כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


השעבוד המוחלט אל הבורא
בזוהר הקדוש נאמר כי בגאולה יהיו בתפילין "הוויות באמצע". כלומר, שתי הפרשיות הפותחות במילה 'והיה' – "והיה כי יביאך", "והיה אם שמוע" – תהיינה הפרשיות האמצעיות (השנייה והשלישית) – כדעת רבנו תם.

כח תשרי התש"פ (27.10.2019)

על כל גבר יהודי מצווה להניח בכל יום חול תפילין: תפילין של ראש ותפילין של יד. בשעת הנחת התפילין צריכים לכוון לשעבד לעבודת הבורא את המוח (שעליו התפילין של ראש) ואת רגשות הלב (שאליו צמודות התפילין של יד), וזו (הנחת התפילין) אחת המצוות הבודדות בהן הכוונה נחשבת לחלק מהמצווה.
 
לשעבוד מוחלט של המוח והלב אל הבורא נגיע בגאולה האמיתית והשלמה, עת יתבטל מהעולם היצר הרע ו"ייעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם" (נוסח תפילת ראש השנה). הגאולה היא אפוא הזמן בו הכוונה של מצוות התפילין תושלם בתכלית.
 
כל אחד מבתי התפילין מכיל ארבעה פרשיות כתובות על קלף, שחייבות להיות בסדר מסוים: לדעת רש"י הסדר הוא (מימין לשמאל) פרשת "קדש לי כל בכור" (שמות יג), "והי' כי יביאך" (שם), "שמע ישראל" (דברים ו), "והיה אם שמוע" (דברים יא). לדעת רבנו תם הסדר יש להקדים את "והיה אם שמוע" ל"שמע ישראל". להלכה נפסק להניח כדעת רש"י, אך ירא שמים צריך להחמיר ולהניח גם תפילין כדעת רבנו תם (ללא ברכה).
 
בזוהר הקדוש נאמר כי בגאולה יהיו בתפילין "הוויות באמצע". כלומר, שתי הפרשיות הפותחות במילה 'והיה' – "והיה כי יביאך", "והיה אם שמוע" – תהיינה הפרשיות האמצעיות (השנייה והשלישית) – כדעת רבנו תם.
 
כהכנה לקראת הגאולה השלמה, יצא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בקריאה כי כל יהודי יניח כבר היום גם תפילין כדעת רבנו תם (לאחר שמניח תפילין כדעת רש"י).
 
ישנן שתי דעות נוספות באשר לסדר הפרשיות של התפילין, המוכרות בשם 'שימושא רבא' ו'ראב"ד'. מי שרוצה להוסיף ולהניח גם תפילין לפי דעות אלו, צריך להגיע לרמה גבוהה במיוחד של גוף נקי ומחשבות טהורות, כי על פי הקבלה, דרגתם הרוחנית של התפילין שלפי דעות אלו גבוהה יותר מזו של התפילין שלפי דעות רש"י ורבנו תם.
 
בגאולה השלמה נהיה כל עם ישראל עם מחשבות טהורות ונקיות, מתוך דבקות מופלאה בבורא, וכולנו בוודאי נהיה ראויים להניח את התפילין הללו.
 
מקורות: זוהר לפרשת פינחס רנח, א. תלמוד בבלי מנחות לד, ב וברש"י ובתוספות שם. ספר המצוות לרמב"ם, מצוות עשה יב ויג. איגרות הרמ"ז סעיף ה. בית חדש, אורח חיים סימן ח. סידור, סדר הנחת תפילין. שולחן ערוך אדמו"ר הזקן לד, ד. שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: פורים תשל"ו ושבת פרשת תרומה תשנ"ב. ליקוטי שיחות כרך ב, הוספות לי' שבט, סעיף לא.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter