ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


"הנה זה עומד אחר כתלנו"
"משיח כבר כאן, 'הנה זה עומד אחר כתלנו'. בעולם עליון יותר – כבר ששון ושמחה, (כי) הוא כבר בא; אבל כאן למטה הוא מחכה לבני ישראל שיעשו תשובה"

ד אב התשע"ד (31.07.2014)

חב"ד
כל גדולי ישראל מאוחדים בדעה שהמשיח קרוב מאוד להתגלות לעין כול, ממש בכל רגע ורגע. וכפי שאומר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: "לדעת כל גדולי ישראל בזמן האחרון (ולאו דוקא רביים חסידיים) – עומדים עתה לאחר שכבר 'כלו כל הקיצין'! ואין צורך בראיות לזה כיון שהדבר נראה ונגלה בעיני בשר, ובפשטות: כשלומדים את הגמרא בסיום וחותם מסכת סוטה (שם מופיעים סימני הגאולה) רואים שהכוונה לרגעים אלו".
 
לדוגמה: בשאלות ותשובות 'ציץ אליעזר' (לרב אליעזר ולדנברג) נכתב: "וקויים בנו ממש את הנאמר בחז"ל על דור עקבתא דמשיחא (עקבות המשיח)". בשאלות ותשובות 'יביע אומר' (לרב עובדיה יוסף) נכתב: "בזמן הזה שגברה החוצפה בעולם, כמאמר רבותינו ז"ל בעקבתא דמשיחא חוצפא יסגי (בעקבות המשיח תרבה החוצפה) וכו', ומעשים בכל יום (מוכיחים זאת)".
 
הגאון הצדיק רבי שאול בראך, רבה של קהילת נייטרא, לא החשה יומם ולילה והתאמץ בתפילה ובתחנונים ללא הרף על זירוז הגאולה השלמה. לא אחת אמר באזני שומעי לקחו, כי "הנה זה עומד אחר כתלנו" ומלך המשיח עומד לבוא ממש בכל רגע. היו קטני אמונה שהקשו ושאלו שאלות על אמונתו, אך הוא המשיך בדרכו הקדושה.
 
עבור הגאון הנודע רבי משה פיינשטיין הייתה ביאת המשיח ענין ממשי, כמו משהו שאפשר לגעת בו, להריחו ולראותו. כאשר באחת הפעמים נולדה בארץ ישראל פרה אדומה, לא התרגש מכך רבי משה, באמרו: על הפרה להיות לפחות בת שנתיים כדי שהאפר שלה יתאים לשימוש לטהרה מטומאת מת, ומה יהיה אם משיח יבוא מחר? האם יהיה עלינו לחכות שנתיים ימים כדי להיטהר? יהיה עלינו למצוא פרה אדומה מבוגרת יותר מאשר זו שרק עתה נולדה.
 
הרבי הקודם מליובאוויטש, אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק) אמר: "משיח כבר כאן, 'הנה זה עומד אחר כתלנו'. בעולם עליון יותר – כבר ששון ושמחה, (כי) הוא כבר בא; אבל כאן למטה הוא מחכה לבני ישראל שיעשו תשובה". כיום, גילה הרבי מלך המשיח, החזרה בתשובה כבר לא מהווה עיכוב לגאולה, כי אין בימינו יהודי שלא חלף בראשו לפחות הרהור אחד של תשובה. בהזדמנות אחרת אומר הרבי מלך המשיח: "עברנו כבר את... כל הניסיונות ואף את 'חבלי משיח' עברנו, אותם דברים איומים ונוראים שאירעו בדורנו זה; וברור ופשוט, שאנו עומדים על סף הגאולה".
 
מקורות: שיר השירים ב, ט. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: שערי גאולה חלק א עמוד רפה. ספר השיחות תשמ"ח חלק ב עמוד 573. שיחת פורים תשמ"ז. שאלות ותשובות ציץ אליעזר חלק יז סימן מח. שאלות ותשובות יביע אומר חלק ג אבן העזר סימן יז. שאלות ותשובות דברי יציב ליקוטים והשמטות סעיף קטן י. שאול בחיר ה' תולדותיו של רבי שאול בראך. ספר תולדותיו של הרב משה פיינשטיין.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter