יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הנפילה והתקומה
למחרת, כשהגיע חיים לבית הרפואה, לא מצא את אורלי ואביה. חיים הספיק לשוחח עם מאושפזים אחרים כשלפתע הבחין באביה של אורלי שנראה אובד עצות גם יחד. היכן אורלי?

ל ניסן התשע"ה (19.04.2015)

חב"ד
חיים ישב מוטרד. כבר יומיים שבנו מאושפז במרכז הרפואי "אסף הרופא" ועובר מבדיקה לבדיקה. כעת הם ממתינים עד בוש לרופא התורן שיסביר את התוצאות.
 
חיים מאמין כי הסיבה שהביאה אותם לבית הרפואה אינה מסתכמת בבדיקות הרפואיות השונות. "מהשם מצעדי גבר כוננו", כתב דויד המלך בתהילים, ללמד כי יהודי מגיע לכל מקום כדי למלא כוונה עליונה של הבורא. כחסיד נאמן של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שיער חיים כי בוודאי מוטל עליו להסתובב במרכז הרפואי ולהציע ליהודים לזכות במצוות.
 
בנו של חיים התנמנם וחיים ניצל את ההזדמנות לצאת למסדרונות חמוש בזוג תפילין ובעלוני מידע שונים בנושאי יהדות והציע את 'מרכולתו' לכל מבקש. תוך כדי סיבוב נתקל חיים באב המוביל את בתו בכסא גלגלים. מבטיהם של חיים והאב נפגשו. חיים פתח בשיחה והתעניין בנימוס לסיבת האשפוז.
 
מבטו של האב נדד אל חלל המסדרון, חומק מעיניו של חיים. עקבות ברורים של דמעות ניכרו בפניו המיוסרות. אחיות ורופאים חלפו שם ממהרים לדרכם וריח חריף משהו נתלה בחלל האוויר. "עזוב, מה זה משנה?", הפטיר בעיניים כבויות. "קשה לי לדבר על זה"...
 
כנראה שהמבע המזדהה של חיים עורר משהו בלבו של האב, והוא החליט כן לספר. "עד לפני כמה ימים הייתה אורלי שלנו ככל הילדים. רצה, השתובבה, שיחקה. עד שנפל עלינו הדבר הזה. אורלי שבה הביתה מבית הספר ונפלה. נפילה פשוטה כזו שילדים נופלים פעמיים ביום. ברגע הראשון לא התייחסנו לנפילה כאל משהו יוצא דופן. נפילה שגרתית לכל דבר. אך לחרדתנו הרבה אורלי לא הצליחה לקום! הרמתי אותה על כפיי ומיהרנו לנסוע אל רופא, שהפנה אותנו לרופא מומחה. בפועל, מאז הילדה משותקת ברגליה ואיננה מסוגלת ללכת.
 
"אתה מתאר לעצמך", המשיך האב בתיאור הכואב, "כי לי ולאשתי אין יום ואין לילה. עזבתי את העבודה. כל מעייניי נתונים לריפויה של אורלי. הבעיה היא שאורלי נשלחת מבדיקה אחת לשנייה וכולן מעלות חרס. הרופאים לא מצליחים לגלות את מקור הבעיה.
 
"כל כך פתאומי, כל כך לא צפוי", שב האב ומלמל ספק לחיים ספק לעצמו.
 
חיים ניסה את כוחו. "יש לכם מזוזות על פתחי החדרים הבית?", התעניין. "האם הן נבדקו לאחרונה?".
 
אביה של אורלי הפגין את היהודי הטוב שבו. "בוודאי! אפילו שאינני דתי, קבעתי מזוזות בכל פתחי הבית. קניתי אותם בבני ברק", ציין בגאווה, בנימה שאומרת כי אין ספק שהמזוזות כשרות למהדרין ולא ייתכן שיש בהן בעיה.
 
"שמע, כדאי לבדוק אותן", המליץ חיים בחום. "הרבי מליובאוויטש ממליץ לבדוק תפילין ומזוזות אחת לשנה".
 
"לשם מה לבדוק?", לא הבין האיש. "אמרתי לך שקניתי אותן בבני ברק. המוכר הבטיח לי כי אלה מזוזות לכל החיים. אני בטוח שהן בסדר!".
 
קצת דברי שכנוע, עוד כמה הסברים והאב הסכים להביא את המזוזות לבדיקה.
 
תוצאת הבדיקה הדהימה את שניהם כאחד. גם חיים לא ציפה למה שראה. שלוש מתוך המזוזות היו כתובות על נייר(!) ולא על קלף כפי שצריכה מזוזה להיכתב. חוץ מזה, באחת המזוזות הכשרות – המילים "ובלכתך בדרך" היו מחוקות! מזוזות לכל החיים...
 
חיים דאג מיד למזוזות חילופיות ואביה של אורלי מיהר לקובען בביתו.
 
למחרת, כשהגיע חיים לבית הרפואה, לא מצא את אורלי ואביה. חיים הספיק לשוחח עם מאושפזים אחרים כשלפתע הבחין באביה של אורלי שנראה אובד עצות גם יחד. היכן אורלי?
 
במבט שני קלט חיים את האושר והשמחה בדברי האב. "אורלי הולכת! ועכשיו היא שוב נעלמה". ברגע הבא הופיעה אורלי בקצה המסדרון, רצה אל אביה ומשמיעה צחוק בריא ומתגלגל. השיתוק ברגליים חלף כלא היה. כשם שלא ידעו מה גרם לו מלכתחילה, כך לא מצאו הרופאים את הגורם להחלמתה הפתאומית.
 
אך אביה של אורלי ידע גם ידע מהיכן צמח הריפוי המדהים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter