ב סיון התש"פ (25.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הצד החיובי של המצורע
על המצורע נאמר "בדד ישב" (ויקרא יג מו) וגם המשיח מבודד מן העולם. אלא שהתבדלותו של מצורע רגיל נובעת מסיבה שלילית, ואילו בדידותו של מלך המשיח מבטאת את מעלתו ואת המרחק הערכי העצום שבינו ובין העולם.

ח אייר התשע"ג (18.04.2013)

חב"ד
במאמר הקודם הובא כי מלך המשיח סובל למען עם ישראל. הוסבר גם מדוע ייסוריו מכונים במקורות צרעת, הסבר שמבוסס על דבריו של אדמו"ר הזקן (רבי שניאור זלמן מליאדי), כי זו תוצאה משאריות לא מהותיות של פסולת רוחנית בעולם. ובלשונו: "והנה אדם הזה כשמוכשרין מעשיו ותיקן כל הדברים... יוכל להיות עדיין בעור בשרו, (כלומר שב)בחינה התחתונה שבו לא נתברר הרע והפסולת ממנו ונולדים סימנים בגשמיות בבשרו... מפני שברוחניות בעבודת השם תיקן במעשיו ובירר הרע מן הטוב בכל הדברים, רק פסולת שבסוף לבושיו עדיין לא נתברר".
 
המהר"ל מפראג מבאר שהדמיון בין משיח למצורע הוא גם בהתבדלותם מן העולם. על המצורע נאמר "בדד ישב" (ויקרא יג מו) וגם המשיח מבודד מן העולם. אלא שהתבדלותו של מצורע רגיל נובעת מסיבה שלילית, ואילו בדידותו של מלך המשיח מבטאת את מעלתו ואת המרחק הערכי העצום שבינו ובין העולם.
 
ובלשונו של המהר"ל: "המשיח הוא מחולק מן העולם, בשביל כי המשיח יהיה שכלי לגמרי, ואילו העולם הזה הוא גשמי, ולכך יש לו משפט המצורע – ולכך נקרא שמו 'חיוורא דבי רבי' (מצורע של בית רבי יהודה הנשיא), כי (גם) בבית רבי היו מנוגעים מפני כי היו נבדלים מן עולם הזה, והיו נמשכים אחר השכלי אשר הוא נבדל מעולם הזה. לכך בא עליהם הצרעת, שהוא נבדל גם כן מן הבריות".
 
הרבי מליובאוויטש מוסיף, על פי דברי חז"ל, כי "המשיח... מובדל לגמרי מכל העם...  (אפילו) למעלה מהאבות ולמעלה ממשה"! וכך גם נגעי הצרעת, שמסמלים את היבדלותו, מבטאים במהותם אורות אלוקיים נשגבים ונעלים.
 
בשביל לקלוט היטב את עניינו הנשגב של המשיח ואת המשמעות הטמירה של הנגעים – צריך לעשות את מה שכתוב: "זאת תהיה תורת המצורע ביום טהרתו". צריך ש"תהיה תורת" – שכל אחד ואחד ילמד את תורת הגאולה (שבלשונו של הרבי מלך המשיח, זוהי "הדרך הישרה והקלה והמהירה לפעול התגלות וביאת המשיח"). תורה זו מוסברת בהרחבה ובעמקות מיוחדות בתורתו של הרבי. כך נזכה להתגלותו של "המצורע ביום טהרתו" – לעיני העולם כולו, תכף ומיד ממש.
 
מקורות: מדרש תנחומא תולדות יד. מהר"ל מפראג: נצח ישראל סוף פרק מא. חידושי אגדות סנהדרין צח, א. ליקוטי תורה לאדמו"ר הזקן תזריע כב ב. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: ליקוטי שיחות חלק לז תזריע. שיחת שבת פרשת תזריע-מצורע תנש"א ובהערה 55 שם ושיחת שבת פרשת בלק תנש"א.
 
טיזר
הדמיון בין משיח למצורע הוא גם בהתבדלותם מן העולם. אלא שהתבדלותו של מצורע רגיל נובעת מסיבה שלילית, ואילו בדידותו של מלך המשיח מבטאת את מעלתו ואת המרחק הערכי העצום שבינו ובין העולםשם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter