ד סיון התש"פ (27.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


משיח – נגלה ונכסה
"שעתיד משיחנו להתכסות אחר שנגלה וישוב ויתגלה", ואשריו של מי שיחכה לו באותם ימים ואמונתו לא תיפגם.

ה אדר התשע"ט (10.02.2019)

מלך המשיח חייב להתחיל בפעולות הכנה אל הגאולה עוד לפני שהיא מתגשמת ומגיעה. לפי העולה מן המקורות, בשלב שבין אותן פעולות הכנה לבין הרגע שיתגלה לעין כול ויביא את הגאולה בפועל ממש – אמור להתרחש תהליך העלמות של המשיח. 
 
וכך כותב רש"י על הפסוק "אשרי המחכה ויגיע" (דניאל יב, יב): "שעתיד משיחנו להתכסות אחר שנגלה וישוב ויתגלה", ואשריו של מי שיחכה לו באותם ימים ואמונתו לא תיפגם.
 
ה'חתם סופר' מצטט את דברי המדרש רבה, כי המשיח יהיה "נגלה וחוזר ונכסה... שכן מצינו בגאולת מצרים שנגלה להם משה וחזר ונכסה מהם", ומוסיף על כך: "וזה ניסיון גדול, שנעלם הגואל (משה רבנו) שישה חדשים. וכן יהיה בימי משיח צדקנו – יהיה נעלם אחר ההתגלות".
 
המקובל הנודע מצפת האר"י (האלוקי רבי יצחק) הקדוש, כותב כי המשיח הוא "אדם צדיק נולד מאיש ומאישה, ותגדל צדקתו ויתקבצו אליו רבים... (אך) ועדיין לא יכירוהו כולם... (בהמשך) – על דרך עליית משה להר סיני להביא את הלוחות... (גם המשיח) יעלה להר בגופו ובנפשו, ואחר כך יחזור וירד מההר ואז יכירוהו כולם".
 
אדמו"ר הזקן, בעל התניא, מוסיף כי זו בעיקר המשמעות של המשפט המפורסם: "דוד מלך ישראל חי וקיים". המשיח נקרא ביחזקאל על שם דוד (לדוגמה: "ודוד עבדי נשיא להם לעולם"), ועל תקופה כזו בה נדמה כאילו הוא חלילה אינו בין החיים – אנו שבים ומכריזים כי הוא חי וקיים ועומד בכל רגע להביא את הגאולה.
 
נכון להיום, אנו נמצאים בפשטות בתקופת ההעלם הזו. הרבי מליובאוויטש נתן להבין חד-משמעית כי הוא הוא המשיח. הרבי העיד על כך ש"ישנו כבר המלך מבית דויד... בחזקת שהוא משיח" וכי זהו השביעי בשושלת אדמו"רי חב"ד, המיוחסת עד דויד המלך. הרבי ציין כי מקומו של המשיח הוא בבית-הכנסת שמספר הבית שלו הוא 770, וזהו מספר הבית בבית הכנסת של הרבי. הרבי גם הזכיר כי 770 עולה בגימטרייה 'בית משיח', ובבית-משיח זה עודד הרבי את שירת החסידים לפניו: 'יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד'.
 
הקושי כיום להאמין בזה הוא תוצאה טבעית מכך שאנו שרויים בעיצומה של תקופת ההעלם בה לא רואים את הרבי. וכלשונו של ה'חתם סופר': 'זה ניסיון גדול'. עלינו לטפח את האמונה בעצמנו ובקרב כל מי שאנו באים עמו במגע, וכך יגיע הרגע הגדול שאליו אנו מחכים בכיליון עיניים – רגע התגלותו החוזרת של הרבי תכף ומיד.
 
מקורות: במדבר רבה פרשת נשוא, פרשה יא, ג. ספר הגלגולים פרק יג. תורת משה שמות ה, כב. מאמרי אדמו"ר הזקן על נביאים עמוד ס. התוועדויות תשנ"ב חלק ראשון עמוד 423 וחלק שני עמוד 107. וראה התוועדויות תש"י עמוד 16.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter