כ אב התש"פ (10.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.מדור התוכן » מיוחד
|
שתפו:  


המענה היחיד לטענת האומות
רש"י הקדוש מנחה את עם ישראל כיצד להגיב לדברי הגויים שבמהלך הדורות יטענו לבעלות על כל ארץ ישראל או חלק ממנה: "כל הארץ של הקב"ה... ברצונו נתנה להם וברצונו נתנה לנו".
אמנות התמימות
תמים תהיה עם ה' א-להיך..." אבל כיצד? שלושה פירושים לפסוק יסודי זה מצטרפים לכדי שיעור עמוק על המצווה שהיא בו-זמנית הפשוטה והמסובכת ביותר – להיות תמים. 
לגדול מתוך הקושי
איך שורדים את התקופה הקשה הזאת, שעה שהכול מסביב נראה סוגר ומאיים? מאיפה לוקחים קצת אוויר כדי לחיות, פשוט לחיות?
רואה הכל בעיניים של גאולה
"אחד השירים המוצלחים ביותר שיצאו לאחרונה מבין קורות הבית הקטן והחמים של המוזיקה היהודית הוא "עלה" - שיתוף פעולה בין עובדיה חממה לגיל עקיביוב.  ● עלון 'הידברות' האחרון הקדיש את אחד מעמודיו לריאיון עם המוזיקאי החב"די
שמות ומשמעותם (ה)
הכוחות הרוחניים של האדם מצויים בשמו, אותיות השם צינור שפע אלוקי דרכם מקבל כוח החיים ואת התכונות והכוחות המיוחדים שלו
להיות בשמחה תמיד
יש והאדם מגיע לדרגה כזו, שכבר אינו מוטרד מחשבון הבנק או מהמלחמה בין רוסיה וצ'צ'ניה, הוא כבר הפנים שהכל לטובה. כעת הוא מוטרד מעניינים רוחניים: ממצבו האישי בעבודת הבורא, מהעבירות שעשה בעבר וכדומה.  מה לעשות?
שליחה של הרבי
לרגל כינוס השלוחות העולמי המתקיים ב-770 בניו יורק בימים אלה, מוגש מאמר מאת השליחה נחמה גרייזמן ע"ה, שנכתב בקשר לכינוס השלוחות בו השתתפה בשנת ה'תשנ"א (1991)
שינוי שם
כיון שאותיות השם הם צינור החיים המחבר את הנשמה עם הגוף, אותו שם שנותנים ההורים לילדיהם הוא השם שה' קורא בעולם העליון לנשמה, במילא אין לשנות ולהוסיף שם בלי סיבה חשובה
נתינת שמות
שם של היהודי, שהוא כוח נשמתו האלוקית והקדושה, מהווה מעין חליפת הגנה רוחנית על היהודי
שמות ומשמעותם (ב)
האם כדאי לבחור שמות ישנים, שכבר יש כמותם בעולם, או שיש ענין לחדש ולתת שמות חדשניים?
נו, צא מהמִצְרַיִם שלך! ● קאוצ'ינג חסידי
רוב האוכלוסיה לא מממשת באמת את הפוטנציאל שלה. עם יד על הלב: כמה עוד אתגרים, רעיונות, פעולות וחלומות יש לך, כן אתה, ברשימה במטרה להגשים אבל אתה אפילו כבר לא מנסה? המון! למה באמת?? 
שמות ומשמעותם (א)
המהות והמשמעות הפנימית של השמות במדרשי חז"ל ובתורת החסידות, בהלכה ובמנהגי ישראל.
מי היה צריך את הסכם השלום עם מצרים?
אומץ לב, סבלנות ואורך רוח הם הדרך היחידה לשלום אמיתי ובטוח. 
האם אתה באמת יודע להקשיב?
ברוב מכריע של השיחות שלנו, איננו מקשיבים באמת לזולתנו. אנחנו עסוקים ב"למכור" את דעותינו. חלק גדול מהבעיות הנוצרות ואי ההבנות, מקורן בחוסר הקשבה את הזולת, אם בין בני זוג, אם הורים את ילדיהם, בין שכנים ובתוך הקהילה עצמה
האדרת נשים
בזמן שכלי התקשורת עסוקים בנושא "הדרת נשים" אנו מפרסמים מחקר מעמיק תחת הכותרת: "דור הגאולה - תפקידן של נשים במשנתו של האדמו"ר מליובאוויטש" 
הפתרון אינו ב'זבנג וגמרנו'
המטרה היא להצליח בהתמודדויות הללו ולעבור אותן בשלום, אך בראש ובראשונה יש לזכור כי גם לתהליך עצמו יש משמעות רבה. העבודה האישית שלנו אינה יכולה להיעשות בשיטת ה'זבנג וגמרנו', אלא בזכות תהליך ארוך וממושך. כך זה בגדילה ובצמיחה, כך הוא בזוגיות חדשה, עבודה חדשה, ולהבדיל במשברים ובתהליך אֶבֶל 
מהפכה בלימוד התניא
לראשונה רואה אור ספר שמאפשר לכל אדם ללמוד את התניא ללא מורה צמוד או בשיעור. בספר החדש מבוארים כל המושגים של החסידות, כמו "לבושים", "דיבור", ומושגים מופשטים רבים הכלולים בספר, כך שכל אחד יכול להתמודד עם הטקסט שבספר בכוחות עצמו, וללא צורך בידע מוקדם.
מאחרי הקלעים של עולם המוזיקה
ר' נדב בכר ור' אורן צור הם זוג לא קונבנציונלי בעולם המוזיקה. הם משלבים אותנטית של נגינה חסידית מקורית, לצד מקצועיות חסרת פשרות, שמצליחה להביא את הניגונים החב"דיים העמוקים ביותר אל לב ההמון התל-אביבי 
לפחות לשאוף
כדי לעצור את המרוץ המטורף ולדעת להתנהל ולא להיגרר, צריכה להיות, בראש ובראשונה 
תיקון העולם? קודם כל אנחנו!
שינוי אישי, ולו במעט, הוא אכן דבר לא קל. הוא דורש כוחות נפש רבים ואנרגיות לא מעטות. אבל ככל שמשקיעים בשינוי, אות הוא כי הדבר רצוי וכדאי, בראש ובראשונה לנו. 
מירוץ שליחים
אני מתבוננת בהתפעלות בעבודת השליח, זה שאין לו רגע דל של פרטיות או זמן משפחתי, שמקדיש את עצמו בכל רגע נתון להרגיע ישראלי שנשדד, נערה שצריכה הפנייה לרופא, וסתם מי שצריך תשומת לב. אני חושבת לעצמי: הלוואי והיה לי האומץ לחיות  באופן שכזה למען הזולת, אבל מה לעשות אני לא חבדניקית.
20 שנה לניסי המהפכה הרוסית
בהלה, פחד וחששות לקראת הבאות היו לנחלתם של מליוני תושבי ברית המועצות, כמו גם אצל יהודי רוסיה. בברית המועצות שהו באותה עת מאות שלוחים שעסקו בתחיית היהדות, והנה שוד ושבר! אלא שאז הגיעה "בתמהון הכי גדול", תשובתו של הרבי מה"מ שהפכה את ההפיכה על פיה!
פסיכולוגיה דת ואמונה

שיטת CBT פותחה לפני כ- 35 שנה. העקרונות של הגישה הם מובנים לכל יהודי שאי פעם פתח ספר מוסר או חסידות והתעמק קצת בדרך שבה התורה מלמדת אותנו לעבוד על המידות, לשנות ולשפר את עצמנו. ● מה לטיפול פסיכותרפיסטי קצר מועד CBT לקבלה ולחסידות? 

לשחרר את גלעד - בכל מחיר
חייבים לשחרר את גלעד 'בכל מחיר', אבל השאלה היא: מדוע אנחנו צריכים לשלם את ה'מחיר'?!  
שימוש נכון במידת הגבורה
במידת הגבורה אסור לטעות. כיון שאם הגבורה תהא במקום שאינו צריך או מעבר למינון הנדרש הרי עלולה להיות תוצאה קשה של 'טריקת דלת' והרחקה מוחלטת.
מידת הרחמים
הרגש הכי מפותח מבחינה פנימית הוא רגש הרחמים. יתרה מזו, במצבים שרוצים לעורר את רגש האהבה וקשה מאיזה סיבה לעשות זאת, הדרך לעורר אותה היא דרת התעוררות מידת הרחמים, כיון שיש משהו במידת הרחמים שהוא המפתח לשאר רגשות ומידות האדם. 
שני קוריאנים אוחזים
בדרום קוריאה חיים קרוב ל-‏50 מיליון איש, וכולם לומדים גמרא בבית הספר. "ניסינו להבין מדוע היהודים כאלה גאונים, והגענו למסקנה שהם לומדים תלמוד", מסביר השגריר. כך הפך רב פפא לחכם מוכר יותר בקוריאה מאשר בישראל
להתנהג בעדינות
תורת החסידות מסבירה שהמילה עדינות בשורשה היא עֶדֶן – מלשון מַעֲדָן, תענוג. אדם שיש בו תענוג פנימי באופן טבעי מתעדן. אדם שאין בו את התענוג הפנימי, מתגשם וממילא מתנהג בגסות. 
משיח בהיכל הספורט
ר' גרשון פריד, איש עדין ושקט, הצליח להגיע למגרשי הספורט הגדולים ביותר בארץ ולהפיץ את בשורת הגאולה. הוא מגיע למנהלי הקבוצות ומבטיח להם ניצחונות בשלושה תנאים: לבקש את ברכת הרבי, לפרסם גאולה, להוסיף במעשים טובים לזירוז הגאולה. לסיום הוא מבקש רק עוד דבר אחד: לפרסם בזכות מה הגיעו לניצחון... יושבי ראש הקבוצות ומנהליהן סוחרים ממולחים, אבל הם מחפשים בקדחתנות אחר ר' גרשון הצפתי...
מקום האוכל בחיים הרוחניים
עם הכוונה וההדרכה הנכונה האכילה עשויה להיות האקט הרוחני האולטימטיבי. היא מאפשרת לנו להכיר את הבורא באמצעי הגשמי ביותר. במידה רבה את תכלית חיינו אנחנו מבטאים גם באכילה. 
1   2  


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter