כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


היהלומים של מלך המשיח
לאישה ששאלה את הרבי כיצד אינו מתעייף לעמוד שעות רבות כל כך ומצליח להאיר לכל אחד פנים ברעננות מדהימה, השיב: "כשסופרים יהלומים לא מתעייפים"

יז כסלו התשע"ב (13.12.2011)

חב"ד
כתב רבי פינחס מקוריץ: "צדיק קטן אוהב רשעים קטנים וצדיק גדול אוהב רשעים גמורים, ומשיח אוהב אפילו את הרשעים הגמורים הגדולים".
 
המשיח אוהב כל יהודי משום שניחן ביכולת לזהות את גרעין הנשמה, שאצל כל יהודי הוא מושלם ואיכותי תמיד, גם כאשר בגלוי הוא מתנהג ברשעות גמורה. המשיח, שתפקידו לגאול את כל ישראל, הוא זה שיכול לגאול ולגלות את פנימיות הנשמה של כל אחד, גם כאשר היא חבויה, נסתרת ונעלמת, והיכולת הזו מולידה בו אהבת אמת כלפי כל יהודי.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מסביר כי ההוויה השורשית ביותר של כל יהודי היא היותו צאצא לאברהם יצחק ויעקב. ההסתכלות הנכונה על אישיותו של יהודי צריכה להיות מבעד לשייכותו לשורשיו. כאשר מזהים כישלון אצל יהודי, יש לזכור כי מדובר בתופעה חיצונית בת-חלוף – גם אם התופעה מתמשכת זמן רב – משום שבעצם היא לעולם לא הופכת להיות הווייתו הפנימית, ובמוקדם או במאוחר – הוא יתנקה ממנה.
 
ואכן, בהנהגתו של הרבי ניכרת בעליל השתקפות מושלמת של אהבה כזו. הכול זוכרים את התורות האנושיים הארוכים שהשתרכו לפתחו של הרבי כדי לזכות לקבל ממנו דולר לצדקה ולברכה, במהלכם זכה כל אחד בתורו לתשומת לב מלאה, כאילו אין בעולם איש מלבדו. לאישה ששאלה את הרבי כיצד אינו מתעייף לעמוד שעות רבות כל כך ומצליח להאיר לכל אחד פנים ברעננות מדהימה, השיב: "כשסופרים יהלומים לא מתעייפים".   
 
במדרש נאמר, כי בתקופתו של גדעון השופט, היו בני ישראל בצרה גדולה ולא נמצא מי שראוי לגאול אותם. עד שבא גדעון ולימד זכות על העם, וכך זכה לכתר המנהיגות. הקדוש-ברוך-הוא אמר לו: "יש בך כוח ללמד סנגוריא על בני ישראל – בזכותך הם נגאלים!".
 
בזמן התלמוד נאמר כי כבר "כלו כל הקיצים (הגיע זמן הגאולה) ואין הדבר תלוי אלא בתשובה". כיום, אומר הרבי, אין יהודי שלא חלף בראשו לפחות פעם אחת הרהור, ולפיכך הגאולה צריכה לבוא תכף ומיד ממש! ברבי יש את הכוח ללמד סנגוריה על בני ישראל, ובזכותו כולנו ניגאל.
 
מקורות: תלמוד בבלי סנהדרין מד, א. צז, ב. אמרי פינחס השלם עמוד שעז סימן סח. ליקוטי שיחות כרך א עמוד 247 וכרך יא שמות א. שיחות הרבי מליובאוויטש: שבת פרשת חיי שרה תשמ"ח הערה 92. ב' ניסן תשמ"ח. שבת פרשת ויחי תנש"א. שבת פרשת וארא תנש"א. וראה עתה ידעתי עמוד 489 ואילך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter