ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


המתנה הגדולה
המילים "המתנה הגדולה" החזירו אליו הבזק מהחלום הנורא. הוא חש בסחרחורת עזה. עוד שנייה קלה וכבר מצא את עצמו נדחף החוצה. אלא שלפתע משכו המזכיר בדש בגדו: "הרבי קורא לך".

יט סיון התשע"ד (17.06.2014)

חב"ד
מלחמת לבנון, תשמ"ב. במרכז החזית הצפונית דהר ג'יפ צבאי ובתוכו שלושה חיילים. שניים מהם ישבו במושבים הקדמיים, השלישי – בספסל האחורי. בתוך המולת הקרב, ספג הג'יפ פגיעה ישירה של טיל אויב. שני החיילים שישבו בקדמת הג'יפ נהרגו במקום. השלישי קיבל את חייו במתנה. הוא נפצע באורח בינוני, אך חייו ניצלו. הוא קיבל טיפול ראשוני במקום ולאחר מכן הובהל למרכז הרפואי 'זיו' בצפת להמשך טיפול.
 
לאחר כמה ימים, כשהתאושש הפצוע, הוא עמד על רצונו לחזור לזירת הקרב ולהילחם. "עוד לא הסתיים הקרב", נימק את החלטתו הנחרצת כחייל נאמן.
 
בטרם חזרתו לחזית, ניצל החייל את היותו בצפת, עיר מגוריה של אחותו, חסידת חב"ד, וביקר בביתה. במהלך הביקור הציעה לו אחותו לכתוב מכתב אל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ולבקש את ברכתו. אמנם הוא לא ראה את עצמו חסיד חב"ד, אך לא הייתה זו סיבה לסרב לכתוב לרבי. הוא התיישב אפוא וכתב בקשת ברכה.
 
המולת הביקור מנעה מן האחות לטפל מידית במשלוח המכתב לרבי. היא תחבה את המכתב אל בין דפי ספר התניא (ספרו של מייסד חסידות חב"ד, רבי שניאור-זלמן מלאדי. כך נהגו חסידים בדורות קודמים, בעיקר ברוסיה) והבטיחה לעצמה כי תשלח אותו מאוחר יותר.
 
כאשר שב החייל לביתו בסיום המלחמה, ציפתה לו בתיבת הדואר מעטפה עם מסגרת מפוספסת כחול אדום. דואר מחו"ל. "מי מחו"ל יכול לשלוח אליי מכתב?!", התפלא. ללא שהיות מיהר לקרוע את המעטפה, ונרגש מאוד למראה עיניו. היה זה מכתב תשובה מהרבי מליובאוויטש. הרבי ברכו והורהו לשלוח את התפילין לבדיקה.
 
תקופה מסוימת חלפה. ביום לא בהיר אחד, נפטר אביו של מיודענו החייל ואחותו. ימי השבעה מהווים מפגש משפחתי ארוך, שמנוצל מטבעו להעלאת זיכרונות ולסתם פטפוטים על דא ועל הא. וזה בדיוק מה שגרם לחייל להיזכר במכתבו של הרבי. מסתבר, כי בשל טרדות הזמן שכח לעדכן על כך את אחותו ולהודות לה.
 
אלא שכאן קרה דבר-מה מפתיע. כאשר סיפר לה על המכתב, החווירו פתאום פניה. היא תלתה בו מבט של הלם וגמגמה בקול חלש: "התוכל להראות לי את המכתב?".
 
האח הביט בה באי-הבנה מוחלט. "בוודאי", השיב. "הוא שמור בביתי".
 
"הבן", הסבירה לו האחות לאחר שהתעשתה, במבוכה ובנימה מתנצלת. "את מכתבך לרבי טרם שלחתי עד עצם הרגע הזה. תחבתי אותו בין דפי ספר התניא מתוך כוונה לשלחו מאוחר יותר. אך הדבר נשכח ממני"...
 
בזאת לא תם הקשר שבין החייל לבין הרבי. לאחר ימי השבעה שב האיש לביתו ולמשפחתו, בחזרה למסלול הרגיל של החיים. לפרנסתו עסק ביצירת עבודות אמנות, פרי מעשה ידיו.
 
בוקר אחד, בשעה מוקדמת מאוד, התעוררו לפתע רעייתו וילדיו של מיודענו למשמע זעקותיו. "הביאי לי ציצית מצמר", הורה בבהילות לאשתו. "הכי מהודרת שיש!". אשתו בהתה בו, לא מבינה מה קרה לו. "אני לא מתכוון לרדת מהמיטה, ללא ציצית מצמר"...
 
זה היה מחזה מוזר מאוד. אדם מתעורר מהשינה ומכריז כזו הכרזה משונה... למזלה של אשתו, נמצאה הציצית המבוקשת באחד מארונות הבית.
 
רק לאחר שעטה על עצמו את הציצית, הסכים להסביר לרעייתו ולילדיו את פשר התנהגותו המוזרה: "חלום חלמתי", פתח וסיפר. "חלום מזעזע. ראיתי את עצמי בעיני רוחי מגיע לשמים. את פניי קידם אבא כשהוא יושב על כסא, ולצידו יושב הרבי מליובאוויטש, עם פנים מפיקות אור זוהר. 'הרם, הרם את החולצה!', פקד עלי אבא ממקום מושבו. צייתי לדבריו ללא שהיות. הרמתי את חולצתי ואז נחשף לנגד עיניי מראה קשה ביותר: בטני נראתה מרוטשת ושסועה. נבהלתי מאוד. חשתי מין חוסר אונים.
 
"באותו רגע הפנה הרבי מליובאוויטש את ראשו לעבר אבי ואמר לו בנימה מבשרת טובות: 'תן לו את המתנה הגדולה!'. אבי הביט עליי ואחר הלביש על גופי ציצית מהודרת. 'עכשיו, הרם שוב את חולצתך', פקד אבא, הפעם בטון נינוח. בטני הייתה חלקה ורגילה... אתם מבינים כעת את הבעתה שמתוכה התעוררתי?".
 
הסוף המדהים של הסיפור היה במהלך טיול בניו-יורק, שכלל כמובן ביקור אצל הרבי מליובאוויטש. בעצת ידיד, החליט גיבור סיפורנו להעניק לרבי כוס של אליהו הנביא, המשמשת גם כזוג פמוטים, בעיצוב ייחודי מעשה ידיו.
 
ביום ראשון הקרוב עמד בתור הארוך לחלוקת הדולרים אצל הרבי. לאחר המתנה ארוכה הגיע תורו. הוא התקשה לדבר ומסר לרבי את המתנה ללא אומר. הרבי הביט בחביבות במתנה ובפניו של הנותן, נתן בידו דולר ואמר: "עבור המתנה הגדולה". דולר נוסף הוא קיבל "לברכה והצלחה".
 
המילים "המתנה הגדולה" החזירו אליו הבזק מהחלום הנורא. הוא חש בסחרחורת עזה. עוד שנייה קלה וכבר מצא את עצמו נדחף החוצה. אלא שלפתע משכו המזכיר בדש בגדו: "הרבי קורא לך".
 
התרגשותו גאתה. הוא מצא עצמו עומד מול הרבי, ואז הושיט לו הרבי דולר נוסף באומרו: "זה עבור ההידור מצווה בציצית"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter