כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


החלמה מפתיעה
"למרבה הפלא, הטיפול החדש אכן נתן בו את אותותיו ומצבו השתפר פלאים. עד כדי כך שבשבת שלאחר מכן – לפני שבועיים – כבר היה בבית!".

כד טבת התשע"ה (15.01.2015)

חב"ד
פילדלפיה. שבת חורפית שגרתית. התפילה הסתיימה בבית-כנסת חב"ד המקומי וכרגיל – התיישבו המתפללים להתוועדות חסידית. הכיבוד נערך על השולחן, מישהו קידש על כוס יין, וניגון חסידי החל להתנגן. האווירה הייתה נעימה ורגועה עד שלפתע הדלת נפתחה ובפתח ניצבה אישה יהודייה. מבע פניה היה מחפש ונבוך. ניכר היה כי איננה רגילה לצאת ולבוא בבתי-כנסת. היא איננה דוברת אנגלית, אלא מעט אידיש ובעיקר רוסית. הרב אברהם שם טוב, שליחו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח למקום, נחלץ לעזרתה וניסה להבין מה רצונה.
 
כמה דקות חלפו עד שהתבררו הדברים. אביה של האישה הגיע מרוסיה לארצות הברית. בצעירותו, לפני המהפכה הקומוניסטית, הוא זכה ללמוד אצל מורים חסידי חב"ד ואפילו למד באחד מסניפיה של ישיבת "תומכי תמימים", כפי שנקראות ישיבות חב"ד-ליובאוויטש. המהפכה שהפכה את רוסיה לא פסחה גם עליו והפכה את בחור הישיבה לקומוניסט מן המניין. אולם גרסת הינקות איננה משתכחת מהר כל כך ובתוך הקלחת הקומוניסטית תמיד נשארה בליבו פינה חמה לליובאוויטש. עובדה היא שמיד כשיצא מן המצר והגיע לארצות הברית הוא חיפש להצטרף לתפילות במניין עם חסידי חב"ד.
 
כך נזכרו הנוכחים בהתוועדות ביהודי הנמוך והמבוגר שעיניו מפיקות חיוך תמידי ובמשך תקופה הפך לחלק מהנוף הטבעי של בית-הכנסת. בשלב מסוים חדל האיש לבוא, וכעת גם נזכרו כי לפני כשלושה שבועות, בתפילת שחרית של שבת, הגיעה אחותו אל בית הכנסת ובסיום התפילה פנתה אל המתפללים וסיפרה מיהו אחיה. "בזמן האחרון הוא אינו נוטל חלק בתפילות מפאת מצבו הבריאותי. הוא חולה מאוד, מאושפז בבית הרפואה ומצבו הולך ומידרדר".
 
היה קשה לאחות להמשיך לדבר, אולם חשוב היה לה להבהיר את מצבו במדויק. "הרופאים כבר מכינים אותנו ואותו לגרוע מכול", השפילה עיניה, מתאפקת שלא לפרוץ בבכי בבית הכנסת. "אתם יודעים שאחי קשור בנשמתו מאז ומתמיד לחסידות חב"ד. הוא ביקש שתזכירו אותו אצל הרבי, שיתפלל לרפואתו".
 
מיד במוצאי אותה שבת מיהר הרב שם טוב למלא את הבקשה. הוא התקשר למזכירות הרבי וביקש למסור לרבי את הפרטים אודות אותו יהודי שנמצא במצב קשה. עד כאן הכיר הרב שם טוב את הסיפור. כעת הגיעה הבת לספר את המשכו:
 
"פחות מיממה חלפה מאותה שבת. ביום ראשון בצהריים נערך אצל אבא ביקור רופאים שיגרתי. הם בדקו פה ומדדו שם. הוא כבר לא היה במצב בו תולים תקוות בביקור רופאים. גם בביקורים קודמים כבר לא תלו תקוות. אולם בכל אופן משהו באותו ביקור היה שונה. הרופאים התלחששו ביניהם, מחווים על תוצאות הבדיקות השונות ועורכים דיון בקולות מהוסים. אבא הרגיש דריכות מסוימת באוויר ולא ידע אם מסיבה טובה או חלילה שמא המצב החמיר.
 
"מאוחר יותר קראו לנו הרופאים והחלו לדבר אל החולה כשאנו גם עומדים שם כמאזינים. 'תראה אדוני', פתח אחד הרופאים הבכירים . 'ראינו כי הדרך בה פעלנו עד כה לא הניבה את התוצאה הרצויה. כעת, ננסה דרך טיפול חילופית ונקווה שתחוש בהטבה'. אבי היה סקפטי למדי והנהן בראשו בכבדות. הוא כבר לא האמין כי יכולה עוד להיות אצלו הטבה.
 
"למרבה הפלא, הטיפול החדש אכן נתן בו את אותותיו ומצבו השתפר פלאים. עד כדי כך שבשבת שלאחר מכן – לפני שבועיים – כבר היה בבית!".
 
לבם של הנוכחים בהתוועדות גאה בקרבם. איזה נס! למרות ששמעו כל כך הרבה סיפורי מופתים על הרבי, הרי שההתרגשות חוזרת על עצמה בכל פעם מחדש.
 
הבת הייתה נרגשת עוד יותר מהם. "התחנכתי על ברכי האתיאיזם הקומוניסטי וכל העניין של בקשת ברכה מהרבי נראה לי מופרך. לא האמנתי שיש בכך תועלת. אולם כעת", המשיכה בהתרגשות גלויה, "ברור לי שאף אני מאמינה באלוקים ובכוחות שהוא מעניק למאמיניו הגדולים לברך ולחולל ניסים".  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter