ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


השמש והירח (והעיניים) בגאולה השלמה
נאמר במדרש: "באותה שעה, כל הצדיקים כולם מתגברים זיו אור של עיניהם כגלגל החמה ורואים מסוף העולם ועד סופו בראייה אחת, ולא כהתה עיניהם מלראות, בלילה כמו ביום"

יד אב התשע"ב (02.08.2012)

חב"ד
כידוע, בגאולה יתבצעו מספר שינויים אסטרונומיים. הראשון הוא: "והיה אור הלבנה כאור החמה" (ישעיה ל, כו). כיום, הירח הוא רק מחזירור מהשמש, ולכן עוצמת הארתו משתנית בהתאם למידת קרבתו אל השמש. לעתיד לבוא יהיה הירח מאיר בזכות עצמו ולכן הוא יאיר בעוצמה קבועה ובלתי משתנית.
 
(כך מסביר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. אם כי ראוי לציין כי לפי הסבר אחר בתורת החסידות, ימשיך הירח לקבל את אורו מהשמש, אך מכל מקום הוא יהיה בעוצמה קבועה).
 
בתורת החסידות מוסבר, כי השינוי יחול בירח כתוצאה מתמורה רוחנית בעולם: היותו של הירח במעמד נחות לעומת השמש, מסמלת את הצורך של הספירה האלוקית המקבילה לירח – ספירת המלכות – לרדת לעולם החומר ולהתמודד עם גילוים של ניצוצות קדושה הפזורים בו והעלאתם למחוזות הקדושה. לעתיד לבוא, לאחר שיתגלו כל הניצוצות ויתעלו, תוכל ספירת המלכות לחזור אל מקומה המקורי הגבוה בעולם האצילות. חזרה זו תתבטא בירח בכך שיהפוך להיות שווה ערך אל השמש בעוצמת הארתו, ושוב יתקיים הפסוק "שני המאורות הגדולים (בשווה)".
 
אור השמש לעתיד לבוא יהיה הרבה יותר גדול מזה שיש לו היום. וכמו שנאמר בהמשך הפסוק בישעיה: "ואור החמה יהיה שבעתיים". אור זה עתיד לרפא את הצדיקים ולשרוף את הרשעים, כדברי הגמרא: "רשעים נידונים בה – כמו שכתוב (מלאכי ג): 'כי הנה היום בא בוער כתנור, והיו כל זדים וכל עושי רשעה – קש, וליהט אותם היום הבא, אמר ה' צבאות', וצדיקים מתרפאים בה – כמו שכתוב (שם): 'וזרחה לכם יראי שמי, שמש, צדקה ומרפא בכנפיה'".
 
הרבי מציין כי "גם העיניים יאירו בעצמם ולא יזדקקו לאור השמש והירח כמו היום". וכמו שאכן נאמר במדרש: "באותה שעה, כל הצדיקים כולם מתגברים זיו אור של עיניהם כגלגל החמה ורואים מסוף העולם ועד סופו בראייה אחת, ולא כהתה עיניהם מלראות, בלילה כמו ביום... זיו אור השכינה שהצדיקים משתמשים בה לעולם הבא, אינו משתנה מפני כל מיני מאורות שבעולם. שנאמר: 'לא יהיה לך השמש לאור יומם ולנוגה הירח לא יאיר לך, והיה השם לך לאור עולם'".
 
מקורות: תלמוד בבלי עבודה זרה ג, ב. מדרש אלפא ביתא. המשך תרס"ו עמוד רצא. ליקוטי שיחות חלק ט ואתחנן ג סעיף ה. שיחת הרבי מליובאוויטש שבת פרשת וישלח תשנ"ב.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter