כ אב התש"פ (10.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הגויים שייכחדו
בני עמלק (ועמים דומים להם) – כל מהותם היא להעלים ולהסתיר על כוחות הקדושה. מעבר לכך אין להם שום הגדרה עצמית. ולפיכך כאשר לא תהיה בעולם אפשרות של הסתרה כזו – לא יהיה להם איך להתקיים.

יח שבט התשע"ו (28.01.2016)

חב"ד
מלך המשיח יכונן סדר עולמי חדש. תחת שלטונו יתאחדו כל העמים במטרה להיטיב את הכרתם בבורא ולמלא את רצונו בשלמות. כפי שנאמר: "כי אז אהפוך אל עמים שפה ברורה לקרוא כולם בשם השם ולעבדו שכם אחד" (צפניה ג, ט).
 
מאז הבריאה ועד היום, מעביר הקדוש-ברוך-הוא את החיות האלוקית לקיומם של הגויים דרך כוחות טומאה חזקים. כוחות אלה מכונים 'שלוש קליפות הטמאות'. בעידן הגאולה השלמה לא יהיו עוד כוחות טומאה בעולם, כמו שנאמר: "ואת רוח הטומאה אעביר מן הארץ" (זכריה יג, ב). באותו זמן תגיע לכל העמים חיות אלוקית בצורה בלתי אמצעית – ישירות מתחומי הקדושה (אם כי הגויים יעמדו ברמת קדושה נמוכה יותר מזו של עם ישראל והם אף יכירו בכך, ולכן יראו לעצמם זכות גדולה לעזור להם, כפי שהוסבר בגיליון שעבר).
 
למרות האמור, ישנם עמים שכל קיומם מותנה בנוכחותם של כוחות טומאה. ללא כוחות הטומאה אין להם שום אפשרות קיום. הבולט שבהם זהו עמלק, שעליו נאמר בנבואת בלעם: "ראשית גויים עמלק ואחריתו עדי אובד"(בלק כד, כ). עמלק לא יזדכך בגאולה, כעמים אחרים, אלא יתבטל לגמרי.
 
מדוע? מוסבר בתורת החסידות כי הכוחות הרוחניים שבעולם מחולקים על-ידי הבורא לשתי מערכות מקבילות: קדושה וטומאה. מול (כמעט) כל כוח של קדושה – יש כוח מקביל של טומאה. הגויים מקבלים, כאמור, את חיותם מכוחות הטומאה. לכל אומה יש את כוח הטומאה 'שלה' והוא שמאפיין את תכונותיה. לעתיד לבוא יתהפכו כוחות הטומאה – כל כוח אל הכוח המקביל אליו בקדושה, וממילא גם האומה ששייכת לאותו כוח תהפוך למחוברת אל כוח הקדושה המקביל.
 
אך בני עמלק (ועמים דומים להם) – כל מהותם היא להעלים ולהסתיר על כוחות הקדושה. מעבר לכך אין להם שום הגדרה עצמית. ולפיכך כאשר לא תהיה בעולם אפשרות של הסתרה כזו – לא יהיה להם איך להתקיים.
 
המלחמה בעמלק נעשתה בעבר מספר פעמים, אך רק בגאולה השלמה יימחה לגמרי זכר עמלק. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מבאר, שזו הסיבה למנהג בעת הקריאה בתורה לחזור פעמיים על המילה 'זכר' במשפט "תמחה את זכר עמלק" – פעם אחת בניקוד צירה מתחת לז' ופעם אחת בניקוד סגול. הניקוד צירה, שמצויר עם שתי נקודות, רומז על מחִיית זכרו של עמלק עד לזמן בית-המקדש השני. הניקוד סגול, שמצויר עם שלוש נקודות, רומז על רמה אחרת של מחייה – המחייה המוחלטת שתהיה בזמן בית-המקדש השלישי.
 
מקורות: שערי אורה לאדמו"ר האמצעי דיבור המתחיל 'יביאו לבוש מלכות' פרק צג. המאמרים (ליובאוויטש) 'ויבוא עמלק' תרפ"ה ותרפ"ח. 'זכור' תרס"ה ותשח"י. איגרות קודש לרבי מליובאוויטש מלך המשיח כרך ג עמוד קנב. ליקוטי שיחות כרך ב שיחה לפרשת תצא. שיחת שבת פרשת בשלח תשנ"ב הערה 31.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter