ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הגלות כחלק מהגאולה
נבואות הגלות והגאולה יוצרות יחד חטיבה שלמה של תהליך אחד. הן מהוות יחד 'עדות אחת' שמחזקת את האמונה בגאולה האמיתית והשלימה, תכף ומיד ממש

כ אדר התשע"ד (20.02.2014)

חב"ד
בבוא הגאולה נראה כיצד הגלות הקשה והמרה הייתה בעצם חלק מתהליך הבאת הגאולה. כאשר נבין זאת – נודה להשם גם על ייסורי הגלות, כמו שנאמר (ישעיה יב, א): "אודך השם כי אנפת בי". תודה לך שייסרתני!
 
בגמרא מסופר על קבוצת תנאים שהלכה לאחר החורבן בסביבת הר הבית ונמצא ביניהם רבי עקיבא. כאשר התקרבו ראו שועל יוצא מהמקום בו עמד קודש-הקדשים! כל התנאים החלו לבכות מרוב צער, אך רבי עקיבא צחק ושמח. התפלאו עליו חבריו: אנחנו רואים שועל במקום המקודש לנו ביותר בעולם, המקום שעליו נאמר בתורה "והזר הקרב יומת (במדבר א, נא) – ואתה שמח?!
 
אמר להם: אני שמח כי המראה הקשה מחזק בי את האמונה בגאולה השלמה. ישעיה הנביא כתב: "ואעידה לי עדים נאמנים, את אוריה הכהן ואת זכריה בן יברכיהו" (ישעיה ח, ב). אוריה חי בזמן בית ראשון ואילו זכריה – בזמן בית שני, וכיצד אפוא הפך אותם ישעיה לצמד עדים? אלא, הסביר רבי עקיבא לחבריו, בחיבור בין השניים ביקש ישעיה הנביא להעביר לכולנו מסר מאלף: אוריה ניבא נבואת זעם – "לכן בגללכם ציון שדה תחרש" (מיכה ג, ב), וזכריה חזה חזון נהדר – "עוד ישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים" (זכריה ח, ד). כאשר תראו בהתגשמותה של נבואת הזעם – דעו לכם כי גם החזון הנהדר אכן יתגשם!
 
מה אכן הייתה כוונתו של רבי עקיבא – וכי אם לא היה עד להתגשמות הנבואה הרעה, היה מטיל ספק באמיתותו של החזון הטוב? מסביר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כי חלילה לרבי עקיבא מלהטיל ספק בחזון מפורש. אלא שהוא לא שלל אפשרות כי בדומה לחזונות מופלאים אחרים, גם החזון הזה (או חלקו) יתקיים רק ברוחניות ולא יתגשם. לפיכך, רק כאשר ראה את השועל המהלך ונזכר בחיבור שיצר ישעיה בין נבואת הזעם לחזון הטוב, הסיק כי כשם שדבריו של העד הראשון (אוריה) התגשמו בפועל ממש – כך גם דבריו של העד השני (זכריה) יתגשמו בפועל ממש!
 
בכך, למעשה, המחיש לנו רבי עקיבא את המשמעות האמיתית של הגלות – כחלק מתהליך הגאולה. נבואות הגלות והגאולה יוצרות יחד חטיבה שלמה של תהליך אחד. הן מהוות יחד 'עדות אחת' שמחזקת את האמונה בגאולה האמיתית והשלימה, תכף ומיד ממש.
 
מקורות: תלמוד בבלי ברכות ז, א. שבת נה, א. סוף מסכת מכות. רמב"ם הלכות יסודי התורה פרק י הלכה ד. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: שיחות י' וי"ג שבט תשכ"ה. שיחת הושענא רבה תשד"מ. שיחת שבת פרשת אמור תנש"א. ליקוטי שיחות חלק יט עמוד 68 וחלק כד פרשת האזינו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter