יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לחזור הביתה
כמעט אלפיים שנה נמצא עם ישראל בגלות. העולם כולו נראה כמו כלוב ענק שחיות שונות מנסות לשרוד בו, זו על חשבון זו. כל דאלים – גבר, ועל פי טבע – לא נראה לזה סוף. האיומים הממשיים רק גוברים מכל כיוון: צבאי, פוליטי, לאומי, אישי, והאפשרות שלפתע יקרוס כל זה והכול יסתדר ויהיה נפלא – איננה נראית הגיונית.

יז אב התש"ע (28.07.2010)

כאשר התמוטטה ברית-המועצות לפני למעלה מעשרים שנה, ושמחה חבקה עולם על קריסתו של משטר-הרשע שאיים על העולם החופשי – היה בכל זאת אחד שהמשיך לפחד: הקוסמונאוט סרגיי קריקאלב. הוא היה בעיצומה של משימת מחקר ונעזב בחלל למשך 313 ימים(!) – משום שהמדינות החדשות שקמו על חורבותיה של ברית המועצות סרבו לקחת אחריות ולממן את השבתו ארצה. רק לאחר כמעט שנה – שיגרה גרמניה את החללית "סיוז" שחילצה את הקוסמונאוט האומלל.
 
כמעט אלפיים שנה נמצא עם ישראל בגלות. העולם כולו נראה כמו כלוב ענק שחיות שונות מנסות לשרוד בו, זו על חשבון זו. כל דאלים – גבר, ועל פי טבע – לא נראה לזה סוף. האיומים הממשיים רק גוברים מכל כיוון: צבאי, פוליטי, לאומי, אישי, והאפשרות שלפתע יקרוס כל זה והכול יסתדר ויהיה נפלא – איננה נראית הגיונית.
 
אך הבה נזכור: כך היה גם בימיה האחרונים של ברית המועצות: הדיקטטורה הייתה בשיאה. בכל בניין דירות שרץ סוכן קג"ב שידע מי עולה ועם מי, על מה דיברו ולאן הם הולכים. אי אפשר היה להשיג שם שום דבר בדרך ישרה. היחידים שיכלו להשיג משהו עבור עצמם או עבור משפחתם היו העשירים הבודדים והמושחתים המרובים. הייאוש, הפחד והמחסור שררו בכל.
 
והנה – ביום אחד, ללא שום איום או סיבה נראית לעין – הכול קרס כבנין של קלפים. מסך הברזל נפל כאילו היה תעתוע ראייה והצבא שאיים על העולם כולו – התפרק ליחידות קטנות וחסרות יומרות אימפריאליסטיות.
 
(גדודים של סוציולוגים וסובייטולוגים מנסים מאז להבין איך זה קרה ולמה – והם אינם מתקרבים אל האמת. האמת היא, שזו תוצאה מתהליכים רוחניים בהם החל הרבי הקודם מליובאוויטש. תהליכים אלו התעצמו בהשראתו חתנו, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שאף ניבא את הקריסה מראש, ראה בה התחלה של פעילות המשיח בעולם, וציווה על חסידיו בישראל להתכונן לקראתה באופן מעשי).
 
כל זה הוא רק דוגמא "קטנה" למה שעומד לקרות לעולם כולו – בגדול בהרבה ובבת-אחת, בימינו אלה ממש. לא עוד שחיתויות, מחלות ומוות, לא עוד שנאה, קנאה ותחרות. לא עוד מחסור ופחד, אידיאולוגיות מטופשות וחיים חסרי טעם ורוויי ייאוש. כל זה יקרוס בבת אחת, יגוז כעשן.
 
הגאולה האמיתית והשלמה תהפוך את המצב באחת: בני האדם ישתחררו אל אושר צרוף וחיים של משמעות, בריאות ושמחה. את מקומם של כל המשטרים יתפוס השלטון האלוקי שיתבטא לחלוטין במלכותו של המשיח וירים את האנושות לפסגות חדשות של צדק, יושר ואושר אמיתיים, נצחיים.
 
ועוד דבר: ברגע הנפלא והקרוב מאוד הזה – אף יהודי לא יישכח בחלל הגלות הריק. ובלשון הנביא: "ואתם תלוקטו לאחד אחד בית ישראל".  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter