כד תמוז התש"פ (16.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


מקריבים קרבנות גם היום
יש לזכור כי האש שבבית-המקדש רק בחלקה מגיעה מהשמיים, וישנה מצווה גם להבעיר אש גשמית. וכך גם בנפש, אין להסתפק באש האהבה שאנו מקבלים מלמעלה, אלא צריך גם להבעיר אש בצורה עצמאית

ז אייר התשע"ט (12.05.2019)

הקרבת הקרבנות היא קבוצת מצוות גדולה מאוד (למעלה ממאה!), שבזמן הגלות אין אפשרות לקיימן כפשוטן. כאשר מתאר הרמב"ם את תהליך התגלות המשיח, הוא מדגיש את הקרבת הקרבנות כאחת הפעולות המרכזיות שתתחדשנה: "המלך המשיח עתיד לעמוד... מקריבין קרבנות".
 
לאמתו של דבר, יש ממד של הקרבת קרבנות גם בזמן הגלות: ישנה קריאה ולימוד של פרשיות הקרבנות מהתורה שבכתב ודיניהם מהתורה שבעל פה, וכן אמירת התפילות – שהנן כנגד קרבנות. ישנה גם הקרבת קרבן ברמה רעיונית: האדם נדרש לקחת את ה'בהמה' שבקרבו, את נפשו הבהמית, שמטבעה מחוברת להנאות גשמיות כאכילה ושתייה, לדאוג שלא יהיו בה 'מומים' – מחשבות, דיבורים ומעשים פגומים, ו'להקריב' – לקרב אותה לקדוש-ברוך-הוא, על-ידי שתבער בה אש של אהבה אליו.
 
האש שבערה – ושתבער – על המזבח בבית-המקדש היא אש של קדושה ובחלקה גם מגיעה בנס מהשמיים. כאשר הבהמה עולה על המזבח היא בעצם מתמזגת בתוך להבות הקדושה השמימיות. וכך גם בהקרבת ה'בהמה' שבנו: יש להעלותה ולמזגה בתוך בערת האש של אהבת הנפש האלוקית שבנו לקדוש-ברוך-הוא.
 
יש לזכור כי האש שבבית-המקדש רק בחלקה מגיעה מהשמיים, וישנה מצווה גם להבעיר אש גשמית. וכך גם בנפש, אין להסתפק באש האהבה שאנו מקבלים מלמעלה, אלא צריך גם להבעיר אש בצורה עצמאית – על-ידי התבוננות בגדולת הבורא.
 
בבית-המקדש מקריבים קרבנות במשך היום. בלילה לא שוחטים קרבנות חדשים, אולם ממשיכים להעלות על המזבח איברים וחלבים של קרבנות שנשחטו במשך היום. עובדה זו רומזת לכך, שגם בתקופת הגלות החשוכה כלילה, יש לנו זיקה להקרבת הקרבנות – זיקה רוחנית, במישור הנפשי ובתחומי הלימוד והתפילה – ועל הזיקה הזו עלינו לשמור, כמו הקטר החלבים והאיברים – כל הלילה.
 
זו הדרך שנגיע תכף ומיד לאור הבוקר, וכמו שנאמר: "אז ייבקע כשחר אורך" (ישעיה נח, ח) – זמן הגאולה, בו גם ה"לילה – כיום יאיר".
 
מקורות: תלמוד בבלי יומא כא, ב. ספר הבהיר סימן מו (קט). רמב"ם הלכות מעשה הקרבנות  פרק ד הלכה א, וב.  הלכות מלכים פרק יא הלכה א. ליקוטי תורה ויקרא דיבור המתחיל "אדם כי יקריב". קונטרס לימוד החסידות פרק יב.  שיחת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שבת פרשת בחוקותיי תשמ"ט. ליקוטי שיחות כרך א עמוד 205.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter