ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


משימות תקופתיות ומשימות אישיות
המידע לגבי המשימות האישיות או התקופתיות המיוחדות ידוע רק לצדיקים. בדורנו זכינו לשמוע מפי הרבי מהי משימת ה'שער' שלנו: "הדבר היחיד שנשאר עכשיו בעבודת השליחות הוא – לקבל את פני משיח צדקנו בפועל ממש

כא חשון התשע"ג (06.11.2012)

חב"ד
לכל נשמה שיורדת לעולם יש תפקיד ומטרה מוגדרת. ככלל, המטרה של כל יהודי, בכל זמן ובכל מקום, היא למלא את רצון הקדוש-ברוך-הוא בקיום התורה והמצוות, כלשון חז"ל: "אני נבראתי לשמש את קוני". באופן ממוקד, יש בכל תקופה משימות שאותן מוטל על עם ישראל לקיים באופן מיוחד, וכך גם לכל יהודי יש משימות ששייכות לנשמתו באופן מיוחד.
 
אין הכוונה כי זו המשימה היחידה המוטלת בתקופה זו או על אדם זה. הכוונה היא למשימה שיש לתת עליה דגש ולתת לה ביטוי מיוחד בכל עניין שמבצעים. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח משתמש בהגדרה 'שער'. השער שדרכו עוברים כל ענייני התורה והמצוות בתקופה זו או אצל אדם זה..
 
דוגמא למשימה אישית מופיעה בגמרא. אחד האמוראים שאל את חברו: "אבוך, במאי הווה זהיר טפי?". כלומר, באיזו מצווה היה אביך זהיר במיוחד? התשובה הייתה: "בציצית". כמובן, שאין הכוונה כי אביו של אותו אמורא קיים רק את מצוות ציצית, אלא כלשון השאלה – במצווה זו הוא היה זהיר במיוחד.
 
המידע לגבי המשימות האישיות או התקופתיות המיוחדות ידוע רק לצדיקים. לפעמים, הם מגלים אותן לכלל ישראל. בדורנו זכינו לשמוע מפי הרבי מהי משימת ה'שער' שלנו: "הדבר היחיד שנשאר עכשיו בעבודת השליחות הוא – לקבל את פני משיח צדקנו בפועל ממש, כדי שיוכל לקיים את שליחותו בפועל ולהוציא את כל ישראל מהגלות!.. והיות שזוהי העבודה בזמן הזה, הרי מובן שזה שייך לכל יהודי, בלי יוצא מן הכלל".
 
כאמור, משמעות הדברים היא כי בתקופה זו, כל מצווה שמקיימים צריכה להיות חדורה בכוונה לקבלת פני המשיח. לשם כך, מוטל עלינו גם להפיץ את הרעיון ולהסבירו לכל מי שאנו יכולים.
 
בכמה מקומות מובא כי המשמעות של 'קבלת פני המלך' היא קבלת עול מלכותו. מכאן גם החשיבות הגדולה להכרזה "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד", שמבטאת (בין השאר) את קבלת מלכותו של הרבי.
 
מקורות: משנה וברייתא סוף מסכת קידושין. שבת קיח, ב. ספר המאמרים (לאדמו"ר הריי"צ) ת"ש עמוד 167. ספר השיחות (לאדמו"ר הריי"צ) קיץ ת"ש עמוד 22. שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: ב' ניסן תשמ"ח. שבת פרשת חיי שרה תשנ"ב. ספר המאמרים מלוקט (לרבי מליובאוויטש) חלק ג עמוד רסד וחלק ד עמוד שסה. קובץ 'שלוחי אדוננו' תשס"ה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter