כו שבט התש"פ (21.02.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
היצר הרע יתבטל
"בעולם הזה – על ידי יצר הרע השנים מתקצרות. אבל לעתיד לבוא (יתבטל היצר הרע מן העולם ולכן) – 'בילע המוות לנצח ומחה השם דמעה מעל כל פנים'".|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הגיע זמן גאולתכם!
לאחר בשורתו של הרבי, הוטל עלינו לעבור תקופה ארוכה עד לגאולה בפועל. אולם ההתרחשויות בעולם לאורך התקופה הולמות את החזונות המופיעים בדברי חז"ל על הימים הסמוכים לגאולה והן מוכיחות כי אכן הגאולה קרובה

יג חשון התשע"ד (17.10.2013)

חב"ד
בשבוע שעבר צוטט חזון נבואי מתוך "ילקוט שמעוני", שבו מופיעות המילים "הגיע זמן גאולתכם". הוזכר גם כי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ראה במאורעות שהחלו להתרחש בשנת תש"נ (1990) התגשמות של אותו חזון.
 
המאורעות המדוברים הם ההתרחשויות במפרץ הפרסי. מנהיג עיראק סאדאם חוסיין פלש לכוויית וגרר תגובה בינלאומית זועמת שקיבלה את השם "מלחמת המפרץ". באותו מדרש, המתאר התלקחות פנים-ערבית והתערבות בינלאומית, מתוארת בהלה גדולה שאוחזת בעם ישראל – כפי שאכן היה באותם ימים. כתשובה לבהלה, מרגיע הקדוש-ברוך-הוא את ישראל כי אל להם לפחוד וכי כל ההתפתחויות הן לטובתם וקשורות לכך ש"הגיע זמן גאולתכם".
 
הרבי נודע באותם ימים כ"מרגיע הלאומי". הרבי קבע "שמאורעות אלו לא יפגעו כלל וכלל בבני ישראל... השייכות של מאורעות אלה לבני ישראל היא – הידיעה ש'הגיע זמן גאולתכם'". הרבי הבטיח שיראו ניסים גלויים, וכך אכן היה: 39 טילים שהתפוצצו בישראל גבו הרוג אחד ויחיד (שבדיעבד התברר כי גם הוא לא נפגע מטיל האויב), לעומת טיל זהה בודד שנפל בסעודיה גבה עשרות הרוגים!
 
מאז, חזר הרבי פעמים רבות על כך שכוונת הבשורה "הגיע זמן גאולתכם!" היא פשוטה כמשמעה: כבר הגיע זמנה של הגאולה בפועל ממש. הגאולה עצמה מותנית בכינון מושלם של מלכות בית דויד, בניית בית-המקדש וקיבוץ כל הגלויות, וזה (נכון לשעת כתיבת השורות) טרם התרחש. אולם הגענו לזמן המוכשר והראוי לכך שכבר תופיע הגאולה. "כלו כל הקיצין כפשוטו ממש". לפיכך, מדרבן הרבי, ראוי לכל בני ישראל לעמוד הכן לקבלת פני המשיח.
 
כאשר היו אבותינו במצרים ומשה רבינו בא לבשר להם על גאולתם, ארך זמן עד שהם נגאלו בפועל ממש. אולם כבר התחילו להתממש ניסים ונפלאות שהוכיחו לאבותינו כי אכן גאולתם קרובה. וכך גם כעת, גם לאחר בשורתו של הרבי, הוטל עלינו לעבור תקופה ארוכה עד לגאולה בפועל. אולם ההתרחשויות בעולם לאורך התקופה הולמות את החזונות המופיעים בדברי חז"ל על הימים הסמוכים לגאולה והן מוכיחות כי אכן הגאולה קרובה והיא תתגשם תכף ומיד ממש!
 
מקורות: תלמוד בבלי ראש השנה ח, ב. יא, א. סנהדרין צח, א. משנה תורה לרמב"ם הלכות שמיטה פרק י הלכה יד והלכות מלכים פרק יא. רבינו בחיי סוף פרשת שמות. ישועות משיחו עמוד יח.חומת הדת (של ה"חפץ חיים") פרק יג בהערה. ספר השיחות (ליובאוויטש) ה'תנש"א חלק א עמוד 284 ואילך. חלק ב עמודים 490, 595, 690, 805 הערה 94, 846. תשנ"ב חלק א עמודים 112, 173. ליקוטי שיחות חלק כא עמוד 72 ואילך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter