יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


בין הבית השני לבית השלישי
שטחו של הר הבית יגדל פי שלושים ושישה יותר! לכל אחד משערי המקדש יהיה אולם כניסה ייחודי ועזרת-הנשים תהיה חצר ענקית שתקיף את המקדש מכל צדדיו

ט אלול התשע"א (08.09.2011)

חב"ד
הנביא יחזקאל מתאר חיזיון בו הובל בסיור מוחשי בבית המקדש השלישי. יחזקאל פורש מפרט מדוקדק של ממדים ומידות, מהם ניתן להבין כי ככלל, בפרטים רבים יהיה הבית זהה לבית השני. אך קיימים כמה שינויים בולטים:
 
ראשית, שטחו של הר הבית יגדל פי שלושים ושישה יותר! לעומת מתחם של 500 על 500 אמה (כ-250 על כ-250 מטר) שהיה בבית שני, הוא יהפוך למתחם של 3000 על 3000 אמה (כקילומטר וחצי על כקילומטר וחצי)! ועוד: לכל אחד משערי המקדש יהיה אולם כניסה ייחודי. עזרת-הנשים תהיה חצר ענקית שתקיף את המקדש מכל צדדיו (לעומת חצר מבוא בכניסה למקדש, שהייתה בבית השני).
 
ברזל – החומר השימושי החזק ביותר לבנייה – לא היה קיים כלל בבתי המקדש הקודמים. גם השימוש בכלי עבודה מברזל הוגבל: עבודות הסיתות בהם התבצעו מחוץ להר הבית, ולא כללו את אבני המזבח, בהן אסור היה לנגוע עם ברזל. הברזל מסמל כלי משחית וקטל, ולפיכך הוא הורחק מבית המקדש שבא לכפר ולהאריך את חיי האדם.
 
אך הבית השלישי יכיל גם ברזל. בדברי הימים מתואר כי דוד המלך הכין 100,000 כיכרי ברזל עבור בית-המקדש – ולא נעשה בהם שימוש. הם ממתינים אפוא לייעודם בבית השלישי, עת יתקיים החזון "לא יישא גוי אל גוי חרב" ובכלל תתבטל תופעת המוות. או אז לא ישמש יותר הברזל ככלי משחית ויסמל רק עוצמה של קדושה ולכן ירבו להשתמש בו. שימוש שיבטא את המהפך מהחושך והרוע אל האור והטוב.
 
בזוהר ובמפרשי הגמרא נאמר כי בית-המקדש השלישי ירד בנוי מן השמים. במדרשי חז"ל ובפסקי הרמב"ם נאמר כי המשיח יבנה אותו. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מציע מספר תיווכים בין השיטות. הבולטים בהם הם שבית המקדש ייבנה על ידי המשיח ועליו 'יתלבש' בית מקדש רוחני שירד מהשמים, או שהבית ירד משמים ללא שערים, והמשיח יציב את השערים וכך תיקרא הבנייה על שמו.
 
בכל מקרה, תהליך הבנייה יהיה מהיר במיוחד. מפסקי הלכה עולה כי התהליך השמימי יארך לא יותר מדקות ספורות. בשיחות הרבי אף מופיע על כך הביטוי: "ברגע כמימרא" (משך הזמן שאורך לומר את המילה 'רגע').
 
מקורות: יחזקאל פרקים מ-מג. רש"י ותוספות על סוכה מא, א ו'ערוך לנר' שם. משנה תורה לרמב"ם הלכות מלכים פרק יא בתחילתו ובסופו. חידושים וביאורים בהלכות בית הבחירה, פתיחה, סעיפים ב, יט. שיחת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שבת פרשת בלק תנש"א סעיף ט.'יחידות' הרב מרדכי אליהו אצל הרבי ו' מרחשוון תשנ"ב.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter