ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


שב ואל תעשה
יומיים חלפו. יומיים מלאים בטלפונים לנושים, חיבוטי נפש קשים ותפילות מצד יהודה. היה לו קשה מאוד להיות פאסיבי ולא לנקוט בשום צעד. "ריבונו של עולם, הושיעה נא!", שבו שפתיו ומלמלו את המשפט שמילא את כל ישותו.

כג ניסן התשע"ה (12.04.2015)

חב"ד
יהודה, תושב מיאמי, ישב במשרדו ומולל את זקנו, כמו שהוא תמיד עושה בעתות לחץ. כוס הקפה כבר עמדה על השולחן קרה ומיותמת. השולחן המהודר וכיסא העור המפנק שתמיד הוסיפו לו כל כך הרבה ביטחון נדמו לו עכשיו מיותרים לחלוטין. לא לעולם חוסן. הוא, סוחר היהלומים המצליח נפל בפח קלאסי שכזה...
 
כבר שנתיים שהוא מנסה לעלות על עקבותיו של הנוכל שעשה ממנו לעג וקלס, קנה את אמונו, לקח ממנו יהלומים בשווי של מאות אלפי דולרים ונעלם. כעת קיבל יהודה טלפון מסכם מבכיר במשטרה. האיש בישר לו בצער כי אפסה תקוותם לעלות על עקבותיו של הפושע. "נראה שהוא מתוחכם מאוד", ספק הסביר, ספק התנצל.
 
בתזמון מושלם צלצל הטלפון המהודר במשרדו. היה זה מנהל קרן גמילות-חסדים – קרן שמלווה כספים ללא רבית – אחת מתוך רבות שנאלץ להכיר לאחר תרגיל העוקץ שפגע אנושות במצבו הכלכלי. האיש התקשר כדי להזכיר בעדינות, פעם נוספת, כי כבר עבר התאריך אליו התחייב יהודה לפרוע את ההלוואה.
 
אם לא יקרה לו נס כלשהו בקרוב הרי שהוא יצטרך להכריז על פשיטת רגל. כיצד יישא פנים לנושיו ולהלוואות שנטל? לפחות, חשב יהודה במרירות, יש לי בינתיים תעסוקה חדשה. גלגול הלוואות...
 
יהודה התלבט האם אכן להכריז על פשיטת רגל או לנסות לתמרן איכשהו בין ההלוואות. הוצע לו כי במקום לגלגל הלוואות קטנות רבות, לקחת הלוואה גדולה בתנאים נוחים שתספק לו קצת אוויר לנשימה. כך יוכל לנסות לתקן את הנזק העצום שהותיר אחריו הנוכל.
 
מרתון התייעצויות עם מגוון מומחים בתחום לא ממש עזר לו להגיע לכלל הכרעה. זה ממליץ על פשיטת רגל, אחר דווקא רואה עתיד לעסק ומברך על ההלוואה הנאה. יהודה נותר מבולבל, מתוסכל ומותש. הוא העלה על הכתב את סיכומן של ההמלצות, הוסיף עליהן את תחושותיו האישיות הקשות והחליט לגלגל את ההחלטה אל מחוץ לגבולות משרדו. הוא שלח פקס אל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
תשובת הרבי הגיעה די במהירות והייתה מפתיעה: הרבי שלל הכול. גם את האפשרות להכריז על פשיטת רגל ולחסל את העסק וגם את האפשרות של נטילת הלוואה גדולה. מה כן לעשות? הרבי לא פרט.
 
עצביו המתוחים של יהודה נמרטו עוד יותר. מה אפוא הצעד הבא שעליו לנקוט לדעת הרבי? הוא שלח פקס נוסף ובו וידא אם לא לעשות כלום כרגע. הרבי השיב לחיוב והוסיף אמן על בקשת ברכה להצלחה.
 
יומיים חלפו. יומיים מלאים בטלפונים לנושים, חיבוטי נפש קשים ותפילות מצד יהודה. היה לו קשה מאוד להיות פאסיבי ולא לנקוט בשום צעד. "ריבונו של עולם, הושיעה נא!", שבו שפתיו ומלמלו את המשפט שמילא את כל ישותו.
 
התפנית הגיעה מהר משציפה וממקום לא צפוי לחלוטין. הטלפון האישי שלו צלצל. קול לא מוכר התעניין אם השיחות בקו מוקלטות. "יש לי מידע חשוב עבורך", שמר האלמוני על אנונימיות. יהודה לא היה צריך לשאול לגבי מה. הוא כבר הבין לבד. שאלתו של האלמוני גרמה לו לרצות דווקא להקליט את השיחה, אבל לא היה לו כוח לעשות אפילו את זה.
 
לאחר כמה שניות עלה על קו הטלפון הנוכל בעצמו. יהודה לפת את השפופרת. רק שמיעת קולו של הלה הרגיזה אותו בעוצמות בלתי נסבלות. "אני סובל בימים האחרונים מנקיפות מצפון עזות על העוול שגרמתי לך", אמר האיש בקול שקט. הוא לא היה מוכן לגלות היכן הוא אך הביע רצון לסיים את הפרשיה. "אין לי הסבר מדוע פתאום, לאחר שנתיים, נתקפתי בייסורי מצפון. אין לי יום וגם לא לילה. אני רוצה לדעת שהעניין הזה מאחוריי", הפטיר הטיפוס.
 
יהודה התקשה להאמין שהמילה 'מצפון' קיימת בכלל בלקסיקון של האיש. "אמור לי מה מספר החשבון שלך בבנק ואפקיד לשם תוך יומיים את מלוא הסכום", סיים הנוכל (לשעבר?) את המונולוג. לפני שניתק, הוסיף וביקש מחילה וסליחה על העוול.
 
יהודה נשאר המום עם השפופרת בידו זמן רב לאחר שהסתיימה השיחה. הרבי ידע אפוא היטב מדוע מנע ממני לנקוט בשום צעד, הציפה אותו הרגשה נפלאה.
 
יומיים לאחר מכן נח הסכום המדויק בחשבון הבנק של יהודה, בתוספת פיצוי הולם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter