כד אב התש"פ (14.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


מודעות לגאולה מהרגע הראשון
שש שנות העבודה ושנת המנוחה מקבילות לשבעת אלפים שנים לקיומו של העולם. שש שנות העבודה מקבילות לששת אלפי השנים שבהם צריך לעבוד בעולם במטרה להביא אותו לתכליתו – לאלף השביעי 

ח אייר התשע"ד (08.05.2014)

חב"ד
אחת לשבע שנים אנו מצווים לנהוג שנת שמיטה – שנה בה שובתים מעבודות אדמה. בתורה, מופיע הציווי כך: "כי תבואו אל הארץ אשר אני נותן לכם, ושבתה הארץ שבת להשם" (ויקרא כה, ב).
 
למעשה, הסדר בקיום המצווה הוא, שרק לאחר שש שנות עבודה יש לקיים שנת שמיטה. וכמו שכתוב מיד לאחר מכן: "שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמור כרמך ואספת את תבואתה, ובשנה השביעית שבת שבתון יהיה לארץ". אם כן, מדוע התורה אומרת "כי תבואו אל הארץ – ושבתה הארץ" – משפט שנותן מקום לטעות כאילו מיד עם הכניסה לארץ, עוד לפני שמתחילים לעבוד, יש לקיים שנת שמיטה?
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח משיב, כי בכך רומזת התורה למצב שישרור בגאולה השלמה. בזמן הגאולה, "עתידה ארץ ישראל שתוציא גלוסקאות (לחמניות מוכנות) וכלי מילת (בגדי משי)" – מאכלים ובגדים יופיעו מוכנים מהאדמה בדרך ניסית, מבלי שיצטרכו לעמול על הכנתם. נמצא, שכאשר יגיע כל עם ישראל לארץ ישראל בגאולה השלמה – "כי תבואו אל הארץ" – לא יצטרכו לעבוד את האדמה ואכן מיד יוכלו לקיים את המצווה "ושבתה הארץ שבת להשם".
 
הסבר נוסף: אמנם לכתחילה עובדים שש שנים ורק לאחר מכן נחים, אבל המנוחה הזו היא העיקר. השביתה ממלאכה מחזקת את האמונה בכך שהפרנסה משמים ומוסיפה קדושה לעולם – וזו למעשה המטרה של כל העבודה. ולכן מתחיל הפסוק בשנת השמיטה, כדי שמיד עם תחילת העבודה יהיה בראש מעיינינו היעד – עובדים אך ורק כדי לנצל את האדמה לקיום מצוות ולמילוי רצונו של הקדוש-ברוך-הוא.
 
ומכאן אנו באים לקשר נוסף שיש למצווה אל הגאולה: כידוע, שש שנות העבודה ושנת המנוחה מקבילות לשבעת אלפים שנים לקיומו של העולם. שש שנות העבודה מקבילות לששת אלפי השנים שבהם צריך לעבוד בעולם במטרה להביא אותו לתכליתו – לאלף השביעי של מנוחת הגאולה, המקביל לשנה השביעית שהיא קודש להשם. ואת המטרה הזו צריך לזכור ולשים לנגד העיניים בכל רגע שעובדים את השם, כבר מהרגע שבאים לעולם, "אל הארץ", ומתחילים לעבוד.
 
מקורות: ליקוטי תורה בהר לט, ג ואילך. ספר המצוות ל"צמח צדק" קסז, א ואילך. תלמוד בבלי שבת ל, ב. ראש השנה לא, א. התוועדויות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח תש"נ חלק ג עמוד 212 ואילך. תשמ"ו חלק ג עמוד 283 ותשמ"ז חלק ג עמוד 279.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter