ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


כרטיס כניסה לקודש הקודשים
ברור שלעתיד לבוא ינצל כל אחד כל הזדמנות להיות בקודש הקודשים, שהרי "כשיכול להיכנס לקדש הקדשים, איך יתכן שיהיה במקום אחר?!...".

טו אייר התשע"ד (15.05.2014)

חב"ד
קודש הקודשים – החלק הפנימי של בית המקדש, היכן שמונח ארון הברית עם הלוחות – הוא המקום הקדוש ביותר בעולם. הכניסה אליו מותרת אך ורק לכוהן הגדול ואך ורק ביום אחד בשנה – ביום הכיפורים.
 
על פי המבואר במדרשי חז"ל, מותר לכוהן הגדול להיכנס לקודש הקודשים גם ביום אחר – אך בתנאי שיערוך את כל סדר העבודה של יום הכיפורים המתואר בתורה. וכמו שכתוב בפרשת אחרי מות, בתחילת סדר העבודה: "בזאת יבוא אהרון אל הקודש". כלומר, העבודה הזאת היא תנאי הכניסה לקודש הקודשים.
 
לפועל, אף פעם לא ניצל כוהן גדול את האפשרות להיכנס לקודש הקודשים מחוץ ליום הכיפורים. בפשטות הסיבה לכך היא, שאף כוהן לא הרגיש ראוי דיו להיכנס למקום קודש זה מעבר ליום הקדוש בשנה. אולם בזמן הגאולה, כאשר תשרור בעולם קדושה רבה – יוכל הכוהן הגדול לממש את האפשרות הזו.
 
יותר מכך: בפרשת יתרו נאמר: "ואתם תהיו לי ממלכת כוהנים", ומפרש 'בעל הטורים – "כוהנים גדולים", שהם המלכים שבכוהנים. כלומר, הקדוש-ברוך-הוא אומר שכל עם ישראל יתעלו למדרגת הקדושה של כוהנים גדולים – מצב שיתגשם בשיאו בגאולה השלמה. או אז, לא רק לכוהן הגדול – אלא לכל עם ישראל תהיה אפשרות להיכנס לקודש הקודשים.
 
(יש גם תקדים לכך שיהודי שאינו כוהן שהה בקודש הקודשים שלא ביום הכיפורים. בספר מלכים מתואר כיצד החביאה יהושבע את יהואש בעליית בית קודש הקודשים – מקום מעל קודש הקודשים שחלה עליו הקדושה של קודש הקודשים – במשך שש שנים).
 
בהזדמנות התבטא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כי ברור שלעתיד לבוא ינצל כל אחד כל הזדמנות להיות בקודש הקודשים, שהרי "כשיכול להיכנס לקדש הקדשים, איך יתכן שיהיה במקום אחר?!...".
 
בהזדמנות רבות אחרות בירך הרבי: "...מיד נפתחת הדלת ונכנס משיח צדקנו... ולוקחים את כל בני ישראל... להר הקודש, לבית המקדש השלישי, עד לקודש הקדשים, ושם (בקדש הקדשים) חוגגים את 'יום חתונתו ויום שמחת לבו' (כפי שמכונה הגאולה השלמה בכתובים)".
 
מקורות: יתרו יט, ו ובבעל הטורים שם. מלכים ב יא, א ואילך. שמות רבה סוף פרשה לח. ויקרא רבה כא, ז. ספר החינוך מצווה קפד. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: התוועדויות תשמ"ח חלק ד עמוד 248. תנש"א חלק ג עמוד 184. תשנ"ב חלק א עמוד 60. שיחת י"ג אלול תנש"אשם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter