יז שבט התשע"ט (23.01.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
משיח מיד!
מקובל לאחל שיבוא המשיח מיד. האותיות 'מיד' הן ראשי-התיבות של שמות שלושת האדמו"רים האחרונים בשושלת חב"ד: מנחם – שמו של הרבי מליובאוויטש, שעל-פי המקורות זהו שמו של מלך המשיח; יוסף יצחק – שמותיו של הרבי שלפניו; דובער – אחד משמותיו של הרבי שלפניו.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


היכונו לקדושת הגאולה
למעשה יגלה המשיח את הקדושה הזו גם אצל צדיקים. וכמו שנאמר בזוהר: "משיח אתא לאתבא צדיקייא בתיובתא". ובתרגום מארמית: המשיח בא להשיב את הצדיקים בתשובה. כלומר, להעניק גם להם את דרגת הקדושה שאליה מגיעים בעלי התשובה.

כז כסלו התשע"ו (09.12.2015)

חב"ד
הוסבר כי עם ישראל יגיע לשתיים מתוך שלוש דרגות הקדושה של הקדוש-ברוך-הוא. לאחת מגיעים על ידי לימוד התורה, ולשנייה – על ידי קיום המצוות. האמת היא, שיש מצב בו קורנת הארה לעם ישראל גם מהקדושה השלישית – הקדושה העצמית והבלעדית של הקדוש-ברוך-הוא. זה קורה בשעה שאדם חוזר בתשובה. אדם שהיה מנותק מהקדושה, שרוי בחושך רוחני, ולפתע מתעורר בצימאון עז להתקרב אל הקדוש-ברוך-הוא, עז יותר מזה שקיים אצל צדיקים – זו הוכחה שקורנת אליו הקדושה האלוקית העצמית.
 
אם לא הקדושה הזו, אי אפשר להסביר כיצד מי ששרוי במדרגה רוחנית ירודה ואפלה מתעורר פתאום לחזור בתשובה. הרי אדם כזה שרף כביכול את כל הגשרים והקשרים עם תחומי הקדושה, ומהיכן פתאום צץ ועלה בלבו הרהור תשובה? מוכרחים אפוא לומר, שהקדוש-ברוך-הוא החליט להאיר על האדם מאותה דרגת קדושה שאינה קשורה לקיום התורה והמצוות – מאותה קדושה עצמית ובלתי תלויה – וזה מה שגרם לאותו אדם להתעורר.
 
על דרגת הקדושה הזו נאמר: "גם חושך לא יחשיך ממך... כחשכה כאורה" (תהילים קלט, יב). זו דרגה שלגביה מי שהולך בדרך האור ומי שהולך בדרך החושך – שווים. לפיכך אין מה שמונע ממנה להגיע גם למי ששרוי באפלה רוחנית ולהצית בלבו זיק של קדושה.
 
נמצא, שאצל בעל תשובה מתגלית קדושה אלוקית גבוהה יותר מזו שמתגלית לצדיקים. אך למעשה יגלה המשיח את הקדושה הזו גם אצל צדיקים. וכמו שנאמר בזוהר: "משיח אתא לאתבא צדיקייא בתיובתא". ובתרגום מארמית: המשיח בא להשיב את הצדיקים בתשובה. כלומר, להעניק גם להם את דרגת הקדושה שאליה מגיעים בעלי התשובה.
 
כאמור, מדובר בתופעות מופלאות שתתרחשנה לעתיד לבוא, אבל עלינו לזכור שהן תבואנה כתוצאה ממעשינו ועבודתנו כעת. וכפי שמפרש המהרש"א את מאמר חז"ל: "כל המקדש עצמו בעולם הזה מקדשין אותו לעולם הבא" – מי שמקדש את עצמו בכך שמגביל את ההתעסקות שלו עם העולם הגשמי למטרת מילוי הרצון האלוקי – יאמרו לפניו 'קדוש' בגאולה השלמה, שתבוא תכף ומיד ממש.
 
מקורות: תלמוד בבלי יומא לט, א. מהרש"א על בבא בתרא עה, ב. תורה אור צז, א. ליקוטי תורה שמיני עצרת צב, ב. מאמרי אדמו"ר האמצעי ויקרא חלק ב עמוד תקפא. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: מאמר דיבור המתחיל מחר חודש תשי"א. ליקוטי שיחות חלק א פרשת קדושים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter