ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


צאצאי עשיו מוכנים לגאולה
עשיו לא ענה על הציפיות של יעקב. וכפי שאמרו המלאכים ליעקב: "באנו אל אחיך אל עשיו" (שם ז). כלומר, באנו למי שציפית לראות בו 'אחיך', אחד שמוכן לגאולה כמוך – ופגשנו אותו כעשיו הרשע שלא מוכן לגאולה.

יב כסלו התשע"ה (04.12.2014)

חב"ד
ליעקב אבינו הייתה ציפייה מיוחדת לגאולה השלמה. כך רואים מהכנותיו למפגש עם עשיו אחיו, לאחר עשרות שנים של נתק. יעקב שלח לעשיו מסר שהכיל את המשפט, "ויהי לי (שור ו)חמור" (בראשית לב, ו), ואומרים על כך חכמינו ז"ל כי במילה "חמור" רמז יעקב על המשיח, שנאמר עליו כי יופיע על חמור. יעקב התכוון לומר לעשיו כי כבר יש לו את החמור עבור המשיח. כלומר, שמבחינתו הוא השלים את ההכנות הנדרשות לקראת בוא המשיח.
 
יעקב מסמל את הכוחות הרוחניים הטובים, כוחות הקדושה. עשיו מסמל את ההיפך. יעקב קיווה כי גם עשיו עבד על עצמו והכשיר את הכוחות הרעים לקראת הגאולה, ואם אכן כך – יוכל המפגש עמו להניב את בוא הגאולה.
 
לפועל, עשיו לא ענה על הציפיות של יעקב. וכפי שאמרו המלאכים ליעקב: "באנו אל אחיך אל עשיו" (שם ז). כלומר, באנו למי שציפית לראות בו 'אחיך', אחד שמוכן לגאולה כמוך – ופגשנו אותו כעשיו הרשע שלא מוכן לגאולה.
 
יעקב מצדו לא התייאש. לאחר שהתקיים המפגש בין האחים והם עמדו להיפרד, אמר יעקב לעשיו: "ואני אתנהלה לאטי... עד אשר אבוא אל אדוני שעירה" (שם לג, יד). ארץ שעיר היא המעוז הגדול של כוחות הטומאה, ויעקב הבין כי עדיין לא כשרה השעה להגעתו למקום כזה. מכל מקום, הוא האמין כי לא רחוק יום בואו של המשיח, שאז הוא יוכל כבר להגיע לשם. ובלשון חז"ל: "אימתי ילך – בימי המשיח, שנאמר: 'ועלו מושיעים (המשיח ופמלייתו) בהר ציון לשפוט את הר עשיו, והייתה להשם המלוכה'".
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר על כך, כי אמנם אז, בזמנו של יעקב, לא היה עשיו מוכן להשתנות ולהסב פנים לקראת לגאולה – אך היום כבר הגיע השינוי המקווה. לאחר אלפי שנים של קיום תורה ומצוות על-ידי צאצאיו של יעקב – גם אומות הגויים מצאצאיו של עשיו (בשונה מהערבים, למשל, שאינם מצאצאיו) החלו להשתנות וניכרת אצלם שאיפה וחתירה של ממש לטוב, לצדק וליושר, לעזרה הדדית ואפילו נכונות לסייע ליהודים לקיים תורה ומצוות. כולם אפוא כבר מוכנים לגאולה, שתבוא תיכף ומיד ממש.
 
מקורות: בראשית רבה עה, ו. רש"י על בראשית כח, ט. לג, יד. תורה אור תחילת פרשת וישלח. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: ליקוטי שיחות חלק א (מתורגם) עמוד 59 ואילך. שיחת שבת פרשת ויצא תשנ"ב סעיפים יב, יח ושיחת שבת פרשת וישלח תשנ"ב ובהערה 74 שם. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter