ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


האמונה בחיי הרבי – מצווה!
כיום אין בישראל סנהדרין, אולם נותרה משמעות לחיוב התורני האמור והיא מתייחסת לסמכויות העליונות של הרבנים ומורי הוראה שעומדים לעם ישראל בכל דור ודור, "השופט אשר יהיה בימים ההם".

כח סיון התשע"ד (26.06.2014)

חב"ד
אחת ממצוות התורה מחייבת לציית לדברי חכמי ישראל: "על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך תעשה, לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל" (דברים יז, יא). המשמעות הבסיסית של הדברים היא לשמוע ל-71 החכמים שמרכיבים את הסנהדרין הגדולה ומהווים את הסמכות ההלכתית העליונה בישראל. לציית להם תמיד, אפילו במקרים שהמציאות הנראית לעיניים הפוכה לחלוטין: "אפילו יאמרו לך על שמאל שהוא ימין ועל ימין שהוא שמאל".
 
אמנם כיום אין בישראל סנהדרין (הסנהדרין התפזרה זמן קצר לפני חורבן בית שני ותשוב ותתכנס בעידן הגאולה השלמה) – אולם נותרה משמעות לחיוב התורני האמור והיא מתייחסת לסמכויות העליונות של הרבנים ומורי הוראה שעומדים לעם ישראל בכל דור ודור, "השופט אשר יהיה בימים ההם".
 
החובה לציית אינה רק להימנע מלהמרות חלילה את דברי החכמים, אלא כוללת אמונה מוחלטת ובלתי מהוססת בכל היוצא מפיהם. סיפור עצוב של אמונה מהוססת בדברי צדיק, הסתיים בהחמצת הזדמנות נדירה להבאת הגאולה. הסיפור התרחש עם המקובל הנודע האר"י (האלוקי רבי יצחק (לוריא)) הקדוש, שנהג לקבל את השבת יחד עם תלמידיו בשדה פתוח. פעם, בעת הזדמנות כזו, הפתיע האר"י את תלמידיו בשאלה: "רצונכם שנלך לקראת שבת לירושלים ונעשה שם את השבת?". התלמידים ידעו כי בכוחו הגדול של רבם להביאם בקפיצת הדרך מצפת לירושלים בטרם כניסת השבת, וחלקם אכן נענו מיד בחיוב. אולם חלק השיבו מהוססים כי עליהם לקבל על כך הסכמה מבנות-זוגם. "חבל", ספק האר"י את כפיו בצער, "אילו השבתם לי כולכם 'בשמחה נלך!' – היינו מביאים כעת את הגאולה!".
 
גם בדורנו זכינו לסמכות רוחנית עליונה – הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, והרבי התבטא בקשר לחייו כי הם יימשכו ברצף אל תוך הגאולה. הרבי הביע זאת בכך שאמר כי "דורנו זה", מי שנמצא בתפקיד המנהיגות של חסידות חב"ד בדור התשיעי לבעל-שם-טוב (וזהו בעצם הרבי עצמו) יחיה ברצף, "ללא הפסק בינתיים", אל תוך חיי נצח של הגאולה השלמה.
 
אכן, על פניו נראה כי המציאות שונה – אך כבר כתב בעל ה"שפתי חכמים", כי במקרה כזה "...לא תתלה הטעות בו אלא בך, כי השם יתברך נותן רוחו על משרתי מקדשו תמיד וישמרם מכל טעות שלא יצא מפיהם כי אם אמת".
 
מקורות: ספר המצוות לרמב"ם, מצות עשה קעד ומצוות לא תעשה שיב. ספר החינוך מצוות תצה, תצו. רש"י, רמב"ן ושפתי חכמים על דברים יז, יא. שבחי האר"י. שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: שבת פרשת שמיני תשח"י, שבת פרשת שופטים תנש"א ושבת פרשת בוא תשנ"ב. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter