ד סיון התש"פ (27.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הדמות, החיזיון והתמונה
בעוד הרב פסח מעכל את מה שסיפרה, המשיכה העובדת להפתיע: "יש ברשותי ציור שמן של הרב, ומזה זמן רב אני מחפשת למי למסור את התמונה. התסכים לקבל את התמונה? אני מרגישה לא ראויה להחזיק תמונה קדושה כזו".

כב שבט התשע"ט (28.01.2019)

חורף תשנ"ח (1998). סופת קרח הכתה במונטריאול והפילה את מערכת אספקת החשמל העירונית.
 
ביום חמישי, לאחר יומיים ללא חשמל, התלבטה משפחת נוסבאום כיצד להיערך לשבת. לבסוף החליטו לשהות בבית מלון ברובע המסחרי של מונטריאול. ההיגיון אמר כי באזור שמהווה מרכז עולמי לסחר, תדאג חברת החשמל לאספקת אנרגיה שוטפת. שיקול נוסף ומכריע היה הקרבה לבית חב"ד. משפחת נוסבאום בנתה על כך שתוכל לסעוד במקום, בחברת חסידים וידידים.
 
אחר הצהריים של יום שישי, בעוד נערכת משפחת נוסבאום בבית המלון לקראת שבת – הגיעה הפסקת החשמל גם לרובע המסחרי... האמת הייתה, שדיירי בית המלון לא הופרעו מכך, משום שהמקום היה מחובר לגנראטור. אבל בבית חב"ד לא היה חשמל. משפחת נוסבאום, כמו כל המוזמנים האחרים, נאלצו להתפלל ולאכול לאור נרות.
 
את ניחוחה של אותה שבת לא תשכח משפחת נוסבאום לעולם. אולם יותר מכול, נחרתה בתודעתם חוויה ממוצאי שבת – בבית-המלון. היה זה בעת שנערכו לקראת סעודת 'מלווה מלכה', הנאכלת לאחר השבת. הם התמקמו סביב שולחן בקומת הביניים של בית-המלון, החלו בהכנת כריכי מזון אישיים, וראש המשפחה, הרב פסח, ניגש לאחת העובדות וביקשה באופן מיוחד להשיג לו כלים חד-פעמיים ממחסן המלון.
 
העובדת נענתה ברצון וחזרה כעבור זמן קצר עם מפיות, כוסות נייר וקופסה. "אין לנו סכו"ם חד-פעמי. אולי סכו"ם חדש יעזור לך?", שאלה, בעודה מציגה את הקופסה הארוזה.
 
"תודה רבה", שמח הרב פסח, "יעזור לנו בהחלט".
 
לאחר הארוחה, צעד הרב פסח למטבח ואיתר את העובדת כדי להשיב לה את הסכו"ם ולשוב ולהודות לה. בתגובה, כמו להסביר את רצונה הטוב לעזור, אמרה: "אבי היה יהודי, אבל אימי הייתה קתולית. אגב, האם אתה מכיר במקרה את הרב הגדול מניו יורק?".
 
הרב פסח הופתע לחלוטין מהשאלה. מסתבר שהיא התכוונה לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. "פגשתי אותו באופן אישי", המשיכה העובדת לספר. "הגעתי אליו ביום ראשון אחד, לקבל ממנו דולר וברכה, וכשעמדתי ממש מולו, לא יכולתי לפתוח את פי. התביישתי. הוא, מיוזמתו, התחיל לדבר איתי – בשפתי! הוא אמר לי בצרפתית: 'אלוקים יהיה אתך בכל מה שתעשי בחיים'".
 
בעוד הרב פסח מעכל את מה שסיפרה, המשיכה העובדת להפתיע: "יש ברשותי ציור שמן של הרב, ומזה זמן רב אני מחפשת למי למסור את התמונה. התסכים לקבל את התמונה? אני מרגישה לא ראויה להחזיק תמונה קדושה כזו".
 
הרב פסח רשם לעצמו את שמה של הגויה – אן אודרי – ומספר הטלפון שלה, והבטיח ליצור עמה קשר.
 
ביום שלישי הסמוך מצא הרב פסח את הזמן להתקשר אליה. הייתה זו שעת אחר הצהריים, ובביתו, כמו בכל מונטריאול, נערכו לקראת לילה נוסף של עלטה. "הו, תודה שהתקשרת", שמחה אן. "אוכל הערב להגיע אליכם?".
 
בשבע וחצי הופיעה אן כשבידיה הציור, עטוף ומכוסה. היא הוזמנה על-ידי הרב פסח ורעייתו אל הסלון, ושם, לצד השולחן, גוללה בקצרה את סיפור חייה:
 
"אבי נפטר כשהייתי בת חמש. זמן קצר לאחר פטירתו, חלתה אמי והגיעה עד שערי מוות. הרביתי להתפלל לרפואתה. הייתי עוצמת עיניים, מתרכזת, ורואה לנגד עיניי דמות רבת-הוד שלא הכרתי.
 
"בנס גדול, יצאה אמי מהמחלה והבריאה לגמרי, תודה לא-ל. ומאז, צורת הדמות שניבטה אליי בחזיונות לא משה מתודעתי. היה בי כישרון רדום לציור ובהיותי נערה הרגשתי צורך לצייר את הדמות הזו. ציירתי מתוך הזיכרון והקדשתי את הציור לאמי.
 
"ערב אחד ישבתי מול המרקע והחלפתי בין הערוצים. פתאום הוכיתי בהלם! על המסך הופיעה דמות מוכרת לי מאוד! צעקתי לאמי שתגיע מיד. היא הופיעה, הסתכלה על המרקע – ונפלה מתעלפת. היא זיהתה את האיש – מהציור שהקדשתי לה.
 
"בתחתית המרקע ריצדה פרסומת שהציעה מידע בקשר לרבי מליובאוויטש – הוא האיש. לא איבדתי זמן, חייגתי ושוחחתי עם אחד הטלפנים שטרח ליידע אותי בכל המידע שביקשתי.
 
"שלוש שנים לאחר מכן הורשיתי על-ידי אמי לנסוע לניו-יורק, להתברך מפי הרבי. מה שקרה עמי אז– כבר סיפרתי לכם בבית-המלון.
 
"הציור הזה", הצביעה אן על מה שהביאה, "אינו מעשה ידיי. הוא הוזמן אצל צייר גדול ועלה לאמי ממון רב. לא מכבר הלכה אמי לבית עולמה. בטרם נפטרה, ציוותה עליי כי אעביר אותה לאדם שראוי להחזיק אותה.
 
"יום  שלפני שנפגשתי אתכם, 'שוחחתי' במחשבתי עם אמי. אמרתי לה כי איני מצליחה לאתר בכוחות עצמי למי ראויה התמונה וביקשתי כי תדאג שמשמים ישלחו אליי את האדם המתאים. והנה – למחרת נפגשנו"...
 
אן סיימה את סיפורה ובדיוק באותו רגע, בתזמון מדויק, התרחש דבר מדהים: הבית כולו הוצף באור. נכון יותר לומר, העיר כולה הוצפה באור יקרות! לאחר נתק שנמשך שבוע ימים, חזר זרם החשמל במונטריאול לתפקד כתיקונו.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter