ד סיון התש"פ (27.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


השלב בו מקבלים את מלכות המשיח

עם קבלת עול המלכות אנו הופכים את המשיח למלך 'רשמי', שעליו חלים כל דיני המלוכה, ונותנים לו את הכוח להמשיך בפעולותיו ולהוביל את כולנו אל שלב הגאולה השלמה


כח סיון התשע"א (30.06.2011)

חב"ד

כתב הרמב"ם: "כיון שנמשח דויד (המלך) זכה בכתר מלכות, והרי המלכות לו ולבניו הזכרים עד עולם". המלכות היא תפקיד שנשמר לנצח למשפחת דויד המלך – אפילו בזמן הגלות. אמנם מאז חורבן בית ראשון אין שלטון מלוכה בגלוי, אך תמיד יש נצר מבית דויד הראוי למלוכה. כך הבטיח הקדוש-ברוך-הוא לדויד: "אחת נשבעתי בקדשי, אם לדויד אכזב – זרעו לעולם יהיה וכסאו כשמש נגדי" (תהלים פט, לו-לז). וכמו שאנו אומרים בברכות ההפטרה: "כי בשם קדשך נשבעת לו – שלא יכבה נרו לעולם ועד". כך גם אמרו חכמינו ז"ל: "בכל דור ודור נולד אחד מזרע יהודה שהוא ראוי להיות משיח לישראל".
 
אותו אחד נחשב לממשיך הפוטנציאלי של שושלת מלכות דויד הנצחית. לא מחייב שהוא יהפוך למלך בפועל, אבל מכל מקום הוא נועד למלוכה מבטן ומלידה.
 
כאשר אותו מלך בפוטנציאל מתגלה כצדיק גדול בתורה ובמצוות, שעמל להשפיע על כלל ישראל להתחזק בתורה ובמצוות, ומשפיע בפעולותיו גם על אומות העולם לבל יפריעו לנו לעסוק בתורה ומצוות – וכמו שנוכחנו לראות אצל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – הוא כבר לא רק ראוי להיות מלך המשיח אלא 'בחזקת משיח', כלשון הרמב"ם.
 
עדיין זו לא הגאולה השלמה, משום שבית-המקדש טרם נבנה ועם ישראל עדיין מפוזר בתפוצות. אך מכל מקום זהו כבר שלב בו מתגלה כוח המלוכה של המשיח ובא לידי ביטוי ממשי (וחשוב גם לציין, כי מתוך דבריו של הרבי מוכח כי הוא מי שימשיך ויוביל אותנו אל השלבים הבאים של הגאולה). וזהו השלב בו נדרש מאיתנו להביע הכרה במלוכת המשיח ולקבל עלינו את עולה.
 
זו בעצם המשמעות של ההכרזה: יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד. בכך אנו הופכים את הרבי למלך 'רשמי', שעליו חלים כל דיני המלוכה, ונותנים לו את הכוח להמשיך בפעולותיו ולהוביל את כולנו אל שלב הגאולה השלמה המתואר ברמב"ם: "אם עשה והצליח, וניצח כל האומות שסביביו ובנה מקדש במקומו וקיבץ נדחי ישראל – הרי זה משיח בודאי. ויתקן את העולם כולו לעבוד את ה' ביחד".
 
מקורות: הלכות מלכים לרמב"ם פרק א הלכה ז ופרק יא הלכה ד. פירוש ברטנורא למגילת רות בתחילתו. שיחת הרבי מליובאוויטש שבת פרשת תזריע-מצורע תנש"א הערה 66. ליקוטי שיחות חלק כז עמוד 253, חלק כח עמוד 110, חלק ח עמוד 364 וחלק כג עמוד 175 ובהערה 39.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter