יד אב התש"פ (04.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הגויים שילמדו תורה ויעניקו מתנות
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מסב את תשומת הלב לכך שבזמן הגאולה גם הגויים ילמדו תורה! וכמו שכותב הרמב"ם: "לא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את השם". לא רק בני ישראל אלא בני כל העולם יעסקו ב"לדעת את השם".

א אלול התשע"ד (27.08.2014)

חב"ד
במאמר הקודם הוזכר במדור זה כי גויים שסייעו לעם ישראל ולא חטאו, יזכו ליהנות מחוויות הגאולה השלמה. למעשה, הם יזכו אף להתעלות למדרגות רוחניות גבוהות. וכך אומר הנביא צפניה (ג, ט): "כי אז אהפוך אל עמים שפה ברורה, לקרוא כולם בשם השם ולעבדו שכם אחד". כלומר: "אמר הקדוש-ברוך-הוא: בעולם הזה, על ידי יצר הרע חלקו (התפצלו) בריותי ונחלקו לשבעים לשון. אבל לעולם הבא יהיו כולם כתף אחד לקרוא בשמי ולעבוד אותי".
 
אולם למרות האחידות הצפויה, מבדילים חז"ל בין עם ישראל לבין העמים: "וישראל יהיו עובדים אותו בשמחה, שנאמר: 'עבדו את השם בשמחה' (תהלים ק, ב). אבל אומות העולם יהיו עובדים אותו ברעדה, שנאמר: 'עבדו את השם ביראה וגילו ברעדה' (תהלים ב, יא)".
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מסב את תשומת הלב לכך שבזמן הגאולה גם הגויים ילמדו תורה! וכמו שכותב הרמב"ם: "לא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את השם". לא רק בני ישראל אלא בני כל העולם יעסקו ב"לדעת את השם".
 
אמנם נאמר בתלמוד כי גוי שלמד תורה חייב מיתה – אולם זה רק מתייחס רק ללימוד המצוות של ישראל. אבל בלימוד שבע מצוות שלהם הם מותרים. ועד כדי כך שמתבטאים חז"ל: "שאפילו נכרי ועוסק בתורה הוא ככוהן גדול!". נמצא, שלימוד התורה על ידי גויים, שכולל הבנה מעמיקה (עד כמה שניתן) של הבורא וגדולתו, אינו חידוש עתידני, אלא גם היום מותר להם לעסוק בכל מה שכרוך במצוות המוטלות עליהם. החידוש לעתיד לבוא יהיה שבפועל כל העולם כולו יעסוק בכך.
 
עוד מציין הרבי, כי על פי המקורות יהיה מלך המשיח בעצמו מי שידריך את לימוד התורה של כל באי העולם, הן עם ישראל והן יתר האומות.
 
חזון נוסף שמתייחס לגויים מופיע בספר 'תנא דבי אליהו': "כל האומות הנשארים בארץ לימות בן דויד יהיו הולכים לבתיהם ומביאים בר ולחם ומזון לבתיהם של ישראל ומעשרים את ישראל עושר גדול".
 
מקורות: תלמוד בבלי סנהדרין נט, א ובמאירי שם. תנחומא נח יט. תנא דבי אליהו רבה כ. משנה תורה לרמב"ם הלכות תשובה פרק ט הלכה ב והלכות מלכים פרק ח הלכה יא, פרק י הלכה ט ופרק יב הלכה ה. ליקוטי שיחות חלק כג עמוד 41 הערה 84, חלק כז עמוד 246 ואילך והערה 84 באריכות וחלק לה עמוד 206 ואילך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter