טו אדר התשע"ט (20.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


קבלת המלכות – מה זה אומר?
התורה מצווה עלינו "שום תשים עליך מלך". מצוות מינוי מלך אינה רק שלפועל מישהו יאייש את משבצת המלך, אלא כל יהודי מצווה ליטול במצווה זו חלק אישי. לכל אחד צריך להיות חלק בהחלת מלכותו של מלך ישראל.

כח אב התשע"ז (20.08.2017)

התורה מצווה עלינו "שום תשים עליך מלך". מצוות מינוי מלך אינה רק שלפועל מישהו יאייש את משבצת המלך, אלא כל יהודי מצווה ליטול במצווה זו חלק אישי. לכל אחד צריך להיות חלק בהחלת מלכותו של מלך ישראל.
 
במה זה מתבטא? כותב הרמב"ם: "(עליך להביא את עצמך לכך ש)תהא אימתו (של המלך) מוטלת עליך ושהוא יהיה בליבנו בתכלית הכבוד והגדולה והרוממות, שאין למעלה ממנה (לשום אדם), עד שיהיה מעלתו אצלנו גדולה ממעלת נביא מבין הנביאים... וכשמצווה המלך הזה איזה ציווי שלא יהיה סותר מצווה מן התורה – חובה לקיים את פקודתו". להאמין ברוממותו של המלך ולקיים את ציווייו – זו המשמעות האישית של מצוות מינוי מלך.
 
כיום אנו מצפים ומייחלים להתגלותה השלמה של מלכות המשיח. כאשר כל אחד מאתנו מיישם את הזכות והחובה להמליך על עצמו את המלך המשיח, כלומר להאמין בו ולקבל את מרותו המוחלטת – הוא מזרז בכך את בואה של הגאולה השלמה. וכך כותב הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: "זכינו, שהקדוש-ברוך-הוא בחר ומינה בעל בחירה, שמצד עצמו הוא שלא בערך נעלה מאנשי הדור... שיורה הוראות וייתן עצות בנוגע לעבודת כל בני ישראל וכל האנשים שבדור זה, בכל ענייני תורה ומצוות, ובנוגע לחיי היום יום הכלליים... יש לכל אחד מאנשי דורנו, האחריות לקבל על עצמו... לציית להוראות ולעצות טובות שלו".
 
קבלת המלכות מתבטאת גם בהכרזה "יחי המלך". בזמן הכתרת שלמה המלך הכריזו כל העם "יחי המלך שלמה" (מלכים-א א, לד, לט), והרבי אומר שכך נכון גם לגבי המלכת המשיח. ובלשונו הקדושה: "כמודגש גם בהכתרת המלך, שהעם מכריזים 'יחי המלך' (כפי שמצינו גם במלכות בית דוד)... והמעשה הוא העיקר – יש לסיים ולהשלים את 'מעשינו ועבודתינו' – כולל גם הבקשה והדרישה 'עד מתי', וההכרזה 'יחי המלך' דוד מלכא משיחא – בזריזות הכי גדולה, הקשורה עם שמחה וחיות".
 
דבריו אלה של הרבי הניעו בהמשך את החסידים לשיר מולו בקול אדירים, שאף זכה לעידודו הנמרץ: "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד".
 
מקורות: פירוש המשניות לרמב"ם הקדמה לפרק חלק, היסוד השנים עשר. ספר המצוות לרמב"ם מצווה קעג. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: ליקוטי שיחות חלק כג עמוד 175. שיחת ב' ניסן תשמ"ח ושיחת שבת פרשת שופטים תנש"א.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter