כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


גורלה של אצבע קטנה
כמצופה, ברכת הרבי חסכה את הצורך בקטיעה נוספת. שרון מתפקד עד היום מצוין עם רובה של הזרת, שנותר מחובר לכף היד.

יד טבת התשע"ג (27.12.2012)

חב"ד
היה זה  בוקר של שבת חורפית בשנת תשד"מ. שרון גושן ואחיו התאום נכנסו יחד עם אביהם בשערי בית הכנסת 'הפועל המזרחי' שביישוב אזור, לתפילת שחרית. לאחר שעבר זמן נכבד לטעמם של הילדים בני השבע, יצאו השניים להשתובב מעט בחצר בית הכנסת. ה'מתקן' האהוב עליהם היה שער הברזל של החצר. השניים התנדנדו, נתלו וטפסו עליו לסירוגין, תוך כדי שניהלו שיחה ערה על דברים העומדים ברומו של עולם ילדותם.
 
זה קרה כששרון עמד על הרצפה ואחיו התנדנד על השער. בתנועה לא זהירה הצמיד שרון את הזרת הימנית אל אחד מצירי הדלת. אחיו המשיך להתנדנד ולהניע את השער הלוך ושוב במלוא ההתלהבות. התוצאה הרת האסון הייתה בלתי נמנעת: מקטע מהעצם התרסק והזרת נותרה תלויה על מעטפת קלושה של עור.
 
בשעת מעשה, לא קלט שרון את עוצמת הפגיעה. הוא הרגיש כאב קל ותו לא. רק בגלל כמויות הדם שזרמו מהפתח שנפער באצבע, ניגש שרון לברזייה שבעזרת הנשים כדי לשטוף את היד.
 
כמה נשים רחימאיות ראו את הקילוח האדום ששצף מהזרת של שרון והבהילו את אביו. "האצבע שלו נקטעה!", זעקה בהיסטריה אחת מהן. באותו רגע החל שרון לעכל בשכלו הילדותי כי זו לא סתם פציעה.
 
אביו לא איבד זמן יקר. הוא האיץ בשרון לבוא עמו. מחוץ לבית-הכנסת הרחובות היה שוממים. לא נשמעה באזור שום נהמת מנוע. כאשר חלף לידם רוכב אופניים, גילה האב תושייה וביקש מהרוכב להשאיל לו את האופניים. הוא הצביע על ידו השותתת דם של שרון והסביר לרוכב כי כל רגע של זריזות עשוי להיות הרה-גורל לעתידה של הזרת.
 
הרוכב ניאות לרתום את אופניו למשימת ההצלה, וכך התקצרה דרכם של האב ושרון הביתה. בדיוק באותו זמן ירדה אמו של שרון עם אחיו הקטן, בכוונה להגיע לבית-הכנסת. המחזה שנגלה לעיניה גרם לליבה להחסיר פעימה: בעלה מדווש על אופניים בעיצומה של השבת, כששרון רכוב כטרמפיסט!
 
כאשר קלטה מה קרה, מיהרה כחץ מקשת האם לעלות הביתה ולהביא את מפתחות הרכב המשפחתי. שרון ואביו נסעו במהירות לבית הרפואה 'וולפסון' שבחולון ונכנסו לחדר המיון.
 
הרופאים שראו את הדימום שעדיין לא פסק, נלחצו. הם מיהרו להכניס את שרון לחדר הניתוח ולאחר עבודה מאומצת הצליחו לעצור את הדימום, אך לא כל כך לאחות את האצבע.
 
הימים הבאים סיפקו לשרון סבל וכאב מלוא החופניים. שרון שוחרר הביתה לאחר כמה ימי אשפוז והוריו הונחו להמשיך את המעקב אחר האצבע הפגועה אצל רופא הילדים.
 
האצבע החבולה גידלה בשר פרא. אחת לכמה ימים הגיע שרון למרפאה כדי להחליף תחבושת, ובכל החלפה נמרחה הזרת בתמיסה מכאיבה שנועדה להסיר את בשר הפרא. הייסורים היו גדולים, אולם הרופא נסך תקווה בשרון ובהוריו, כי אולי יקרה נס והאצבע תצמח בצורה ישרה ולא יצטרכו להגיע לקטיעה.
 
לאחר כמה חודשים, יצא רופאו של שרון לחופשה ואת מקומו מילא רופא אחר. הרופא החדש ביקש לעיין בתיקו הרפואי של שרון ודרש במפגיע לחזור ולבצע צילום רנטגן.
 
תוצאות הצילום נבדקו על ידי הרופא בעיון מעמיק, ומבטו המתכווץ לא בישר טובות. הרופא זיהה נמק שהחל לפשות בזרת, והזהיר כי בהעדר טיפול נכון הוא עשוי להתפשט בכל כף היד ואף מעבר אליה. ההמלצה החד משמעית שלו הייתה לקטוע את כל הזרת. "אם לא נזדרז, אנו עשויים למצוא את עצמנו חייבים לקטוע את כל כף היד!", התריע.
 
הוריו של שרון נחרדו. הם החליטו ראשונה לכתוב על כך לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. "חבל שלא עשינו זאת קודם", פכרה האם את אצבעותיה.
 
ברכת הרבי הייתה מלווה בהוראה להתייעץ עם רופא ידיד. ההורים הכירו מנתח מרמת גן בשם אגסי, ופנו אליו לקבלת חוות דעת. דוקטור אגסי הסכים עם הדיאגנוזה של עמיתו, אולם אמר כי לא מוכרחים לקטוע את כל הזרת. הנמק התגלה בתפרים שבפרק העליון של הזרת, וייתכן שקטיעה חלקית תפתור את הבעיה. "אולם", העמיד דוקטור אגסי את ההורים על משמעות ההחלטה, "קיימת אפשרות ששרון ייאלץ לשוב לחדר הניתוח לשם קטיעה נוספת".
 
ההתלבטות הייתה גדולה. בסופו של דבר החליט אגסי לקחת על עצמו את הפרויקט. "אני אנתח ואקטע את רק המינימום המחויב – למרות שמדובר בצעד שלא מקובל בקהילייה הכירורגית. התפללו", אמר להורים.
 
לאחר ההתאוששות הראשונית מהניתוח, שאל אגסי את שרון האם חש בכאב באצבע. שרון השיב בשלילה. אגסי ביקש משרון להכות עם ידו על השולחן. הוא היה בטוח כי שרון יסרב. אולם שרון ניאות בחפץ לב.
 
אגסי נדהם. "לא כואב לך?".
 
"לא", השיב שרון בפשטות.
 
אגסי התקשה להאמין. "בחיי לא ראיתי אדם שעבר קטיעה ולא חש שום כאב בגדם!".
 
כמצופה, ברכת הרבי חסכה את הצורך בקטיעה נוספת. שרון מתפקד עד היום מצוין עם רובה של הזרת, שנותר מחובר לכף היד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter