ד סיון התש"פ (27.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


כשהדומם יצעק: אין עוד מלבדו!

כל העת 'סופגים' הקירות וקולטים את דיבוריו ומעשיו של האדם (ולכן יש צורך לשמור על צניעות, למשל, גם כשנמצאים לבד). בזמן הגאולה הם פשוט יעידו על מה שראו לפני כן 


יט סיון התשע"א (21.06.2011)

חב"ד

הגאולה השלמה תחולל מהפכה אלוקית בכל חלקי היקום. בראש ובראשונה, היא תתבטא בתודעה האנושית העמוקה לנוכחות הקדוש-ברוך-הוא בעולם. "ולא יהיה עסק כל העולם כולו אלא לדעת את השם בלבד". בני ישראל יהיו כולם "חכמים גדולים ויודעים דברים הסתומים", ויהגו ויתפלפלו בחידושי התורה העמוקים והמופלאים שישמיע המשיח. גם הגויים יתפלפלו בהלכות התורה הנוגעות להן – החל משבע מצוות בני נוח, בהן מחויבים כל בני האדם.
 
המהפכה האלוקית תשפיע גם על הבריאות הגופנית, שתהיה מושלמת – לנצח. היא תשפיע על בעלי החיים, שיהפכו (בשלבים) להיות כולם כשרים ואף לא אחד מהם יטרוף, ותשפיע גם על הצמחים, לגדול ולהתפתח בקצב ובממדים מיוחדים במינם.
 
אך בכך לא די: המהפכה תחבוק גם את הדומם! כך עולה מדברי הזוהר על הפסוק "אבן מקיר תזעק, וכפיס מעץ יעננה" (חבקוק ב, יא): "כמה יש לו לאדם להיזהר מעוונות, שלא יחטא לפני הקדוש-ברוך-הוא. ואם יאמר האדם, מי מעיד בי? הרי אבני ביתו וקירות ביתו יעידו בו".
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מבאר, כי בעצם כל העת 'סופגים' הקירות וקולטים את דיבוריו ומעשיו של האדם (ולכן יש צורך לשמור על צניעות, למשל, גם כשנמצאים לבד). בזמן הגאולה הם פשוט יעידו על מה שראו לפני כן.
 
דוגמה לקליטה כזו מופיעה בסיפור התלמודי על המקל של רבי מאיר, שספג דברי תורה במידה כה רבה, עד כי הקרין מעצמו חכמה על תלמידי-חכמים אחרים!
 
הדומם גם יתלונן ויתריע בפני אנשים על התנהגות לא ראויה. אדמה שפוסעים עליה מבלי לדבר בדברי תורה, תבוא לעתיד לבוא בטענות, על מה ולמה מגיע לאדם לדרוך עליה אם אינו לומד תורה?! תיאור אחר מופיע במדרש: "בעולם הזה, אדם הולך ללקוט תאנים – אין התאנה אומרת כלום. אבל לעתיד לבוא, אדם הולך ללקוט תאנה בשבת – והיא צווחת ואומרת: שבת היום!".
 
מקורות: זוהר חלק ב כח, א. תלמוד בבלי סוטה יא, א. תענית יא, א. מגילה טז, א. תלמוד ירושלמי מועד קטן פרק ג הלכה א. מדרש תהילים מזמור עג בסופו. משנה תורה לרמב"ם, סוף הלכות מלכים. איגרות קודש אדמו"ר הריי"צ כרך ד עמוד קנא. היום יום, טו אדר א. איגרות קודש הרבי מליובאוויטש מלך המשיח כרך יח עמוד תעז. ליקוטי שיחות חלק ד עמוד 1092 ואילך, חלק יא עמוד 69, חלק יז עמוד 92 וחלק כה עמוד 263.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter