ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


אמונה ברמה של 'פרה אדומה'
חז"ל ברוח קודשם... ראו את התורה בחושיהם כמציאות... ו(למולה) – בטלים ומבוטלים כל החושים ועיני הבשר, כי שקר המה – טועים ומטעים

יא תמוז התשע"ב (01.07.2012)

חב"ד
מצוות פרה אדומה מיועדת לטהר טמאים ברמה החמורה ביותר – טומאת מת (טומאת-מת נוצרת על-ידי מגע ישיר או עקיף עם נפטר או הימצאות אתו תחת קורת גג אחת): שוחטים את הפרה ושורפים את גופתה, את האפר שנוצר מוהלים במי מעיין, ומהתמהיל – מזים על טמאים לשם טהרתם.
 
יש במצווה זו דבר והיפוכו: מי שמתעסק בהכנת אפר הפרה האדומה – הופך לטמא, בו בזמן שכל ההכנה מיועדת לטהרה של טמאים! חז"ל מציינים כי גויים אוהבים לצטט מצווה זו כדי ללעוג לעם ישראל, בשל חוסר ההיגיון המשווע שבה. ואמנם, על מצווה זו דווקא נאמר: "זאת חוקת התורה". זו חוקה למעלה מהיגיון, וכאשר מקיימים אותה – ברור שזה רק מפני הציווי האלוקי ולא משום סיבה הגיונית. ולכן נקראת המצווה 'חוקת (כל) התורה', כי הבסיס לכל התורה הוא קיום המצוות אך ורק מפני הצו האלוקי.
 
מצות פרה אדומה נוטעת בנו את ההכרה ביסודה של היהדות, כי לא כל דבר אפשר להבין בהיגיון. יש דברים שהם למעלה משכל והבנה, ודווקא הם הבסיס לכל התורה כולה. אכן, יש מי שלועגים ומזלזלים לאמונה כזו, אך זו האמת, ולא הלעג והזלזול יהיו מה שיסיטו ממנה.
 
אמונה מוחלטת כזו היא גם האמונה המוחלטת בדבריו הנבואיים של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כי אנו הדור האחרון לגלות והראשון לגאולה, וכי נשיאו של הדור הנוכחי (דהיינו הוא בעצמו) יישאר בתפקידו ברציפות ולנצח – עד הגאולה ועד בכלל, עת יתגלה לעין כול כמלך המשיח.
 
ראויים לציטוט דבריו חוצבי הלהבות של בעל "ציץ אליעזר" בעניין האמונה בדברי התורה וחכמיה: "חז"ל השמיעונו, שאם נסתר חוש הגשמי על ידי מה שמצאנו בתורתנו הקדושה איפכא, על כורחך מסיקים אנו שחוש הגשמי הטעה... וזהו ההבדל הגדול והריחוק הנורא שבין דעתנו לדעת חז"ל, מן ההיפך אל ההיפך: שאצלנו בעניותנו העולם הזה הוא מציאות... מה שאין כן חז"ל ברוח קודשם המה ראו את התורה בחושיהם כמציאות... ו(למולה) – בטלים ומבוטלים כל החושים ועיני הבשר, כי שקר המה – טועים ומטעים... וזוהי הדרך, דרך התורה, ללכת בה ואחריה בתמימות, מבלי לנטות ימין או שמאל".
 
מקורות: מכילתא שמות יד, לא. ירושלמי כתובות פרק א הלכה ב. רש"י בראשית א, א. בשלח יד, ד. חוקת יט, ב. היום יום י"ב טבת. שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: שמחת תורה תשי"א ושבת פרשת וייגש תשמ"ז. ליקוטי שיחות חלק ד עמוד 1056 ואילך. שו"ת ציץ אליעזר חלק יד עמוד קפא. עתה ידעתי פרק כב.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter