כג אייר התשפ"ב (24.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ימי בין המיצרים


רוצים לחזור לארמון
כמעט אלפיים שנה חווינו ותרגלנו על בשרנו את מה שהקדוש-ברוך-הוא מצפה מאתנו בגלות. כעת הגיע הזמן לחזור לארמון. אנו רוצים להיות כבר בתוך הגאולה האמיתית והשלמה

יט תמוז התשע"ד (17.07.2014)

חב"ד
האסיפה הפדגוגית הסתיימה שוב ללא תוצאות. מיטב המורים אותם שכר המלך על מנת לחנך את בנו יצאו מהישיבה ברגשות מעורבים: "נראה שהפעם ינקוט המלך בצעד דרסטי", פלט אחד מהם לחברו.
 
הניחוש היה נכון. המלך קיבל את ההחלטה הקשה בחייו. שנים של ניסיונות להפוך את יורש העצר ההולל לאדם  הראוי להנהיג את הממלכה ביום מן הימים – כשלו. המלך הבין שיש דברים שלא לומדים מספרים ומורים, אלא צריכים לחוות אותם. על מנת שהנער ידע אחריות מהי, עליו לעזוב את הארמון ולהתגורר לבדו בכפר מבודד.
 
המלכה הזילה דמעות, אך ההחלטה התקבלה. לפני היציאה לדרך לאי שם, ניגש המלך לבנו ואמר: "בני יקירי, כאשר תגיע העת, אני סומך שתמצא את דרכך חזרה אל הארמון. ושתדע – תמיד אחכה לך!".
 
*
 
משל הנסיך הוא דוגמא קצת קיצונית למה ש(כמעט) כל הורה ומורה מבין, ומה ש(כמעט) כל ילד מסרב להבין: החיוניות שבחוויות עצמאיות. רובם המוחלט של המחקרים שנערכו, גילו מתאם חיובי בין כמות שיעורי הבית שניתנת לילדים ובין הישגיהם. ככל שהילד משקיע יותר בשיעורי הבית, הוא יותר מצליח. אם ההורים מעורבים מדי בשיעורי הבית – התועלת מועטה מאוד.
 
החוקרים אף מצאו כי יעילות שיעורי הבית מגיעה לשיא, כאשר מעלים את הרף של תרגולי הלמידה העצמאית בכל שנת לימוד. אם ילד בכיתה א' זקוק לעשר דקות תרגול בבית, ילד בכיתה ב' זקוק לעשרים דקות, בכיתה ג' לחצי שעה, וכן הלאה.
 
מדוע? כי שיעורי הבית מקנים לילד אסטרטגיות למידה שאותם לא יקנה בשום מקום אחר. את העצמאות המחשבתית, יכולת הארגון העצמי, האחריות להבין בעצמו מה נדרש ממנו – כל זאת אין הוא יכול לקנות כראוי כאשר המורה או ההורה עוזר. יש דברים שאפשר לרכוש דווקא באופן עצמאי.
 
*
 
בשבעה-עשר בתמוז התחילו שלושת השבועות בהם מתאבלים על חורבן בית המקדש. אלו השבועות העצובים ביותר בלוח השנה היהודי, זמן המסמל לכאורה את הפרידה והריחוק מאבינו שבשמים. אולם תורת החסידות מלמדת את המטרה החיובית שבגלות: להביא אותנו לגלות את הכוחות האמיתיים שלנו.
 
כאשר בית המקדש היה קיים וכל מי שחשקה נפשו יכול לנסוע לירושלים ולחזות במו עיניו בגילויי האלוקות, היה קל להיות יהודי טוב. אז, לא בא לידי ביטוי הכוח הנעלה ביותר של הנשמה היהודית: כוח מסירות הנפש.  פשוט, לא נוצר הצורך לעשות בו שימוש.
 
כדי לגלות את הכוח הזה, נדרש 'תרגול עצמי'. נדרשת עבודת השם גם בתנאי זמן ומקום קשים – תנאי הגלות. כאשר יהודי נמצא בתקופה בה אין לו אפשרות לזהות את גילוי השכינה, ולמרות זאת הוא עושה את המוטל עליו – הוא מגלה את כוח המסירות נפש החבוי בנשמתו. זו למעשה הסיבה שנשלחנו לגלות – לחשוף את יכולות מסירות הנפש שבנו.
 
כל יהודי נמשל לבנו יחידו של השם. כל אחד מאתנו הוא בן יחיד מפונק שנשלח לאי שם. כמעט אלפיים שנה חווינו ותרגלנו על בשרנו את מה שהקדוש-ברוך-הוא מצפה מאתנו. כעת, כבר הגענו להגשמת החלק האחרון שבמשל. עלינו לממש את הצעת המלך ולזעוק ללא הרף: "ריבונו של עולם –  עד מתי?! עשינו את עבודתנו בכוחות עצמנו ככל יכולתנו. הגיע הזמן לחזור לארמון. אנו רוצים להיות כבר בתוך הגאולה האמיתית והשלמה, לאחר התגלותו לעין כול של המלך המשיח – הרבי מליובאוויטש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter