יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


פגישה גורלית בדקר
עכשיו, כשהודיעו על העיכוב הלא צפוי בדקר, הבין הרב וינברג למה התכוון הרבי בשאלותיו. הרבי חזה מראש את התקלה. 'בוודאי כוונתו היא שאחפש יהודים במקום ואצית בנשמתם אש של אמונה', הרהר הרב וינברג.

יד טבת התשע"א (21.12.2010)

דרך ארוכה גמא המטוס מארצות-הברית עד אפריקה. בתקופה בה ארע הסיפור, לפני כיובל שנים, דרשה טיסה כזו תחנות-ביניים רבות למטרת תדלוק. תחנת-הביניים האחרונה של המטוס הייתה בדקר בירת סנגל וכעת היה בדרכו לאקרה שבגאנה. אולם תקלה חמורה אילצה את המטוס לשוב לדקר: אחד משני מנועי המטוס נשרף.
 
נחיתת האונס עברה בשלום ומפי הנוסעים נשמעה אנחת רווחה. "ניאלץ לחנות כאן יומיים", הודיע הקברניט,
 
הרב יוסף וינברג, אחד הנוסעים, נבוך מאוד. הוא היה בעיצומו של מסע מתוכנן לפרטי-פרטים, ופתאום הכול משתבש.
 
הרב וינברג הוא חסיד של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. מסעות רבים ערך בעולם במשך ימי חייו. הוא גר בקראון-הייטס שבברוקלין, שכונתו של הרבי, ובתום כל מסע נהג להיכנס לרבי עם דו"ח מפורט על מה שפעל במהלך המסע. בביקורו האחרון אצל הרבי, לאחר המסע הקודם שנערך לא מכבר, הפתיע אותו הרבי בהתעניינותו על מהלך נסיעתו המתוכננת לאפריקה. פעמיים שאל הרבי האם צפויה לו בדרך חניית ביניים שתארך יום או יומיים.
 
עכשיו, כשהודיעו על העיכוב הלא צפוי בדקר, הבין הרב וינברג למה התכוון הרבי בשאלותיו. הרבי חזה מראש את התקלה. 'בוודאי כוונתו היא שאחפש יהודים במקום ואצית בנשמתם אש של אמונה', הרהר הרב וינברג.
 
התהלך הרב וינברג ברחובות העיר, נעץ מבטים בפני העוברים והשבים וחיפש פנים יהודיות. הסיכוי הטבעי להיתקל ביהודי בדקר הוא אפסי. אבל הרב וינברג סמך על הרבי.
 
לאחר חיפושים רבים הופנה לבית-מסחר מסוים, שמנהלו אמור להיות יהודי. ואכן, האיש הצעיר שניהל את העסק הזדהה כיהודי. שמו קלמנט באג'יו והוא ממוצא לבנוני.
 
"הפרנסה טובה, תודה לא-ל", סיפר קלמנט לרב וינברג."אבל אין כאן שום דבר יהודי. אפילו תפילין אין לי".
 
"ואם אשלח לך תפילין, האם תניח אותן?", שאל הרב וינברג.
 
"בשמחה", נצצו עיניו של קלמנט מהתרגשות. הוא גם נענה בשמחה להזמנת הרב וינברג אל חדרו במלון, כדי להניח תפילין כבר באותו יום.
 
במשך ארבעים ושמונה השעות ששהה הרב וינברג בדקר לא משה ידו של קלמנט מידו. הוא סייע לו לאתר כעשר משפחות יהודיות נוספות, עמן נפגש הרב וינברג ועורר אצלן את זיק האמונה.
 
לקראת הפרידה, ביקש קלמנט לשוחח עם הרב וינברג בפינה שקטה. השניים מצאו פינה רגועה בשדה-התעופה וקלמנט פתח את סגור-לבו: "אני חושש מאוד מהעתיד הצפוי לי. אני רווק – ואין כאן צעירות יהודיות. אינני יודע מה לעשות. אני חושש שבסוף אתחתן עם נערה גויה".
 
הרב וינברג הניח ידו על ידי קלמנט ואמר בהתרגשות: "חס וחלילה! אל תעלה אפשרות כזו על דל שפתיך! אתה יהודי ומוטל עליך להקים משפחה יהודייה. אם תינשא לאישה גויה, גם ילדיך יהיו גויים!".
 
"אבל אין כאן צעירות יהודיות", שב קלמנט וביטא את מצוקתו הגדולה.
 
במוחו של הרב וינברג הבזיק רעיון לא שגרתי. "טוס לצרפת וחפש שם את בת זוגתך. ישנן שם צעירות רבות עם מנטאליות כשלך, ובטוח תוכל למצוא אחת שמתאימה לך. תבטיח לי", לחץ הרב וינברג על קלמנט בטון של חירום. "הבטח לי כי תטוס לצרפת!".
 
קלמנט הרהר כמה רגעים, אחר לחץ את ידו של הרב וינברג. "מבטיח".
 
זמן קצר לאחר מכן הגיע מניו-יורק לדקר משלוח של תשמישי קדושה יהודיים. היו שם תפילין עבור קלמנט, מזוזות וספרי קודש. המשלוח הגיע ממזכירות הרבי, בעקבות דיווחו של הרב וינברג לרבי על כל הקורות אתו שם.
 
כמה חודשים לאחר מכן, היה זה לאחר חג הפסח, קיבל הרב וינברג מכתב מקלמנט. הסתבר כי לקראת החג, הגיעה לקהילה היהודית הקטנה בדקר חבילת מצות ממזכירות הרבי. קלמנט, שקיבל את המשלוח, התרגש מאוד וארגן את כל המשפחות לעריכת ליל-סדר משותף. במהלך הסדר סיפר קלמנט לילדים על משה רבינו, המנהיג הגדול שגאל את בני ישראל ממצרים והוסיף כי גם בדורנו יש צדיק גדול שדואג לכל היהודים בעולם – הרבי מליובאוויטש.
 
מכתב נוסף שקיבל הרב וינברג קלמנט ריגש אותו שבעתיים. המכתב, שהגיע כמה חודשים לאחר מכן, הכיל הזמנה לחתונה של קלמנט בג'יו עם צעירה יהודייה ממוצא לבנוני, כשלו. קלמנט עמד בהבטחתו לרב וינברג, טס לצרפת והכיר שם את זוגתו לחיים.
 
'חניית-ביניים שתארך יום או יומיים', אמר הרבי. ארבעים ושמונה  שעות עשה הרב וינברג בדקר בשליחות הרבי, בהן הביא לתחייה יהודית במקום וזכה להציל יהודי מהתבוללות בטוחה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter