ב חשון התשפ"א (20.10.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


על מה יודו הגויים בגאולה
לעתיד לבוא יזדככו אומות העולם ויתעלו למדרגה שבה יכירו בגדולתם ובשבחם של בני ישראל ובאמת יודו וישבחו על זה שגבר עלינו חסדו!

כג טבת התשע"ד (26.12.2013)

חב"ד
נאמר בתהילים (קיז): "הללו את השם כל גויים שבחוהו כל האומים – כי גבר עלינו חסדו". ונשאלת השאלה: מדוע שהגויים יודו לקדוש-ברוך-הוא על חסדים שהוא עושה לעם ישראל?
 
הגאון הרב עובדיה יוסף מציע תשובה, על פי מה שאמרו חז"ל במדרש על הפסוק "שמח מצרים בצאתם" (תהלים קה, לח). אמר רבי ברכיה: משל לאדם שמן ובעל בשר שהיה רוכב על החמור, הלך ונסע אל עירו. החמור מצפה בכיליון עיניים מתי יגיע כדי שירד מעליו הרוכב, והרוכב מצפה מתי יגיע למחוז חפצו וירד מן החמור. כיוון שהגיע וירד הרוכב מעליו – החמור שמח והרוכב שמח, עד שאין אנו יודעים מי שמח יותר. כך כשהיו ישראל במצרים היו באות מכות נאמנות על מצרים. המצרים היו מקווים מתי יצאו ישראל וישראל היו מקווים אימתי יגאלנו הקדוש-ברוך-הוא. כיון שנגאלו ישראל התחילו אלו ואלו שמחים, ואין אנו יודעים מי שמח יותר. (ברם) ממה שאמר דויד (המלך, בתהילים): "שמח מצרים בצאתם", אנו יודעים שמצרים שמחו יותר.
 
בהתאם לכך, ניתן גם להסביר את הפסוק "הללו את השם כל גויים". פסוק זה נאמר על הגאולה השלמה, כאשר נזכה לגילויים מופלאים מחסדו של הקדוש-ברוך-הוא, ובה בעת כבר יהיו הגויים פטורים מן המכות שעתיד הקדוש ברוך הוא להנחית עליהם. ועל כך הם יהללו וישבחו.
 
ראוי לציין כי תורת החסידות מתרצת קושיא זו באופן אחר: לעתיד לבוא יזדככו אומות העולם ויתעלו למדרגה שבה יכירו בגדולתם ובשבחם של בני ישראל ובאמת יודו וישבחו על זה שגבר עלינו חסדו! הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר על כך, כי מצב זה יהווה ביטוי מושלם למילוי הכוונה האלוקית, שהתחתונות והשפלות שבין האומות תכרנה בנוכחותו ובריבונותו ותשמחנה ממה שהוא שמח.
 
אם כבר מדברים על משנת הגאולה של הרב עובדיה, אי-אפשר להתעלם מהעובדה המעניינת שבדיוק בתאריך פטירתו – 21 שנים קודם לכן, בג' בחשוון תשנ"ג, נתן הרב הסכמה לספר "יחי המלך המשיח" – חיבור תורני העוסק בהסברת סימני המשיח על פי הרמב"ם ובאופן שבו הם מתגשמים וניכרים אצל הרבי מלך המשיח. יהי רצון שנזכה תכף ומיד ממש להתגשמות חזון תחיית המתים, שבתוכם הגאון רבי עובדיה יוסף.
 
מקורות: מדרש שוחר טוב סוף מזמור קד. סדר אליהו רבה פרק ד אות ה. ספר השיחות תורת שלום עמוד 70 ואילך. קונטרס חג הסוכות תש"נ (ליובאוויטש) סעיפים ג-ד. חזון עובדיה הגדה של פסח פיסקא "הללו את השם כל גויים". מאור ישראל דרושים עמוד רצט.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter