ב סיון התש"פ (25.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הפרשת חלה והגאולה השלימה
במילה "חלה" מרומז קץ הגאולה. "חל" עולה בגימטרייה 38, ו"ה" בגימטרייה 5. כשמכפילים 38 ב-5 מקבלים 190, וזו הגימטרייה של המילה "קץ".

כ סיון התשע"ח (03.06.2018)

מצוות הפרשת חלה במתכונתה המקורית היא, להפריש ולתת לכוהן אחד חלקי 24 מכל עיסת בצק ביתית, שמכינים מאחד או יותר מחמשת מיני הדגן, בנפח של לכל הפחות 43 ביצים וחמישית ביצה (מקביל למשקל שבין קילו ו-230 גרם לבין קילו ו-666 גרם).
 
מצווה זו נוהגת מן התורה רק בזמן שכל בני ישראל נמצאים בארץ ישראל. כי נאמר בתורה, "בבואכם אל הארץ", שפירושו  בביאת כולכם – כל עם ישראל – ונוכחות מלאה כזו הייתה רק עד קרוב לסיום תקופת בית ראשון. מאז קרוב לחורבן הבית הראשון (כולל בתקופת הבית השני) לא היו כל ישראל בארץ, ולכן מצוות הפרשת החלה היא מדברי חכמים בלבד.
 
כיום גם אין אף כוהן שיודע בוודאות שהוא טהור ויכול לאכול את הפרשת החלה (וגם אין דרך להגיע לטהרה מלאה, כל עוד אין לנו אפשרות להכין אפר פרה אדומה – תהליך שמותנה בקיומו של בית המקדש). לכן מפרישים מכל עיסה בנפח החייב כמות קטנה של כזית בלבד (27 גרם) ומשמידים אותה.
 
כבוד קדושת אדמו"ר ה"צמח צדק" מבאר כי במילה "חלה" מרומז קץ הגאולה. "חל" עולה בגימטרייה 38, ו"ה" בגימטרייה 5. כשמכפילים 38 ב-5 מקבלים 190, וזו הגימטרייה של המילה "קץ".
 
רמזים מובהקים נוספים לגאולה האמתית והשלמה מוצאים בפסוק: "והיה באכלכם מלחם הארץ תרימו תרומה (חלה) להשם". "לחם הארץ" כפשוטו – לחם מוכן שצומח מהארץ – זו תופעה שתתרחש אך ורק בגאולה. וכמו שאמרו חז"ל: "עתידה ארץ ישראל שתוציא גלוסקאות (מיני מאפה)". ועוד: את המילה "באכלכם" אפשר לפרק לשתי מילים: "בא אכלכם". כלומר, מגיע אוכל מוכן. וגם זה רומז לחזון הלחם המוכן שצומח מהארץ. ובכלל: לכתחילה, המצווה היא להפריש חלה מעיסת הבצק, וכאן מתוארת הפרשת חלה מלחמים. משמע, שמדובר על עידן בו לא תהיינה בכלל עיסות בצק, כי כל הלחמים יגיעו אלינו מוכנים.
 
כידוע, חלה היא אחת משלוש מצוות מיוחדות של הנשים. השתיים הנוספות הן נידה והדלקת הנרות. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מסב את תשומת הלב לכך, שמתוך שלוש מצוות אלו רק מצוות הפרשת חלה תתקיים מהתורה בגאולה האמתית והשלמה, כי הדלקת הנרות היא מלכתחילה תקנת חכמים ומצוות נידה כרוכה בטומאה, שלא תהיה בעולם בעידן הגאולה.
 
מקורות: מנחת חינוך מצווה שפה. שולחן ערוך יורה דעה סימן שכב סעיפים א, ב, ה. שפתי כהן שלח לח, א ואילך. אור התורה פרשת שמיני. מגלה עמוקות שלח יח, א ואילך. נועם מגדים וכבוד התורה ק, א ואילך, . שיחת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ו' תשרי תשל"ד.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter