כה אב התש"פ (15.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


נשמות הלויים והכוהנים
בזמן הגאולה האמתית והשלמה לא יהיה כל כך צורך לגרום לאלוקות לחדור בכל מקום ומקום, כי היא כבר תהיה חדורה. אז המשימה  היותר חשובה תהיה ההתעלות מעלה מעלה עד אין סוף

ל סיון התשע"ח (13.06.2018)

בכתבי האר"י ז"ל מופיע כי בזמן הגאולה יהיו הכוהנים לוויים והלוויים כוהנים. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מבאר על כך, שאין הכוונה כי עבודות הכהונה תיעשינה על-ידי לוויים ולהיפך. התורה לעולם לא תשתנה, וכך גם תפקידי הלוויים והכוהנים המופיעים בה לא יתחלפו. התחלופה שתתרחש תהיה ברמת הנשמות. כלומר, בזמן הגאולה האמתית והשלמה תהיינה לכוהנים נשמות של לוויים וללוויים נשמות של כוהנים.
 
מה ההבדל בין שני סוגי הנשמות? מוסבר על כך בתורת החסידות, שההבדל נמצא בתפקיד המהותי של עם ישראל – יצירת החיבור בין רוחניות לגשמיות, על-ידי קיום התורה והמצוות. בתהליך החיבור הזה ישנם שני אתגרים מרכזיים: א) לגרום לרוחניות 'לרדת' אל הגשמיות. ב) לגרום לגשמיות 'לעלות' אל הרוחניות. וכאן קיימת חלוקת תפקידים בין שני סוגי הנשמות. נשמות הכוהנים נוטלות חלק בעיקר באתגר הראשון. הן גורמות להימשכותן של הארות אלוקיות לעולם. נשמות הלוויים, לעומת זאת, מבצעות יותר את האתגר השני. הן מעוררות מצדנו התעלות כלפי האלוקות.
 
כל נשמה מורכבת מארבע יסודות רוחניים, שמקבילים לאש, רוח, מים, עפר. בנשמות הכוהנים היסוד הדומיננטי יותר הוא יסוד המים. מים מטבעם מחפשים תמיד לרדת לנקודה הנמוכה ביותר, וזו הנטייה הבולטת של נשמות הכוהנים: לגרום להגעתן של הארות רוחניות נשגבות כאן לעולם הגשמי. בנשמות הלוויים, לעומת זאת, היסוד הדומיננטי יותר הוא יסוד האש. אש מטבעה מחפשת תמיד לעלות כלפי מעלה, וזו הנטייה הבולטת של נשמות הלוויים: להלהיב ולרומם אותנו להתעלוּת כלפי מעלה.
 
כיום המשימה היותר חשובה היא 'להמשיך' אלוקות ולגרום לה לחדור בכל מקום ומקום, ולכן הנשמות שמבצעות יותר את המשימה הזו ניתנו לחשובות יותר שבין המשפחות – משפחת הכוהנים. אך בזמן הגאולה האמתית והשלמה לא יהיה כל כך צורך לגרום לאלוקות לחדור בכל מקום ומקום, כי היא כבר תהיה חדורה. אז המשימה  היותר חשובה תהיה ההתעלות מעלה מעלה עד אין סוף, ולכן הנשמות שמבצעות יותר את המשימה הזו הן אלה שתינתנה למשפחת הכוהנים.
 
חשוב לציין, כי שינוי זה לא יחול מיד בבוא הגאולה, אלא בתקופה מתקדמת יותר.
 
מקורות: רש"י ותוספות סוכה מא, א. תניא פרק נ. ליקוטי תורה קורח נד, ב ואילך הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: התוועדויות תנש"א חלק ד עמוד 155 ובהערה 37 שם. ליקוטי שיחות חלק לח עמוד 200. אנציקלופדיה תלמודית ערך בית המקדש הערה 60.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter