ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


מקומו של מלך המשיח
הרב הקדוש מצאנז התבטא פעם בשביעי של פסח: "כמדומה לי שמשיח יתגלה באמריקה". הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אמר בהזדמנות לרבנים הראשיים לישראל, כי לא יתרעמו אם המשיח יתגלה תחילה בברוקלין...

כז טבת התשע"ג (09.01.2013)

חב"ד
אחת ההקבלות בין המשיח לבין משה רבינו מתייחסת למקום שהייתם בתקופה שלפני התגלותם כמושיעים: כשם שמשה רבינו גדל וחי בביתו של פרעה מלך מצרים לפני שגאל את בני ישראל מתחת עולו, כך גם מלך המשיח שוהה תחת שלטונם של גויים, לפני שגואל מהם את עם ישראל.
 
וכך אומרים חז"ל: "היתה בת פרעה מנשקת ומחבקת ומחבבת אותו (את משה) כאילו הוא בנה, ולא היתה מוציאתו מפלטרין של מלך... בת פרעה (הייתה) מגדלת מי שעתיד ליפרע מאביה, ואף מלך המשיח, שעתיד ליפרע מאדום (הגלות האחרונה, הנוכחית, נקראת 'גלות אדום'), יושב עמהם במדינה, שנאמר: 'שם ירעה עגל ושם ירבץ' (ישעיה כז י)".
 
העגל כאן משמש משל למלך המשיח, ש"ירעה" – יתקיים – במדינת אדום, ובהמשך הפסוק שם נאמר: "וכילה סעיפיה". כלומר, שבסופו של דבר הוא יכלה את השלטון שתחתיו גדל.
 
גם במקומות נוספים מופיע שמלך המשיח נמצא בחוץ לארץ בזמן הגלות. הגמרא מספרת כי רבי יהושע בן לוי פגש את המשיח "על פתחה של רומי".
 
אחד ההסברים לכך מבוסס על המשל התלמודי: "מיניה וביה אבא לשדי ביה נרגא". ובתרגום (חופשי) מארמית: ידית הגרזן שחוטב את העצים עשויה מהם עצמם. הרעיון שמבטא המשל הוא, שכדי לחסל גורם מסוים שואבים כוחות מאותו גורם בעצמו. ובענייננו, כדי להביס ולנצח את בית פרעה, גדל שם משה ושאב משם כוחות, וכך כדי להביס ולהכניע את הגויים, חי המשיח ומתקיים בארצם, ארץ אדום.
 
אמנם כיום אין שלטון שנקרא אדום (או רומי). אולם אלו כינויים שמתייחסים לשלטון הרם (מעצמת העל) בעולם לפני הגאולה השלמה. מי שעונה כיום להגדרה הזו זוהי אמריקה. מעניין לציין כי הרב הקדוש מצאנז התבטא פעם בשביעי של פסח: "כמדומה לי שמשיח יתגלה באמריקה", והרבי מליובאוויטש מלך המשיח אמר בהזדמנות לרבנים הראשיים לישראל, כי לא יתרעמו אם המשיח יתגלה תחילה בברוקלין...
 
(אמנם הרמב"ם כותב באגרת תימן כי התגלותו של מלך המשיח תחל בארץ ישראל – אולם הוא נמנע מלהביא זאת כהלכה למעשה בספר "משנה תורה").
 
מקורות: שמות רבה פרשה א, כו. תלמוד בבלי סנהדרין לט, ב. צח, א. נצח ישראל פרק ל"ב. ישועות משיחו א, ג.ארצות החיים מכתבים ו. התוועדויות הרבי מליובאוויטש תשמ"ט חלק ג עמוד 139.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter