ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


הצלה פיזית וכלכלית
בתוך זמן קצר נערך הניתוח ולשמחת כולם הוא הסתיים בהצלחה מלאה. גם ההחלמה מהניתוח הייתה מהירה מאוד. מצבו של אליהו השתקם בזריזות ובריאותו חזרה לתקנה.

ב טבת התשע"ד (05.12.2013)

חב"ד
ישראל בקוש מקריית-ארבע, מנהל חשבונות במקצועו, בלט מאוד בין בני גילו הצעירים. בליטה לא משמחת כלל ועיקר: הוא נאלץ להסתייע במקל-הליכה, עקב בעיות גב קשות.
 
ישראל עבר טיפולים רבים, מורכבים ומסובכים, מכל הסוגים והמינים. אך כל הניסיונות לפתור את בעייתו, או לפחות להקל את כאביו, כשלו. ישראל השלים עם העובדה שלא ייפטר מהבעיה והסתגל לתפקד עמה בחיי היום יום.
 
ביום אחד לא כל כך בהיר התרגשה עליו צרה חדשה. התגלו בעיות רפואיות אצל בנו בן העשר, אליהו. אליהו התלונן על כאבים פנימיים חזקים והוריו התייחסו ברצינות לתלונותיו ופנו לבדיקות מקיפות בבית הרפואה. כשהגיעו התוצאות חשכו עיני ההורים: נקבע כי אליהו סובל מחור בלבלב.
 
הרופאים הסתפקו אם כדאי ונחוץ לנתח. הם התלבטו ממושכות ולא הגיעו לכלל הכרעה, ובינתיים שכב אליהו בבית הרפואה כאוב ומיוסר.
 
עוד ביום בו התקבלו תוצאות הבדיקה, כתב ישראל פקס לרבי מליובאוויטש מלך המשיח עם בקשת ברכה. התשובה בוששה להגיע וישראל לא ידע את נפשו מרוב צער ואכזבה. הוא ממש הילך כסהרורי. העובדה שאין הרבי משיב לבקשתו רק החריפה את הדאגה העמוקה לשלום ילדו. מדוע אין הרבי מברך את אליהו?!
 
חלפו הימים, וצערו ודאגתו הלכו וגדלו. לילה אחד, לאחר שיחה שקיים עם הרופאים, לא יכול ישראל לעצום עין. הרופאים טרם החליטו בקשר לצורת הטיפול המיטבית בבנו, וישראל חש כי אינו יודע את נפשו. הסחבת, הסבל של בנו, לא נתנו לו מנוח. שעות רבות הוא התהפך על יצועו ורק בשעות הקטנות של הלילה נפלה עליו תנומה.
 
בחלומו, נגלה אליו הרבי מליובאוויטש עם חיוך על פניו. הרבי פנה אליו ואמר לו בחיבה: "ישראל, אל תדאג. בנך יעבור את הניתוח בהצלחה. גם אתה", המשיך הרבי בחלום, "תזכה לרפואה שלמה, ולא תזדקק יותר למקל ההליכה!".
 
ישראל בחלומו הגיב בתימהון: "כיצד אוכל לזרוק את מקל ההליכה? הוא מחזיק לי את הגב". אך הרבי לא השיב. רק המשיך להביט בו וחייך.
 
החלום נגוז לקול צלצול הטלפון. מעברו השני של הקו נשמע קולו של הרב ויקטור עטיה, מנהל בית חב"ד בקריית ארבע. "ישראל", קרא הרב עטיה בהתרגשות, "הבוקר הגיעה עבורך תשובה מהרבי. התשובה כוללת ברכה והנחיה – לשאול בעצת רופאים ידידים".
 
ישראל חש כי בעורקיו זורם דם חדש. כבר באותו יום נדד בין כמה רופאים ושאל בעצתם. בתודעתו הדהדה כל הזמן ברכת הרבי בחלום, להצלחת הניתוח, והוא היה בטוח כי הרופאים יכריעו בסופם של דיונים לטובת הניתוח. ואמנם הוא צדק. הרופאים עמם התייעץ היו שותפים למסקנה, כי יש לנתח את אליהו ומהר.
 
הרופאים שטיפלו באליהו בבית הרפואה שמעו את חוות הדעת החדשות שהביא להם ישראל, והסכימו לקבל את ההמלצות.
 
וכך, בתוך זמן קצר נערך הניתוח ולשמחת כולם הוא הסתיים בהצלחה מלאה. גם ההחלמה מהניתוח הייתה מהירה מאוד. מצבו של אליהו השתקם בזריזות ובריאותו חזרה לתקנה.
 
אלא שבזאת לא תם הסיפור. בעוד אליהו הולך ומחלים, נזכר אביו ישראל במשפט הנוסף שהשמיע הרבי בחלום המופלא. הרבי בירכו שלא יצטרך יותר להיעזר במקל-ההליכה. הוא התלבט באיזו דרך לנסות להגשים את ברכת הרבי, עד שגמלה בליבו ללכת "על כל הקופה": הוא פשוט ינסה ללכת בלי המקל!
 
הניסיונות הראשונים היו כרוכים במאמץ ובסבל רב. אך ישראל לא התייאש ולא ויתר. במשך יומיים קשים הוא התאמן בצורה אינטנסיבית בהליכה עצמאית, אימונים מתישים ומכאיבים מאוד. אך ראה זה פלא. הבלתי ייאמן קרה: הוא החל ללכת ללא המקל.
 
למחרת הגיע אל הרופא שלו ללא מקל, והרופא עמד נדהם. הוא לא הבין מה שהתרחש. "לא רק הרופא. כל מכריי נעצו בי מבטי תדהמה כאשר ראו אותי מהלך ברחוב ללא המקל", מציין ישראל בחיוך. תפקודו הלך והשתפר לבלי הכר. בשלב מסוים נאלץ ישראל לעבור הסבה מקצועית והוא בחר במקצוע שבעבר לא יכול להרשות לעצמו לעבוד בו. "הרבי הציל את בני ואותי, פיזית וגם כלכלית"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter