כד אב התש"פ (14.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


דמותו של המשיח
בכל הדורות היה מנהיג הדור ראוי למשימת הגאולה, באם תגיע העת.

כו תמוז התשע"ד (24.07.2014)

חב"ד
ישנם יהודים, אפילו כאלו שהולכים לבית כנסת, שחושבים כי המשיח הוא הגדרה ערטילאית לחזון מיוחל. אולם האמת המוכחת מהמקורות היא, שהמשיח מוכרח להיות בשר ודם, יהודי צדיק גדול, הממתין שהקדוש-ברוך-הוא ישלח אותו לגאול את עם ישראל ואת העולם כולו.
 
יותר מכך: מפרש המשנה רבי עובדיה מברטנורא כותב, כי בכל דור ודור נולד צאצא מבית דויד הראוי להיות גואלם של ישראל וכאשר תגיע עת הגאולה יתגלה אליו השם וישלח אותו. כך כותב גם רבי חזקיה מדיני ('שדי חמד').
 
בתלמוד מסופר על תלמידיהם של תנאים ואמוראים מסוימים, שנהגו לומר כי שמו של המשיח זהה לשמו של רבם. עוד אנו מוצאים כי רב (חי בדור הראשון לאמוראים), אחד מגדולי החכמים בדורו ובכל הדורות, אמר כי משיח שבדור הוא "רבינו הקדוש" – רבי יהודה הנשיא, שהיה מנהיגו של הדור. רב נחמן (חי דור לאחר מכן) אמר על עצמו כי אם משיח יבוא בדורו – הוא עצמו יהיה האיש!
 
בדורנו, זכינו שכבר הפציע אורו של המשיח – הרבי מליובאוויטש – והוא כבר החל במשימתו, בעודנו בגלות, להכשיר את עם ישראל ואת העולם כולו ולהצעידו לקראת הגאולה השלמה.
 
כדי להבין את החשיבות שבידיעת זהותו של המשיח, יש להתוודע למשמעותו של תפקיד המנהיגות בעם ישראל. במשך כל ההיסטוריה של עמנו חי בכל דור יהודי אחד שעמד בראש האומה, הודיע את דבר השם והנחה את בני ישראל בדרך בה ילכו. תפקידו של אדם כזה לא מסתכם בהיותו מנהיג, אלא הרבה מעבר לכך. ובלשונו של משה רבינו: "אנוכי עומד בין השם וביניכם בעת ההיא, להגיד לכם את דבר ה'" (דברים ה, ה).
 
הבורא בחר לתקשר עם בני ישראל באמצעות מה שקרוי בחסידות "ממוצע המחבר" – אדם כמשה רבינו, שמחבר בין המעלה והמטה. כלומר, הוא ילוד אישה ויחד עם זאת "איש אלוקים" – איש הבטל באופן מוחלט לרצון האלוקי. התבטלות זו מאפשרת שדבר השם יעבור דרכו בטהרתו – מבלי שיתערב בו שום ביטוי של מציאותו האישית.
 
חכמינו ז"ל קבעו כי בכל דור יש מנהיג רוחני שנחשב לניצוץ של נשמת משה רבינו. בלשון הזוהר:  "אתפשטותא ד(התפשטותו של) משה בכל דור ודור". מנהיג זה כונה לעתים נשיא, לעתים מלך ולעיתים רבי. בכל הדורות היה מנהיג הדור ראוי למשימת הגאולה, באם תגיע העת. בדורנו, שהוא הוא דור הגאולה בוודאות והמשיח, כאמור, כבר החל לפעול בעולם – נשיא הדור הוא כבר המשיח בפועל.
 
מקורות: תלמוד בבלי סנהדרין צח, ב. הלכות מלכים לרמב"ם פרק יא. תיקוני הזוהר דף צט. שמות רבה ב, ד. פירוש רבי עובדיה מברטנורא למגילת רות ו, ב. שאלות ותשובות חתם סופר על חושן משפט חלק ו ליקוטים סימן צז. שדי חמד פאת השדה מערכת האל"ף כלל ע. שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בשבתות פרשות וירא, חיי שרה ועוד תשנ"ב.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter