כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מדוע ניאות הרופא?
יאיר בהה באיש שיחו ולא הבין מה רוצה ממנו. הידיד סיפר ליאיר סיפורי מופת על הרבי, אבל יאיר התקשה לעכל את הדברים. אם גדולי המומחים בישראל ובארצות-הברית ניסו לעזור לו ונכשלו – מי כבר יוכל לעזור לו?

כא סיון התשע"ז (15.06.2017)

קוראים לו יאיר נחמן כהן. 'צבר' כבן שבעים, מתפרנס בכבוד ממונית, שעושה את רוב נסיעותיה בצפון תל-אביב. בעברו של יאיר רשומות שנים רבות של חיים בניו-יורק. גם שם היה נהג מונית, אך גם עבד בעבודות נוספות – והדרך בה הגיע לחלק מהעבודות, עוברת על מפתן חדרו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
כדי שתבינו היטב את משמעות המשפט האחרון, עלינו לסגת ארבעים שנה לאחור – לשנת תשל"ז (1977). יאיר, נשוי בן עשרים ושבע – חשוך ילדים. לאחר לבטים משותפים לו ולאשתו, החליטו להגר לארצות-הברית, בתקווה שימצאו שם טיפול רפואי שיעלה אותם על הדרך הנכספת לחבוק פרי בטן.
 
די מהר התאקלמו בניו-יורק. יאיר רכש דוכן לממכר מוצרי טקסטיל באחד ממרכזי הקניות הגדולים בברוקלין וראה ברכה בעסק. במקביל, בתקווה להגשים את חלומם העיקרי, פנו לרופאים שונים, מהגדולים והמומחים בתחומם.
 
לפועל, אף אחד לא הצליח לעזור להם. איפה שהוא כבר כרסמה ביאיר ואשתו האפשרות המתסכלת, שמא לא יזכו לחוות מהי הורות.
 
פעם אחת סיפר יאיר לידיד שעבד לצדו במרכז הקניות, על אכזבת חייו. אותו ידיד הגיב מידית: "למה אתה לא פונה אל הרבי מליובאוויטש!".
 
יאיר בהה באיש שיחו ולא הבין מה רוצה ממנו. הידיד סיפר ליאיר סיפורי מופת על הרבי, אבל יאיר התקשה לעכל את הדברים. אם גדולי המומחים בישראל ובארצות-הברית ניסו לעזור לו ונכשלו – מי כבר יוכל לעזור לו?
 
ארבע שנים (!) לקח לידיד לשכנע את יאיר. ביום אחד הבשילה ביאיר ההכרה, כי בכל מקרה אין לו מה להפסיד. היה זה בשנת תשמ"ג (1983), שתים-עשרה שנים מאז נישואיו. הוא נסע לבית-המדרש הגדול במרכז חב"ד העולמי בברוקלין, ושם, בעזרת בחור חביב, ניסח מכתב לרבי.
 
כעבור כמה שבועות, הופתע לקבל שיחת טלפון מאדם שהזדהה כבנימין קליין, מזכירו של הרבי מליובאוויטש. הרב קליין דיבר קצרות: "הרבי ברך אתכם, אך הוסיף לבקש, כי תקפיד לשמור שבת ולהניח תפילין מדי יום חול".
 
יאיר נרגש והחליט להרים את הכפפה. הניסיון היה לא קל. במיוחד שמירת השבת. בדיוק באותו זמן נקלע עסק הטקסטיל שלו לקשיים, מה גם שאת עיקר הרווחים היה מניב בשבת. אבל יאיר גילה נחישות. הוא החליט לעמוד במשימות שלקח על עצמו ולכן סגר את דוכן הממכר ופנה לחפש עבודה אחרת, בה יוכל בקלות לשמור שבת.
 
לאחר חודשיים של חיפושים, התקבל לעבודה בחברה מצליחה לשיפוצים, אותה ניהל בחור ישראלי ממוצא תימני. כך התגלגל יאיר לביתו של רופא יהודי במנהטן, לשם הגיע כדי להחליף את הקרמיקה באמבטיה.
 
הרופא התגלה כאיש חביב במיוחד, ויאיר חש בנוח לפתוח לפניו את סגור לבו. הוא סיפר לרופא על העננה הגדולה המעיבה על חייו, והרופא האזין – והזדהה עם הכאב.
 
"הייתי שמח מאוד לעזור לך", אמר הרופא בכנות. "אנסה לדבר עם רופא גדול מאוד בתחום, שבעבר עבד עמי. אבל דע לך מראש, שלא כדאי לתלות בכך תקוות גדולות, משום שהוא פרש לגמלאות והוא ממאן לקבל מטופלים חדשים, גם תמורת סכומי כסף גדולים".
 
כעבור מספר ימים, בעוד מסייד יאיר את אחד הקירות באמבטיה, שמע את קולו של הרופא צועק אליו מכיוון החניה: "הצלחתי, יאיר, הצלחתי! הרופא מוכן לקבל אתכם כבר מחר!".
 
יאיר, למוד אכזבות, מאן לתלות ציפיות גדולות בעוד טיפול. אבל משהו מההתלהבות של הרופא ה'מתווך' דבק בו. לבסוף ניאות ולו בשביל לכבד את הרופא שהתאמץ בשבילו.
 
בשעה הנקובה הגיעו יאיר ואשתו אל לשכת הרופא. הרופא קיבלם בנימוס, אך גם לא התבייש לומר, כי אין לו מושג למה ניאות לקבלם. "אתה כנראה יודע שזה עולה כסף", הפטיר הרופא לעבר יאיר. "מה המשכורת היומית שלך?".
 
"בערך חמישים דולר", השיב יאיר.
 
הרופא חייך חיוך גדול. "אנשים הציעו לי עשרות אלפי דולרים תמורת טיפול – וסירבתי. למה הסכמתי לקבל אתכם?", טפח לעצמו על מצחו, אבל חייך. "לא יודע למה אני עושה את זה. שלם לי כמה שתוכל"...
 
"אפשר להבין אותו", מצטחק יאיר. "כיצד יכול לדעת שהרבי הוא שהחליט עבורו כי עליו לקבל אותנו?..".
 
לא קשה לנחש, כי הפעם הטיפול הצליח. בתוך פחות משנה חבקו יאיר ואשתו את בנם בכורם. נתנאל טל קראו לו. היה להם ברור כי הבן ניתן להם מהא-ל.
 
מאז זכה יאיר לחוות נסים נוספים שחולל הרבי, חלקם עבורו וחלקם עבור חבריו. באשר לנתנאל, מתגאה יאיר כי כיום הוא אברך חרדי. "נפשו נמשכה לחסידות ברסלב", הוא מסביר, "אבל הוא יודע היטב כי את כל קיומו הוא חב לרבי מליובאוויטש".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter