יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חיפוש


הבורא והבריאה
ביותר ויותר מדינות אינטלקטואליות מבקשים מחוקקים ללמד את לימודי הבריאה כלימודי חובה בבתי הספר.

ו חשון התשע"ב (03.11.2011)

חב"ד
לאחרונה מתרבים קרבות בבתי מחוקקים שונים ברחבי ארצות-הברית ובזירות נוספות בקשר ללימוד הביולוגיה בבתי הספר באופן שלא יסתור את תורת הבריאה. בסקר שערכו מייקל ברקמן ואריק פלוצר אודות מורים בתיכונים אמריקאיים נמצא כי רק 28% מהם מצדדים בעד שיטת האבולוציה הכופרת בתורה. כלומר: 72% ממורי התיכון, קהל אקדמאי לכל הדעות, מעדיפים את סיפור הבריאה.
 
בשנת תשס"ז (2007) נפתח בקנטאקי מוזיאון המתאר את תהליך הבריאה, בהשקעה של 25 מיליון דולרים. לאחר שלוש שנות פעילות נרשם בספר המוזיאון המבקר המיליון! הקהל מצביע ברגליים, והממשל ער. הטבות מס בשווי 40 מיליון דולר מצד הקבינט לעידוד התיירות של קנטאקי יינתנו למקימי פארק חדש שייבנה בהשראת סיפור תיבת נוח והבריאה כמתואר בתנ"ך.
 
ביותר ויותר מדינות אינטלקטואליות מבקשים מחוקקים ללמד את לימודי הבריאה כלימודי חובה בבתי הספר. כן, הם יודעים על הפרדת הדת מהמדינה האמריקנית, אך מסרבים כנראה להפריד בין האמת למדינה.
 
הולכות ומתרבות הדוגמאות לאיבוד כוחה של הדיקטטורה האקדמאית. אפשר לומר כי מבחינה תרבותית נכנסה האנושות לעידן הפוסט מדעי. המדע שנתפס עד לא מזמן כאוטוריטה עליונה וכמי שבכוח לספק פתרון לכל הבעיות, מציג הישגים טכנולוגיים כבירים מחד, אך מאבד את מעמדו כמושיע האנושות מאידך. כבר ברור לכול, כי הוא איננו מספק תשובות מהותיות. המדע הנקי אינו מתיימר להסביר מדוע. הוא מציע הסברים אפשריים רק לגבי איך דברים קוראים.
 
ככל שהמדע הולך ומתפתח, הולכות השאלות המדעיות ומעמיקות, ונהיות מורכבות יותר. האמת שתיחשף בביאת המשיח – תכף ומיד ממש –  תהא אפוא לא רק במישור הרוחני. גל התובנה שישטוף את העולם יאיר גם את המציאות הפיזית כפי שהיא באמת. היקום על כל מרכיביו הלא ידועים והבלתי מובנים עדיין יחשוף את סודותיו, ובהתבוננות פשוטה אפשר יהיה להבין – בבת אחת – את הכול.
 
האמת תהיה ברורה מאליה, והידע יהיה אינסטינקטיבי. הלמידה לא תהיה בשלבים כפי שהיא היום: ספרים ומורים, שינון ומבחנים. הכול יהיה ברור כשמש ללא משלים וללא תיווך. המידע ייקלט בדרך של ראייה פשוטה, שתיצור תחושה של ידיעה ודאית. גם השכחה תיעלם מהנוף.
 
הכול יתגלה לכולם – במידה שווה. כמובטח: "לא ילמדו עוד איש את רעהו, כי כולם ידעו אותי (את הבורא) למקטנם ועד גדולם". כלומר, ידעו את הבורא וממילא ידעו כמובן גם את פעולתו המתחדשת בכל רגע מחדש – הבריאה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter