כו שבט התשפ"ב (28.01.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


ובאו האובדים מארץ אשור
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח הזכיר פעם לרב ישראל מאיר לאו כי היפנים טוענים שמוצאם מעשרת השבטים. אולם הרבי התנגד לשידול אנשים כאלה להתגייר

ב טבת התשע"ד (05.12.2013)

חב"ד
בכתבות הקודמות הובאו שתי דעות לגבי עתידם של עשרת השבטים בגאולה השלמה. רבי אליעזר אומר שהם יחזרו ויתאחדו עם אחיהם ורבי עקיבא סובר שלא. בגמרא מובאת שיטה נוספת – של רבי שמעון בן יהודה איש כפר עכו בשם רבי שמעון (בן יוחאי), התולה את עתידם במעשיהם: אם מעשיהם רעים אינם חוזרים, ואם ישפרו את מעשיהם חוזרים. ההלכה נפסקה כדעת רבי אליעזר. וכך כותב האברבנאל: "ובאמת דעת רבי אליעזר יותר מחוור ומסכים לדברי הנבואות".
 
בגמרא, מוכחת דעתו של רבי אליעזר מכמה פסוקים. אחד מהם הוא: "והיה ביום ההוא יתקע בשופר גדול ובאו האובדים בארץ אשור" (ישעיה כז יג). הפסוק מתייחס לעשרת השבטים שהוגלו לארץ אשור ונקראים "אובדים" מחמת הניתוק המוחלט שבינם לבין אחיהם, ואומר כי הם ישובו.
 
אמנם נאמר "נפלה לא תוסיף קום בתולת ישראל" (עמוס ה, ב) – פסוק המדבר על מלכות ישראל (מלכות עשרת השבטים) ומשמע ממנו שהשבטים לא ישובו. אולם האברבנאל מביא על הפסוק כמה הסברים שתואמים לדעת רבי אליעזר: א) הפסוק מתייחס למלכות ולא לאנשים. מלכות ישראל לא תקום עוד כממלכה עצמאית, אלא כולם יהיו כפופים למלכות יהודה. ב) "לא תוסיף קום" פירושו שהם לא ישובו למשך זמן ארוך מאוד, אך לא לנצח. ג) "לא תוסיף קום" – הם לא ישובו בכוחות עצמם, אבל הקדוש-ברוך-הוא יקים וישיב אותם בגאולה השלמה.
 
באשר למקומם של השבטים – בספר מלכים נאמר כי הם נמצאים "בחלח ובחבור נהר גוזן וערי מדי". בגמרא נאמר על כך כי מדובר במקום ששמו אפריקי (וזה לא אפריקה של ימינו, כפי שכותב המהר"ל מפראג, אלא מקום הרבה יותר רחוק, מעבר להרי החושך). לפי דעה אחרת המקום הוא הרי סלוג.
 
במדרש מובא כי "שלוש גלויות נעשו בעשרת השבטים: אחת גלתה לסמבטיון ואחת גלתה לפנים מסמבטיון... ואחת גלתה לרכיבה של רבלתה ונבלעה שם".
 
כיום, לא ברור באלו מקומות מדובר. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח הזכיר פעם לרב ישראל מאיר לאו כי היפנים טוענים שמוצאם מעשרת השבטים. אולם הרבי התנגד לשידול אנשים כאלה להתגייר.
 
מקורות: תלמוד בבלי סנהדרין קי, ב. תמיד לב, א. פסיקתא רבתי לא. ילקוט שמעוני ישעיה רמז תסט. 'ישועות משיחו' "העיון הראשון" פרק ד. 'נצח ישראל' פרק לד. 'זורע צדקות' עמוד 5.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter