ב חשון התשפ"א (20.10.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


מדור התוכן » הבית היהודי
|
שתפו:  


אהבה או זוגיות: מה עושים אחרי הפסקת האש?
העבודה של הזוגיות היא התחדשות. ליצור כל הזמן את החוויה החדשה בתוך המסגרת הזוגית הקבועה. שם המבחן האמיתי. 
סיפור אהבה מטורף
כשראה ר' אליהו משה ואשתו שבתם נהפכה מטירוף הדעת לדעה צלולה בבת אחת, שלחו השכם בבוקר שליח מיוחד להודיע על כך לחתנם ר' שלמה ולמחותנם הגאון וכתבו להם את הכל בפירוט...
בחירת לבנו
איזה נוסח אתם מעדיפים בהזמנת החתונה "עם בחירת לבו" או "עם בת גילו"? התורה בוחרת את שניהם - יעקב אבינו עב"ג לאה אמנו, ויעקב אבינו עב"ל רחל אמנו.
הצנע לכת: פנימיות הצניעות
ערך הצניעות הוא אחד הערכים הכי פחות מובנים ביהדות, ורוב העיסוק בו, הן לחיוב והן לשלילה, מתמקד בצד החיצוני שלו, הלבוש. אך צניעות הלבוש אינה אלא השתקפות של צניעות האמורה להתקיים ברבדים פנימיים יותר – בדיבור, במחשבה ובאמונה. 
התקדשות
מה פשר מעשה הקידושין המתחולל תחת החופה? מדוע רק האיש מקדש את האשה ולא להפך? מה בין קידושין לנישואין? החסידות שופכת אור חדש לגמרי על אחת המצוות שכמעט כולם מקיימים אך כמעט אף אחד לא מבין.
איש האמת ומלכת היופי
אברהם אבינו החל דרכו כאיש האמת, אך מרוב שאהב את האמת לא הצליח לראות את יופיה של אשתו. רק כאשר רכש את מידת החסד הוא גילה שאשתו היא היפה בנשים.
עשרת הדברות לזוגיות מוצלחת
אל תחמדי, אל תשאי את שם בעלך לשווא, אל תגנוב את הביטחון העצמי שלה, זכור ושמור זיכרונות משותפים. 10 דברות לזוגיות מוצלחת
התקדשות
הרעיון של התקדשות מתמדת הוא גם המפתח להתחדשות מתמדת. מרבית משברי הנישואין נובעים מהחוויה המצטברת של בני הזוג, לפיה הם כבר מכירים זה את זה לעייפה ואינם יכולים עוד להפתיע אחד את השני.
מסיבת הגירושים של רשב"י
כשזוג חשוך ילדים בא לרבי שמעון בר יוחאי, הוא הורה להם לערוך מסיבת גירושים. אגדה על לילה שתוי, הזוי ובלתי-צפוי, שבאור החסידות מלמד אותנו שיעור חשוב על אהבה, נישואים, בחירה ואמונה.
מדברים זוגיות
האדם נקרא מדבר, כי הדיבור הוא מעלת האדם. תקשורת, הזדהות וחיבור בין בני אדם מתרחשים בעיקר באמצעות דיבור.
בין תפילה לזיווג
"איש ואשה זכו – שכינה ביניהם; לא זכו – אש אוכלתן": כשם שאש האהבה מחממת כך היא עלולה גם לשרוף. כיצד מרוממים את הקשר הגופני? 
קשה לזווגן כקריעת ים סוף
נראה כי קשה לחבר בין שני מהויות שונות, אך מגלים חכמים את סוד של 'קריעת ים סוף' בתוך הזוגיות. הים הופך ליבשה. אנחנו לא מסתכלים רק על המציאות הגלויה – יבשה. אלא חושפים ומגלים את המימד הנסתר שבזוגיות - הים.
לאהוב או להתאהב?
בתורת הסוד המושג "שנים שהם אחד" אינו מונח פוליטיקלי בלבד - המבקש להנחיל סגנון חיים לגבר והאישה המאושרים. בראיית הסוד, "שנים שהם אחד" זוהי עצם הווייתם המקורית של הבעל והאישה.
השמחה כמפתח לאהבה
אחד מהדברים המאפשרים ומקרבים את תחושת האהבה והחיבור בין אחד לשני, הוא כח השמחה. 
אהבה כמים, אהבה כאש
ישנם שני סוגי אהבה זוגית: אהבת אח ואחות הנקראת אהבה כמים, ואהבת בעל ואשה הנקראת אהבה כאש. הקשר השלם בנוי מפעימת לב בין שתי האהבות – אהבת האש מעוררת צמא לאהבת המים, ואהבת המים רעב לאהבת האש. 
להתחתן עם רחל, להתעורר עם לאה

תארו לכם שלאחר ליל הכלולות אתם מגלים שהחליפו לכם את בני הזוג. זה קרה ליעקב, וזה יכול לקרות גם לכם. על אחוזי הגירושין וההתמודדות הנדרשת בחיים המשותפים 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 
חידת ההתאמה הזוגית
כיצד נדע אם האדם שאנו נפגשים עמו הוא בן/בת הזוג שלנו? אכן, אחת החידות שמעסיקות הרבה אנשים. לפניכם שלוש רמות בסיסיות של התאמה זוגית בעזרתן נוכל לברר את מה שמטריד רבים מאיתנו לקראת החיבור עם החצי השני. 
שבע ברכות
בשבע הברכות שמברכים תחת החופה ואחר כך בשבעת ימי המשתה, טמונים סודות עמוקים אשר מהווים מפתח לקיום חיי זוגיות שלמים, שמחים ומאושרים. תורת החסידות מאפשרת לנו לגלות ולחשוף את טעמה המתוק והכמוס של כל ברכה, את כוונתה הפנימית המענגת ועל ידי כך לבנות קשר זוגי עמוק, יציב ונצחי. 
יציאה מהשגרה
אחד המזיקים הגדולים לקשר הבריא בין בני הזוג, הוא הריחוק הבא מתוך הרגל הדדי משעמם ושגרת חיים משותפים. דבר אשר תוצאותיו ההרסניות יכולות להגיע להחלפת רגשות טהורים של אהבה, ברגשות דחיה ומיאוס.  לתורה יש פתרון!
פעם היינו אחד
האהבה חמקמקה. כשמחפשים אותה לא מוצאים, וכשמוצאים אותה לא יודעים כיצד לשמור עליה. לעתים נדמה לנו שהיא סיפור פשוט. אבל לאהבה קצב משלה, הניחו לה להתקדם לפיו!
הורים וילדים
הורים וילדים קשורים אלו באלו כגוף אחד ויחידה אחת. למהות היחס שאדם נותן להוריו יש השפעה גם על חייו, הן בחייו הפרטיים והן בחיי הזוגיות שלו ובחיי משפחתו. 
לדעת להעניש
כשהורה מעניש את ילדו, הענישה צריכה לבוא ממקום של רצון בטובת הילד בלבד ומתוך אהבתו, אם ענישה באה בהמשך לכעס על הילד, מתוך הורה פגוע, יוצרת היא חיץ בין ההורה לילד ומפתח ביניהם מעין קרב. ● להורים שבינינו
תרופת האהבה
היכולת של האדם להתחבר ולאהוב את הזולת נובעת מיכולתו לקבל ולאהוב את עצמו באופן בלתי מותנה, לא אהבה של 'ישות' המבטאת פירוד, אלא רוממות עצמית פנימית המגלה את פנים האישיות של האדם מתוך תחושה של חיבור ל'אני' האמיתי
הנישואין בראי הקבלה והחסידות
על-פי הזהר בעל ואשה הם בעצם נשמה אחת שחצאיה התלבשו כשני גופים, וכל אחד משני גופים אלה מאכלס רק מחצית של נשמה אחת. רק כאשר "מתחברין שני החצאים כאחד" - האיש והאשה - הם מהווים נשמה אחת מושלמת. 
קידושין בטבעת
על פי תורת הקבלה והחסידות, יש לטבעת, לצורתה, לשימושה ולשמה קשר מהותי עם פעולת הנישואין.
טוב פת חרבה ושלווה בה
הבעל שם טוב הקדוש ממחיש לתלמידיו שיעור בזוגיות, על שניים מתלמידיו

» עולם הטוהר
» פתיחה
» מהי נדה
» התנהגות שבין איש לאשתו בימי ...
» הפסק טהרה
» שבעה נקיים
» ההכנות לטבילה
» מהו מקווה?
» כתבות נוספות


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter