ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מופת בצד הדרך
הרב בולטון התרגש מהסיפור. "ידידי", אמר, "אין לי מושג כמה חייבת אותי בדו"ח, אבל סיפור כזה שווה כל מחיר".  "מצטער לאכזב אותך", העמיד השוטר פנים. "לא רשמתי לך דו"ח. זוהי רק אזהרה"...

יג חשון התשע"ד (17.10.2013)

חב"ד
היה זה בשעת אחר צהריים מאוחרת של יום שישי. הרב טוביה בולטון מכפר חב"ד מיהר להגיע הביתה קודם כניסת השבת. הלחץ פן יאחר גרם לו לבצע עבירת תנועה בניסיון לחסוך זמן. אולם הניסיון כשל: מהיכן שהוא צץ שוטר שתפס אותו 'על חם' וסימן לו לעצור בצד.
 
השוטר הסתכל ברישיון הנהיגה, עצר לרגע ואמר: "שמך טוביה בולטון? השם הזה מוכר לי". מעט תקווה מילאה את הרב בולטון. אולי הזיכרון יביא להקלת הדין עמו. הוא העלה בפני השוטר השערה שמא הוא מכירו מהביקורים שערך כחסיד חב"ד במתקנים משטרתיים, לזיכוי הרבים במצוות. אבל השוטר לא הצליח להיזכר במשהו מיוחד. "אבל איך שלא יהיה, אם אתה מחב"ד, יש לי בשבילך סיפור על הרבי מליובאוויטש. הרבי חולל לי נס גדול מאוד", אמר.
 
"נו", מלמל הרב בולטון, "אם אני כבר משלם, לפחות אדע שהרווחתי בתמורה סיפור מהרבי"...
 
"זה היה לפני עשרים שנה ", פתח. "הייתי שוטר ביחידת אופנועים. קיבלתי קריאה לחלץ נוסע שרכבו שהתהפך, ותוך כדי נהיגה מהירה, נכנס בי נהג ערבי. עפתי, יחד עם האופנוע, מעל גדר בטיחות. נחתי עמוק בוואדי.
 
"חבריי השוטרים וצוות הצלה הגיעו במהירות. ברוך השם, נותרתי חי, אך סבלתי משברים רבים בעמוד השדרה והצוואר. נראה היה כי אשאר משותק לכל ימי חיי. הרופאים ניתחו אותי והצליחו להחזיר לי את התחושה בצד שמאל של גופי. הצלחתי גם להניע אותו. אולם הפלג הימני של הגוף נותר משותק לחלוטין. היד והרגל התדלדלו והתנוונו. העין ומחצית הפה המשותקים שיוו לי מראה נורא. לא ידעתי אם שווה היה לי להישאר בחיים...
 
"במשך ארבע שנים ניסו הרופאים בדרכים שונות לשפר את מצבי, אולם קצרה ידם מלהושיע. ניסיתי לחפש לעצמי מזור גם בכיוון הרוחני. הגעתי למקובלים ומגידי עתידות, פיזרתי הון רב. אולם הכול נותר ללא כל תוצאות.
 
"ביום אחד בהיר התקשר אליי רופא המשפחה ובפיו בשורה שהפיחה תקווה מסוימת. הוא קרא על ניתוח חדש, ניסיוני, שעשוי לשנות לי את החיים אם הוא יצליח. כמובן לא הייתה ערובה להצלחה, אבל לא היה לי הרבה מה להפסיד. החלטתי ללכת על זה.
 
"כמה ימים לאחר מכן, הביא ידיד לביתי חב"דניק צעיר. החב"דניק הציע לי לכתוב מכתב לרבי מליובאוויטש ולשולחו בפקס למזכירות הרבי. אולם אני הייתי מריר מאוד. כבר נכוויתי משרלטנים המתחזים לרבנים, שרק חיפשו את כספי אך לא הועילו לי במאומה.
 
"להפתעתי, הצהיר החב"דניק כי אינו מבקש שום כסף. זה נשמע לי מוזר מאוד, אבל זה ריכך אותי. הסכמתי אפוא לכתוב לרבי. ביקשתי בקצרה ברכה לבריאות ופרנסה, מבלי לפרט יותר מדי, חתמתי את שמי ושם אמי, כפי שהדריכני החב"דניק ושלחתי את הפקס.
 
"במוצאי שבת-לפנות בוקר הגיעה תשובה מלשכתו של הרבי מליובאוויטש. זוגתי שלפה את הדף ממכשיר הפקס והחלה לקרוא בקול. הרבי המליץ לא לנתח, כי אין בזה צורך, וברכני כי אחזור לעבודה כמקודם.
 
"כעס גדול התפשט בקרבי. הרי לא כתבתי לרבי מילה על הניתוח. הייתי בטוח כי החסיד הצעיר דיווח לרבי כי אני לקראת ניתוח, כדי שהרבי יוכל להציג את עצמו כיודע כול... רעיון החזרה לעבודה נשמע אצלי לגמרי כהזיה מטורפת.
 
"שמע היטב", ממשיך השוטר. "כעבור יומיים, כן, ביום שני מוקדם בבוקר, צלצל הטלפון. התהפכתי במיטתי, עדיין ישנוני והרמתי את השפופרת. 'הלו, מי זה?'. 'מדבר אדי ממשטרת התנועה. אנו מגבשים קבוצה חדשה של שוטרים, ורוצים שתצטרף'.
 
"רתחתי מכעס. מי זה שמעז לשים אותי ללעג ולקלס ולמתוח אותי בשעה לא שגרתית כזו?! טרקתי את השפופרת וניסיתי להירדם שוב. פתאום הכתה בי ההכרה שבעצם הרמתי את השפופרת ביד ימין. המשותקת...
 
הטלפון צלצל שוב. עניתי תוך כדי שאני מתבונן בפליאה בתנועות ידי הימנית, כמו תינוק שגילה את ידיו. 'הלו, זה אתה שטרקת לי את הטלפון לפני דקה?', שאל קול כועס ועצבני בצד השני של הקו. ניסיתי להתנצל, אבל לאיש לא היה לו זמן לשמוע הסברים. בטון ענייני אמר, כי אם אני מעוניין להצטרף ליחידה החדשה, עליי להופיע בתחנת המשטרה ביום רביעי. ניתוק.
 
כן, הייתי מעוניין. כעת, גם מסוגל.
 
נהגתי לבדי לתחנה ביום רביעי. אף שוטר לא הכיר אותי. כולם שם היו חדשים, וזה מה שהסביר איך קרתה הטעות כאשר פנו אליי בלי לדעת את מצב בריאותי. עברתי בדיקות דם, צילומים וכל השאר. התוצאות היו תקינות לחלוטין. הרבי העניק לי גוף חדש"...
 
הרב בולטון התרגש מהסיפור. "ידידי", אמר, "אין לי מושג כמה חייבת אותי בדו"ח, אבל סיפור כזה שווה כל מחיר".
 
"מצטער לאכזב אותך", העמיד השוטר פנים. "לא רשמתי לך דו"ח. זוהי רק אזהרה"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter