טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


טבעי או לא טבעי?
הטכנולוגיה לשיתוק גנים ש"מקלקלים" תהליכים מרפאים ועד להצמחת איברים חדשים נמצאת עדיין בחיתוליה, אך כבר קיימת. כמה זמן ייקח עד שאפשר יהיה למרוח משחה באזור קטיעה ולצפות לצמיחתו מחדש של האיבר הקטוע – קשה לשער.

כב אב התש"ע (02.08.2010)

לא מזמן במהלך ניסוי שיגרתי בעכברי מעבדה, סומנו עכברים מסוימים באמצעות ניקוב חור קטן בתנוך אוזניהם. לאחר זמן מה גילו החוקרים שאינם מסוגלים עוד להבחין בין העכברים המסומנים לבין אלו שאינם, משום שהחורים באוזניהם התאחו לחלוטין. להפתעתם – הרקמה שצמחה במקום האיחוי לא הייתה רקמת צלקת (רקמה ה"מחברת" מחדש אזורים שנפגעו, אך היא עצמה איננה יעילה ומתפקדת. למשל: צלקת הנוצרת בשריר הלב לאחר אוטם – איננה בנויה מתאי שריר לב ואיננה מתכווצת כמותו. במובן התפקודי – הצלקת היא "איזור מת"). הרקמה שנוצרה באזני העכברים הייתה רקמת אוזן-עכבר לכל דבר.
 
בהמשך המחקר (ששינה כיוון) הסתבר כי עכברים אלו מסוגלים אף לחדש את הסחוס שבמפרקיהם ולהצמיח אצבעות שנקטעו, פונקציות שלא תועדו מעולם ביונקים. רמז ראשון לתעלומה הגיע כאשר הסתבר כי עכברים אלו לוקים במוטציה (שינוי) גנטי. הגן שהוצא מפעילות הוא הגן שתפקידו לעצור התחלקות תאים.
 
כאשר עכברים אלו נפצעים – לא נעצרת התחלקות תאי האיבר הפגוע המקוריים ואלה ממלאים בסופו של דבר את האזור הפגוע בתאים מהסוג הנכון. כך מתחדש האיבר באמת: גם המראה המקורי וגם התפקוד חוזרים. ברירת המחדל בדמות רקמת החיבור (צלקת) – נמנעת, וישועה אמיתית צומחת במקום הפצוע.
 
האם ניתן ליישם ידע זה בשרות בני האדם? הטכנולוגיה לשיתוק גנים ש"מקלקלים" תהליכים מרפאים ועד להצמחת איברים חדשים נמצאת עדיין בחיתוליה, אך כבר קיימת. כמה זמן ייקח עד שאפשר יהיה למרוח משחה באזור קטיעה ולצפות לצמיחתו מחדש של האיבר הקטוע – קשה לשער.
 
מה שבטוח – שיש לנו כאן עוד רמז מדעי מתוק המקרב אל הדעת את רעיון החיים הנצחיים המובטח במקורותינו. הבטחה שנשמעה פעם מופרכת לחלוטין, אך הולכת ומתקרבת בצעדי ענק – על פי נבואתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. חיים בגוף פיזי שמסוגל לשחזר ולהחליף כל רקמה פגועה, ולצמוח מחדש כל הזמן.
 
כפי שחזה רבי שמעון בר יוחאי בזוהר הקדוש על תקופה זו, אכן אנו עדים להתפרצות הסכרים של "המים העליונים", כפי שמכונה חכמת התורה ושל "המים התחתונים", כפי שמכונה השכל האנושי, המדעי – גם יחד. התגליות ה"תחתונות" חוברות לחזונות המופלאים של החכמה העליונה. מה שנחשב פעם לבלתי נתפס בשכל וממילא לבלתי אפשרי על פי אמות מידה מדעיות – מתגלה כמציאותי ואפשרי. ועוד איך.
 
בקרוב מאוד – בגאולה האמיתית והשלמה – נזכה כולנו להיווכח במציאות המדהימה הזו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter