טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


מי יהיה הכוהן הגדול?
מי שייבחר בגאולה לתפקיד המיוחד, יישא בו לנצח, משום שכל עוד הכוהן חי אין מחליפים אותו, ובאותה עת – לאחר תחיית המתים – יהיו החיים נצחיים. מי אפוא אמור לזכות בכתר?

ו ניסן התשע"ב (29.03.2012)

חב"ד
משרת הכוהן הגדול הינה החשובה ביותר בבית המקדש. הכוהן הגדול לובש בגדים מיוחדים, מקריב מנחה מיוחדת בכל יום, עושה את עבודות יום הכיפורים ועוד. מי שייבחר בגאולה לתפקיד המיוחד, יישא בו לנצח, משום שכל עוד הכוהן חי אין מחליפים אותו, ובאותה עת – לאחר תחיית המתים – יהיו החיים נצחיים. מי אפוא אמור לזכות בכתר?
 
בכמה מקומות נאמר כי התפקיד שמור לאהרון הכוהן. כך גם כותב הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: "תיכף ומיד... זוכים לראות את הדלקת המנורה על ידי אהרן כהן גדול, בבית המקדש השלישי".
 
דעה אחרת שייכת לתשב"ץ (תשובות (רבי) שמעון בן צמח) לפיה יחזקאל הנביא (שהוא גם כהן) יזכה בתפקיד. הוא מוכיח זאת מהפסוקים הנבואיים המורים על כך שיחזקאל ייתן קרבנות לכוהנים, ונבואה זו עדיין לא התקיימה: "הנה הבטיחו (הקדוש-ברוך-הוא) שהוא יהיה הכהן הגדול לימות המשיח... כי יחזקאל לא עלה מבבל... ועוד, כי סדר הקרבנות שעשו עולי בבל אינו כסדר הנזכר בזו הפרשה. על כן ייראה כי זה יהיה לעתיד לימות המשיח".
 
כבוד קדושת אדמו"ר הצמח צדק כותב, כי "לעתיד לבוא ש(יתגשם חזון אחר לפיו) יהיו הלויים כוהנים – אם כן קרוב הדבר אשר משה רבינו עליו השלום, שהוא גם כן לוי, יהיה כהן גדול"! (ראוי לציין כי לכמה דעות משה עצמו נחשב תמיד לכוהן ורק מזרעו נפסקה הכהונה).
 
האם קיימת אפשרות כי יהיו כמה כוהנים גדולים בעת ובעונה אחת? הרמב"ם כותב ש"אין ממנים שני כוהנים גדולים כאחד", כדי שלא תהיה ביניהם איבה ומריבה. אולם בספר לב חיים מועלית כן אפשרות כזו. ייתכן שהרעיון מבוסס על כך שלעתיד לבוא לא תהיינה בעולם שנאה, קנאה ותחרות, כפסיקת הרמב"ם, ולכן אין מניעה ששני כוהנים גדולים ישמשו בו זמנית.
 
חשוב להדגיש כי כל הדיון האמור נוגע לתפקיד הכוהן הגדול. אך בנוגע לקדושה המיוחדת של כוהן גדול – מוכיח הרבי מליובאוויטש כי כל ישראל יזכו לקדושה הזו. כתוצאה מכך, תהיה הכניסה לקודש הקדשים, השמורה לכוהן גדול בלבד – מותרת לכולם (ולאו דווקא ביום הכיפורים).
 
מקורות: תלמוד ירושלמי סנהדרין פרק י הלכה ב. תלמוד בבלי יומא ה, ב. סנהדרין צ, ב. משנה תורה לרמב"ם הלכות כלי המקדש פרק ד הלכה טו. רד"ק על יחזקאל מג, יט. מגן אבות חלק ג, פז, ב. ספר הגלגולים פרק כג. לב חיים סימן לב דיבור המתחיל 'גם'. אור התורה (צמח צדק) שמות חלק ה עמוד א'תקפו. שיחות הרבי מליובאוויטש: ז' אדר תשמ"ח סעיף יג. שבת פרשת תזריע-מצורע תנש"א סעיף יד. י' אלול תנש"א סעיף יב. ליקוטי שיחות כרך לא תצווה א והערה 47 שם וכרך לב פרשת צו סעיף ו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter