כו שבט התשפ"ב (28.01.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » רגעים עם הרבי


"ליבי אמר לי שעליי ללכת"
בשלהי שנת תשכ"ו, במהלך ביקורו הראשון בארצות הברית כנשיא, ביקש לבקר את הרבי, אלא שהיו מאנשי משרד החוץ ופוליטיקאים אחרים שטענו כי לא ראוי שהנשיא יבקר את הרבי, אלא ההיפך. לבסוף ביקר שז"ר אצל הרבי מששב ארצה נפגש עם שרי הממשלה, וסיכם בפניהם את ביקורו בארה"ב. בתוך דבריו התייחס לביקורו אצל הרבי.

יג סיון התש"ע (26.05.2010)

רבות נכתב על הקשר של מר זלמן שז"ר עם חב"ד והרבי מלך המשיח שליט"א, קשר שהחל במוצאו החב"די, עבור דרך קשריו עם ראשי אגודת חסידי חב"ד בארץ ישראל, וכלה בקשר האמיץ עם עסקני כפר חב"ד ולוד, כמו גם עסקני חב"ד בירושלים.

בשלהי שנת תשכ"ו, במהלך ביקורו הראשון בארצות הברית כנשיא, ביקש לבקר את הרבי, אלא שהיו מאנשי משרד החוץ ופוליטיקאים אחרים שטענו כי לא ראוי שהנשיא יבקר את הרבי, אלא ההיפך. לבסוף ביקר שז"ר אצל הרבי, והתגובות בעד ונגד פורסמו בהבלטה בעיתונות הישראלית. 

מששב ארצה נפגש עם שרי הממשלה, וסיכם בפניהם את ביקורו בארה"ב. בתוך דבריו התייחס לביקורו אצל הרבי: 

דברים בפגישה עם חברי הממשלה בבית הנשיא ירושלים, כ"ג באב תשכ"ו, (9 באוגוסט 1966): אני מבקש להעיר בעניין קונטרוברסלי אחד, וזו הליכתי לרבי. אני יודע שהרבה מכם חשבו שאני לא צריך לעשות זאת. לא הבינותי מדוע, אבל מישהו המציא פורמולה שכבודו של הנשיא יותר גבוה והשאלה מי אל מי צריך ללכת. זוהי שטות. הלכתי לכל כך הרבה מקומות, למטרופוליטן אופרה ולמקומות אחרים. כאשר שמעתי שיש אנשים החושבים כך, חשבתי שאסע רק לוושינגטון ואוותר על ניו יורק. ברגע של חולשה חשבתי כך. ידעתי שהרבי לא יכול לבוא אליי - הוא לא יוצא מפתח ביתו, זו עובדה. יכולתי להגיד: אלך אליו או לא. ידעתי שאם אהיה בניו יורק אני אלך אליו, ולכן חפצתי יותר טוב לא ללכת לניו יורק. 

אחרי כן באו אלי בערב במוצאי שבת 'נחמו' חמישה רבנים [וביניהם: הרב שמואל לויטין, הרב יצחק גולדין, הרב משה לייב ראדשטיין, הרב יוד'ל קרינסקי] והודיעו לי שארבעת אלפים יהודים עומדים בסביבת בית הרבי ומחכים... ידעתי שאני לא יכול לדרוש שיביאו את 00,4 היהודים האלה אליי, ואני לא יכול לאכזב אותם. עובדה היא שניו יורק היא לא עיר יהודית, ברוקלין היא העיר היהודית. אינני יכול להיות בניו יורק ולא להיות בברוקלין, ואז החלטתי שאלך. 

כיוון שרציתי לתת לעניין זה יותר תוקף לקחתי איתי את השגריר הרמן ואת הקונסול הכללי ארנון. הם שמעו את כל השיחה שדיברתי עם הרבי על ארץ ישראל. דיברתי איתו דברים לא פחות קשים מאשר עם [לינדון] ג'ונסון [נשיא ארצות הברית] ולא כיסיתי דבר. אמרתי כל אשר בליבי, עד אשר אמר: אולי נישאר ביחידות. דיברתי עברית וכולם השתתפו בשיחה הזאת. הייתי מאוד מאושר שהלכתי. הוא עשה את זה בכבוד לפי דרכו. הוא לכבוד בואי הדפיס את הצוואה של אביו [כוונתו לעותק ראשון מקונטרס ובו מאמר שיצא באותם ימים, דיבור המתחיל "נחמו נחמו עמי" שאמר אדמו"ר המהר"ש מאה שנה לפני כן. 

בקונטרס נדפסו גם רישומי דברים מתוך מאמר הרבי הרש"ב "נחמו נחמו עמי" משנת עת"ר.]... והוא שיוה לעניין הזה, עד כמה שהוא יכול בלשון שלו, כל הוד מלכותי... 

החלטתי בלבי לשאול את לבי, ולבי אמר לי שעליי ללכת - והלכתי. כמו ששאלתי את לבי על ג'ונסון. היה לי מר מאוד שזכאי [עיתונאי, ידידו של שז"ר, שתקפו במאמר חריף בגין הביקור אצל הרבי] כתב מה שהוא כתב, ודווקא מזכאי לא חפצתי לקבל חץ כזה. הוא כתב לי מכתב [באמצעות העיתון], הבינותי שהוא נותן לי עצה. אחרי שהוא כתב זאת ביום שישי - ואני הייתי אצל הרבי במוצאי שבת - והוא ידע שהדבר לא יגיע אליי, כאב לי הדבר מאוד, אבל לא שיניתי. אני מוחל לו מקרב לב. הוא חשב שככה טוב, וחשבתי שמא יש חברי ממשלה שחשבו כך...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter