ד סיון התש"פ (27.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


המשמעות המעשית של קבלת המלכות

"הקדוש-ברוך-הוא בחר ומינה (אדם) בעל בחירה, שמצד עצמו הוא שלא בערך נעלה מאנשי הדור, שיהיה... (שופט, יועץ) ונביא הדור... (ו)יש לכל אחד מאנשי דורנו, האחריות... לציית להוראות ולעצות טובות שלו"


י תמוז התשע"א (12.07.2011)

חב"ד

קבלת המלכות היא בעצם יישום של ציווי התורה "שום תשים עליך מלך". אנו נמצאים כבר בשלב בו יכולים ויש את הזכות והחובה להמליך על עצמנו את המלך המשיח ובכך לזרז את התגלותו לעין כול בגאולה השלמה. 

המשמעות המעשית של קבלת המלכות היא, כלשון הרמב"ם, ש"תהא אימתו (של המלך) מוטלת עליך ושהוא יהיה בליבנו בתכלית הכבוד והגדולה והרוממות, שאין למעלה ממנה (לאף אדם), עד שיהיה מעלתו אצלנו גדולה ממעלת נביא מבין הנביאים... וכשמצווה המלך הזה איזה ציווי שלא יהיה סותר מצווה מן התורה – חובה לקיים את פקודתו" (פירוט נרחב יותר ניתן למצוא בהלכות מלכים לרמב"ם).
 
באשר לקבלת מלכותו של המלך המשיח, אומר הרבי מליובאוויטש: "...שהקדוש-ברוך-הוא בחר ומינה (אדם) בעל בחירה, שמצד עצמו הוא שלא בערך נעלה מאנשי הדור, שיהיה... (שופט, יועץ) ונביא הדור – שיורה הוראות וייתן עצות בנוגע לעבודת כל בני ישראל וכל האנשים שבדור זה, בכל ענייני תורה ומצוות, ובנוגע לחיי היום יום הכלליים... יש לכל אחד מאנשי דורנו, האחריות לקבל על עצמו... ולציית להוראות ולעצות טובות שלו".
 
חשוב אפוא לדעת מיהו אותו שופט, יועץ ונביא – שתכף ומיד ממש יתגלה לעין כול כמלך המשיח, ונראה כי יש לו "יתרון וכבוד ומעלה על כל המלכים שהיו מעולם, כפי מה שניבאו עליו כל הנביאים", כלשון הרמב"ם. בשיחה המצוטטת לעיל, רמז הרבי בצורה שאינה משתמעת לשני פנים כי למעשה מדובר בו עצמו.
 
בהזדמנות אחרת הזכיר הרבי כי בהכתרת מלך מכריזים הכול 'יחי המלך', כפי שהיה במעמד הכתרת שלמה המלך, שהכול הכריזו 'יחי המלך שלמה'  (מלכים-א א, לד, לט). וסיים הרבי: "והמעשה הוא העיקר – יש לסיים ולהשלים את 'מעשינו ועבודתנו' – כולל גם הבקשה והדרישה 'עד מתי' וההכרזה 'יחי המלך'... הקשורה עם שמחה וחיות". ומכאן, למעשה, שאבו החסידים השראה להכריז ולשיר לפני הרבי 'יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד' – ואף זכו לעידודו הנמרץ על כך. קבלת המלכות שבהכרזה זו מזרזת ומחישה את ההתגלות המיוחלת לעין-כול, תכף ומיד ממש.


 
מקורות: פירוש המשניות לרמב"ם, סנהדרין בהקדמה לפרק חלק, היסוד השנים עשר, ספר המצוות לרמב"ם מצוות עשה קעג. מצודת דוד על הושע ג, ה. שיחות הרבי מליובאוויטש – ב' ניסן תשמ"ח. שבת פרשת שופטים תנש"א. ליקוטי שיחות כרך כג עמוד 175.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter