הבורא. כן, זו תהיה סעודה ממשית – אך בעלת משמעויות רוחניות עמוקות. וזה עומד לקרות בקרוב מאוד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter