ו סיון התש"פ (29.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


ההקלות במאבק נגד הגלות
גם אנו שכירים כביכול של הקדוש-ברוך-הוא – בקיום התורה והמצוות, וחובה אפוא לתת לנו מיידית את השכר המובטח על כך – שפע גשמי ורוחני כמו בימות המשיח

ט אלול התשע"ג (15.08.2013)

חב"ד
השבת קוראים בתורה – בבוקר את פרשת "כי תצא" ואחר-הצהריים בפרשת "כי תבוא". שמותיהם של הפרשיות מנוגדים לכאורה, והעובדה שקוראים אותן באותו יום באה להעביר לנו כמה מסרים:
 
א. פרשת "כי תצא" עוסקת  ביציאה למלחמה על אויב. האויב הרוחני המתמיד שלנו הוא היצר הרע, שבתקופת הגלות קשה עוד יותר להתמודד מולו. אולם כאשר לנגד העיניים עומד תמיד הזיכרון של "כי תבוא אל הארץ" – הזיכרון כי תכף ומיד ממש אנו עומדים לקבל את ארץ-ישראל לגבולותיה הרחבים – בגאולה האמיתית והשלמה, הופכת כל התמודדות כזו לקלה יותר. היא מאפשרת להתמודד מתוך יישוב דעת ומנוחת נפש, שהנה הסוף הטוב עומד להגיע.
 
ב. יישוב הדעת ומנוחת הנפש אינם רק חזון העתיד. עלינו לדרוש מהקדוש-ברוך-הוא שכבר כעת יספק לכל יהודי ויהודי את כל המצטרך לו בגשמיות וברוחניות, בשפע והרחבה. וכדברי הרמב"ם, כי "הבטיחנו בתורה, שאם נעשה אותה בשמחה ובטובת נפש ונהגה בחכמתה תמיד – שיסיר ממנו כל הדברים המונעים אותנו מלעשותה, כגון חולי ומלחמה ורעב וכיוצא בהן, וישפיע לנו כל הטובות המחזיקות את ידינו לעשות התורה, כגון שובע ושלום וריבוי כסף וזהב".
 
השפע מצופה גם על פי הציווי המופיע בפרשת "כי תצא": "ביומו תיתן שכרו". חובה על כל מעביד לשלם לשכיריו מיד בסמוך ליום עבודתם. גם אנו שכירים כביכול של הקדוש-ברוך-הוא – בקיום התורה והמצוות, וחובה אפוא לתת לנו מיידית את השכר המובטח על כך – שפע גשמי ורוחני כמו בימות המשיח.
 
בכלל, יש לדעת כי ההתמודדות שלנו מול יצר הרע אינה שוות כוחות. מלכתחילה, מובטחת לנו עליונות, כמו שנאמר: "כי תצא למלחמה על אויבך" (ולא "עם אויבך"). אם רק נשכיל להשתמש בכוחות שהקדוש-ברוך-הוא מעניק לנו, אנו מובטחים כי יתגשם המשכו של הפסוק: "ונתנו השם אלוקיך בידיך" – באופן סופי ומוחלט – בגאולה האמיתית והשלמה, תכף ומיד ממש.
 
מקורות: משנה תורה לרמב"ם הלכות תשובה תחילת פרק ט. הלכות תפילה פרק יג הלכה ג. סוף הלכות מלכים. הוצאת קה"ת (ליובאוויטש): ליקוטי תורה פרשת תצא לו, א. לח, א. אור התורה פרשת תצא עמוד תתקז. המשך וככה תרל"ז פרק סח. ספר המאמרים תר"ל עמוד פח. ספר המאמרים קונטרסים חלק ב שסב, ב. תשובות וביאורים סימן יא בסופו ובהערה 23 שם. שיחת כי תצא תנש"א.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter